Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 listopada 2014, 06:56

Icewind Dale, Battleheart Legacy, The Wolf Among Us i inne – przegląd najlepszych gier października na Androida

W przeglądzie najlepszych październikowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i Icewind Dale: Enhanced Edition, Record of Agarest War Zero i Battleheart Legacy, strategię Ironclad Tactics, grę logiczną Hellraid: The Escape, przygodówki The Wolf Among Us i Botanicula oraz zręcznościówkę Deep Loot.

Przez Wami kolejne wydanie naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. Tym razem coś dla siebie znajdą fani m.in. przygodówek, RPG-ów i gier logicznych.

Icewind Dale: Enhanced Edition

Zaczynamy od Icewind Dale: Enhanced Edition, czyli odświeżonej wersji klasycznego RPG-a nieistniejącego już studia Black Isle. To potężna gra, z kilkudziesięciogodzinną kampanią, dopracowaną mechaniką walki z aktywną pauzą oraz bogatym systemem rozwoju drużyny. Autorzy wprowadzili sporo nowych elementów i dostosowali interfejs do specyfiki ekranów dotykowych. Dla osób, które nie miały do czynienia z wersja pecetową jest to pozycja obowiązkowa, ale nawet dla weteranów powrót do Doliny Lodowego Wichru będzie wspaniałą przygodą.

Icewind Dale: Enhanced Edition na Google Play (28 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Ironclad Tactics

Z kolei Ironclad Tactics to wyśmienita turowa strategia utrzymana w klimatach steampunkowych. Rozgrywka wzbogaca mechanizmy RTS-a o elementy karcianki, pozwalając korzystać podczas bitew z ponad 80 wzorów kart reprezentujących m.in. jednostki i zdarzenia, a kluczową rolę odgrywa komponowanie własnych talii. System potyczek jest rozbudowany i zapewnia graczom dużą swobodę taktyczną. Autorzy przygotowali dopracowaną kampanię fabularną oraz kilka trybów multiplayer, zarówno tych polegających na rywalizacji, jak i kooperacji.

Ironclad Tactics na Google Play (za darmo)

Hellraid: The Escape

Swój androidowy debiut zaliczyła w październik również polska gra logiczna Hellraid: The Escape. W tej produkcji z perspektywy pierwszoosobowej eksplorujemy ponure więzienie patrolowane przez demony i korzystając jedynie z własnego sprytu musimy znaleźć drogę ucieczki. Zabawa sprowadza się do manipulowania elementami otoczenia w celu rozwiązywania zagadek oraz eliminowania przeciwników. Łamigłówki są bardzo różnorodne i pomysłowe, a atrakcyjność projektu mocno zwiększa bardzo ładna oprawa graficzna.

Hellraid: The Escapena Google Play (3 PLN)

Gra dostępna również na iOS

The Wolf Among Us

We wrześniu na Androida zawitało również The Wolf Among Us, czyli najnowsza epizodyczna przygodówka studia Telltale Games. Fabuła oparta jest na obsypanej nagrodami serii komiksowej Fables, ukazując losy społeczności istot z baśni i bajek, które uciekły z własnej krainy przed potężnym złem i teraz ukrywają się w Nowym Jorku, udając przed światem zwykłych ludzi. Kontrolujemy Złego Wilka znanego z opowieści o Czerwonym Kapturku, który tutaj musi wykazać się talentem detektywistycznym i rozwiązać sprawę morderstwa. Produkcja nie oferuje prawie żadnych zagadek i zamiast tego interakcja sprowadza się głównie do eksplorowania lokacji, prowadzenia rozmów oraz podejmowania trudnych decyzji, które kierują całą historię na nowe tory. Gra wygląda bardzo ładnie, utrzymując komiksową stylistykę pierwowzoru, ale największą zaletą tytułu jest doskonały scenariusz.

The Wolf Among Us na Google Play

Gra dostępna również na iOS

Battleheart Legacy

Kilka miesięcy po debiucie na iOS doczekaliśmy się wreszcie androidowej wersji Battleheart Legacy. To jedna z najlepszych gier action-RPG, jakie można obecnie dostać na urządzenia mobilne. Oferuje potężny świat do zwiedzania, rozbudowany system rozwoju bohaterów, ciekawą fabułę oraz przede wszystkim wyśmienicie dopracowany system walki, który sprawia, że godziny spędzone na siekaniu na kawałki hord potworów mijają niepostrzeżenie. Dla osób lubiących zręcznościowe RPG-i nie było w tym roku równie dobrej propozycji.

Battleheart Legacy na Google Play (17 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Deep Loot

Natomiast Deep Loot to bardzo udana dwuwymiarowa zręczościówka utrzymana w stylistyce retro, w której jako nurek eksplorujemy głębiny oceanu w poszukiwaniu skarbów. Pod wodą kryją się liczne potwory, a zapasy tlenu szybko sie wyczerpują, więc gromadzenie cennych przedmiotów nie jest łatwe. Zabawę napędza system rozwoju, gdzie za sukcesy nagradzani jesteśmy walutą, za którą kupujemy nowy sprzęt pozwalający na nurkowanie na coraz większe głębokości. Rozgrywkę urozmaica spory zestaw opcjonalnych misji i zaskakująco rozbudowany wątek fabularny.

Deep Loot na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Botanicula

W październiku na Androida trafiła również gra Botanicula, czyli przygodówka autorstwa znanego z Machinarium studia Amanita Design. Gra opowiada historią pięciu leśnych stworzeń, które wyruszają na ratunek olbrzymiemu drzewu, zaatakowanemu przez pasożyty. Zabawa polega głównie na radzeniu sobie z licznymi zagadkami. Na szczęście łamigłówki są bardzo pomysłowe i ich rozwiązywania daje masę frajdy. Ponadto produkcja zachwyca wykonaniem, gdzie nietypowy, ale bardzo atrakcyjny styl graficzny świetnie współgra z oprawą dźwiękową, tworząc razem prawdziwą ucztę audiowizualną.

Botanicula na Google Play (18 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Record of Agarest War Zero

Ostatnią październikową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Record of Agarest War Zero. To konwersja taktycznego jRPG-a, który kilka lat temu zadebiutował na konsolach. To potężna gra, z kampanią na sporo ponad 100 godzin zabawy i rozbudowanym systemem walki. Rozgrywkę wzbogaca system romansowania pozwalający na płodzenie dzieci, które z czasem mogą dołączyć do drużyny. Autorom udało się sprawnie przenieść ten tytuł na urządzenia mobilne i w sumie otrzymaliśmy jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku, w jakie można zagrać na smartfonach i tabletach.

Record of Agarest War Zero na Google Play (45 PLN)

Pozostałe godne uwagi gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

  1. Przegląd najlepszych gier października na iOS

Część z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym:

Reckless Racing 3 (10 PLN)

Puzzle to the Center of the Earth (za darmo)

Dragon Quest II (15 PLN)

The Silent Age (za darmo)