
Data wydania: Anulowana
Opracowana przez studio Fedeen Games poboczna odsłona popularnego cyklu gier hack-and-slash, która została stworzona od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych i nie stanowi konwersji żadnej z dotychczasowych części serii. Torchlight Mobile przenosi nas do typowego uniwersum fantasy, któremu grozi zagłada ze strony sił ciemności, a zadanie uratowania świata spoczywa oczywiście na barkach graczy.
Aktualizacja: Po kilku miesiącach testów w ramach tzw. soft-launchu twórcy zdecydowali o zaprzestaniu prac nad grą.
Torchlight Mobile to gra action-RPG należąca do kategorii powszechnie opisywanej jako hack-n-slash. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Fedeen Games.
Projekt został od podstaw wyprodukowany z myślą o urządzeniach mobilnych i nie stanowi konwersji którejkolwiek z pecetowych odsłon cyklu. Gra przenosi nas do standardowego uniwersum fantasy, któremu grozi zagłada z rąk sługusów ciemności. Obowiązek powstrzymania sił zła i uratowania cywilizacji spada oczywiście na barki gracza. Fabuła nie odgrywa w tej produkcji większego znaczenia i służy jedynie jako pretekst do rozgrywki.
Gra oferuje cztery klasy postaci. Możemy wybrać wpadającego w szał bojowy Berserkera, korzystającego z pomysłowych wynalazków Inżyniera i lubującego się w broni palnej Outlandera, a listę bohaterów zamyka korzystający z mocy żywiołów Embermage. Każda z tych profesji mocno różni się od pozostałych i tym samym wymaga zastosowania kompletnie odmiennych taktyk. Torchlight Mobile to klasyczne action-RPG typu hack'n'slash, więc podczas zabawy zajmiemy się głównie mordowaniem hord wrogów, rozwijaniem postaci i zbieraniem jak najlepszego ekwipunku. W tym ostatnim pomaga system pozwalający na łączenie kilku przedmiotów w celu uzyskania jednego nowego, o znacznie większym potencjale bojowym.
Torchlight Mobile oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w lekko kreskówkowym stylu. Sterowanie odbywa się poprzez wirtualnego pada i zapewnia łatwy oraz szybki dostęp do wszystkich przydatnych opcji.
Autor opisu gry:
Adrian Werner
Ostatnia aktualizacja opisu: 21 sierpnia 2015



6GIER
Cykl gier action RPG w stylu hack’and’slash osadzony w realiach fantasy. Markę wykreowało studio Runic Games, założone m.in. przez byłych pracowników Blizzard Entertainment (Max Schaefer, Erich Schaefer oraz Peter Hu). Z czasem jej rozwojem zajęły się inne studia deweloperskie, na czele z Echtra Games oraz XD Entertainment. Seria przez wielu graczy bywa uznawana za „duchowego spadkobiercę” gry Diablo II.
gramynawynos.pl 3 lipca 2017 12:55
gramynawynos.pl 23 listopada 2016 13:53
gramynawynos.pl 18 czerwca 2015 12:51
gramynawynos.pl 15 czerwca 2015 16:58