Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Battleheart Legacy (AND)
OkładkaBattleheart Legacy (AND)

Battleheart Legacy

Zręcznościowa gra RPG typu hack-n-slash w trójwymiarowym rzucie izometrycznym. W Battleheart Legacy gracze eksplorują duży świat fantasy, rozwijają postać oraz mordują setki potworów z użyciem dynamicznego systemu walki.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battleheart Legacy Premiera

28maj2014

PC iOS

31paź2014

AND

Battleheart Legacy to RPG akcji utrzymane w klimacie fantasy. Jest to kontynuacja wydanego w 2011 roku Battleheart i obie produkcje opracowało studio Mika Mobile.

Fabuła

Akcja Battleheart Legacy toczy się w pełnej magii krainie fantasy. Cała fabuła jest utrzymana w lekko komediowych klimatach i opowiedziana z przymrużeniem oka. Podczas zabawy musimy ocalić świat przez zagładą z rąk sił zła.

Mechanika

Rozgrywka w Battleheart Legacy to typowe zręcznościowe RPG. Gracz zajmuje się więc głównie eksplorowaniem świata, rozwijaniem postaci oraz przede wszystkim walką z hordami nieprzyjaciół. W grze znalazło się dwanaście klas postaci (m.in. Rycerz, Wiedźma, Ninja, Bard, Czarodziej, Paladyn czy Mnich) i każda z nich posiada własne drzewko umiejętności (a tych jest łącznie 150). Równie rozbudowany jest system ekwipunku pozwalający na korzystanie z ponad 200 typów pancerzy, broni i amuletów.

Eksplorowany przez gracza świat jest bardzo rozległy i oferuje pełną swobodę jego zwiedzania. Wypełniony został nie tylko misjami kluczowymi dla głównej opowieści, ale również dziesiątkami zadań pobocznych. Podczas przygód można spotkać wiele sympatycznych postaci niezależnych.

Kwestie techniczne

Battleheart Legacy oferuje w pełni trójwymiarową grafikę utrzymaną w lekko kreskówkowej stylistyce.

Minirecenzja Battleheart Legacy – świetna kontynuacja świetnego mobilnego RPG-a

PLUSY:
  1. Przystępne RPG z rozbudowanym system klas postaci i umiejętności;
  2. Prosty, ale absorbujący system walki;
  3. Śliczna, trójwymiarowa oprawa graficzna, której udało się zachować styl dwuwymiarowego oryginału.
MINUSY:
  1. Czasami gra ma problemy z dostosowywaniem przeciwników do poziomu naszej postaci.

Studio Mika Mobile zasłynęło w 2011 roku jedną z najlepszych gier RPG dostępnych tylko na urządzeniach mobilnych. Mowa o dwuwymiarowym Battleheart, które podbiło serca niejednego miłośnika tego typu produkcji. W 2014 roku deweloperzy wypuścili na rynek kontynuację zatytułowaną Battleheart Legacy. Czy i tym razem udało im się stworzyć aplikację, którą zapamiętamy na długo?

Jeżeli chodzi o historię to uczciwie trzeba przyznać, że choć jest ona angażująca i stanowi niezły motor napędowy do zabawy, to nie jest głównym atutem produkcji. W każdym bądź razie akcja rozgrywa się 500 lat po wydarzeniach ukazanych w „jedynce”, w tym samym fantastycznym świecie, który ponownie musimy ocalić.

Dużo większe zmiany znajdziemy w rozgrywce. Przede wszystkim porzucono system kierowania całą drużyną na rzecz jednej postaci. W związku z tym, by gameplay nie był zbyt uproszczony, postanowiono rozbudować klasy postaci oraz umiejętności, dające większe pole do popisu niż poprzednio.

Sama zabawa polega na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których walczymy z przeciwnikami, wykorzystując wspomniany chwilę wcześniej system umiejętności. Rozgrywka jest stosunkowo prosta, ale śmiałkom podróżującym po świecie Battleheart Legacy nieraz przyjdzie zginąć. Raz, że z biegiem czasu walki stają się trudniejsze, a dwa, że program nie zawsze dobrze dopasowuje stwory do naszego poziomu. Jest to jednak stosunkowo niewielka niedoróbka, która nie przeszkadza zbytnio w zabawie.

Oprawa graficzna przeszła wielką metamorfozę, gdyż porzucono dwuwymiarową grafika na rzecz pełnych trzech wymiarów. Tytuł prezentuje się w akcji po prostu ślicznie, a dodatkowo, pomimo zmiany technologii, deweloperom udało się zachować kreskówkowy styl „jedynki”.

Battleheart Legacy to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników mobilnych gier RPG. Produkcja może być też świetnym startem dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym gatunkiem, gdyż oferuje prosty system walki.

Ostatnia modyfikacja 17 marca 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Battleheart Legacy: 12+

Battleheart Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • Windows 7 SP1
iOS
AND
PC