Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 listopada 2014, 12:21

autor: Adrian Werner

Battleheart Legacy – przebojowe action-RPG wreszcie na Androidzie

W usłudze Google Play wreszcie zadebiutowała gra Battleheart Legacy, czyli androidowa konwersja jednego z najlepszych zręcznościowych RPG-ów wydanych do tej pory na system iOS.

Mamy dobre wieści dla miłośników zręcznościowych RPG-ów. Na Androidzie wreszcie zadebiutowało Battleheart Legacy, czyli konwersja jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku dostępnych na iOS.

Gra sprzedawana jest w cenie ok. 16 złotych. Jest to produkcja premium, więc za tę sumę otrzymacie całą zawartość i autorzy nie przewidzieli żadnych, nawet opcjonalnych mikropłatności.

Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2011 roku Battleheart. Był to pierwszy prawdziwy przebój w dorobku studia Mika Mobile, głównie za sprawą udanego systemu sterowania, który świetnie zaadaptował mechanizmy rozgrywki do specyfiki ekranów dotykowych. Akcja Battleheart Legacy toczy się w pełnej magii krainie fantasy. Świat jest bardzo rozległy i otrzymujemy pełną swobodę jego eksplorowania. Wypełniony został nie tylko misjami kluczowymi dla głównej opowieści, ale również dziesiątkami zadań pobocznych. Podczas przygód możemy spotkać wiele sympatycznych postaci, z którymi przeprowadzimy długie rozmowy. Cała fabuła jest utrzymana w lekko komediowych klimatach i opowiedziana z przymrużeniem oka.

Sama rozgrywka to typowe zręcznościowe RPG. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem świata, rozwijaniem postaci oraz przede wszystkim walką z hordami nieprzyjaciół. W grze znalazło się dwanaście klas postaci (m.in. Rycerz, Wiedźma, Ninja, Bard, Czarodziej, Paladyn czy Mnich) i każda z nich posiada własne drzewko umiejętności (a tych jest łącznie 150). Równie rozbudowany jest system ekwipunku pozwalający na korzystanie z ponad 200 typów pancerzy, broni i amuletów.

Tak jak poprzednia część, Battleheart Legacy oferuje dopracowany system sterowania. Dotykając ekranu wskazujemy postaci cel podróży lub ataku, a poprzez przetrzymanie palca przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad bohaterem. Warto także wspomnieć, że gra oferuje w pełni trójwymiarową grafikę utrzymaną w lekko kreskówkowej stylistyce.