Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2014, 12:20

Dragon Age: Inkwizycja ozłocone

Studio BioWare poinformowało, że prace nad grą Dragon Age: Inkwizycja dobiegły końca. Produkcja osiągnęła złoty status na wszystkich platformach docelowych i zadebiutuje na rynku zgodnie z planem, czyli za niecałe trzy tygodnie.

W Dragon Age: Inkwizycja zagramy za niecałe trzy tygodnie. - Dragon Age: Inkwizycja ozłocone - wiadomość - 2014-11-01
W Dragon Age: Inkwizycja zagramy za niecałe trzy tygodnie.
Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Twórcy: BioWare
  • Gatunek: cRPG
  • Platformy sprzętowa: PC, PS3, X360, PS4, XONE
  • Data premiery w Polsce: 20 listopada 2014 r.

Mark Darrah, pełniący w studiu BioWare rolę producenta, poinformował na oficjalnym blogu zespołu, że prace nad Dragon Age: Inquisition dobiegły już końca. Gra uzyskała tzw. złoty status na wszystkich platformach docelowych, czyli PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Oznacza to, że zapowiedziana jakiś czas temu data premiery zostanie dotrzymana i nie ma już szans na kolejne opóźnienia. Produkcja zadebiutuje w Europie 20 listopada, a dwa dni wcześniej wyląduje na półkach sklepów w Stanach Zjednoczonych. Rodzimy oddział firmy Electronic Arts opracowuje filmową lokalizację dla wszystkich wersji tytułu. Poza wydanie standardowym dostępna też będzie bogata Edycja Kolekcjonerska.

Prace nad Dragon Age: Inkwizycja trwały ponad cztery lata i rozpoczęły się jeszcze zanim poprzednia odsłona cyklu trafiła do sprzedaży. Dla studia BioWare był to trudny projekt z powodu licznych zmian w porównaniu z poprzednimi częściami. Porzucono autorski silnik zespołu i przestawiono się na technologię Frostbite 3. Ponadto mocno przerobiono system walki oraz przywrócono grywalne rasy, których zabrakło w „dwójce". Gra zaoferuje także bardzo obszerną zawartość i przejście głównej kampanii oraz wszystkich misji pobocznych ma zapewnić około 150-200 godzin zabawy.

BioWare ma dużo do udowodnienia tym projektem. Pierwsza część cyklu została przyjęta bardzo ciepło i autorzy chwaleni byli za udany powrót do stylu rozgrywki znanego z serii Baldur’s Gate. Niestety, Dragon Age II okazało się znacznie mniejszym sukcesem. Recenzenci i gracze krytykowali uproszenia w mechanizmach zabawy, mocniej stawiający na akcję system walki oraz strukturę kampanii, która wielokrotnie zmuszała nas do odwiedzania tych samych miejsc. Twórcy twierdzą, że wzięło sobie opinie fanów do serca i Dragon Age: Inquisition stanowić ma dla marki powrót do dawnej formy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dragon Age: Inkwizycja
  2. Oficjalna strona internetowa studia BioWare
  3. Graliśmy w Dragon Age: Inkwizycja – piękne widoki, rozbudowany świat i garść błędów

Electronic Arts cały czas rozwija markę także poza grami. W tym roku do amerykańskich księgarni trafiły już dwie powieści osadzone w tym uniwersum - Dragon Age: The Masked Empire autorswa Patricka Weekesa oraz Dragon Age: Last Flight napisane przez Liane Merciel. Niestety, na razie nie zanosi się, aby którakolwiek z nich miała się wkrótce doczekać polskiego tłumaczenia.