Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Hellraid: The Escape (AND)

Hellraid: The Escape

Pierwszoosobowa przygodówka point-and-click z elementami logicznymi, stanowiąca swoiste preludium do powstającego równocześnie RPG-a akcji Hellraid firmy Techland.

Przygodowe | FPP | point-and-click | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji

Okładka Hellraid: The Escape (AND)

data premiery gry:

10lip2014

iOS

2paź2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellraid: The Escape to stworzona przez Shortbreak Studios we współpracy z firmą Techland produkcja mobilna, osadzona w uniwersum rodzimego RPG-a akcji Hellraid. W przeciwieństwie do tytułu powstającego równolegle na PC i konsole ósmej generacji, w tym wypadku mamy do czynienia z przygodową grą akcji w konwencji point-and-click, wzbogaconą silnymi elementami logicznymi. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemami iOS i Android.

W grze wcielamy się w rolę więźnia, którego duszę uwięził w mrocznych katakumbach opętany przez mroczne siły czarnoksiężnik Crell. Z odnalezionych notatek poznajemy historię maga, spisaną przez podobnego nam skazańca, który oferuje nam swą pomoc w zamian za uwolnienie. Aby jednak do niego dotrzeć, będziemy musieli przedrzeć się przez podziemny labirynt korytarzy, wypełnionych szeregiem pułapek i zagadek do rozwiązania. Po drodze poznamy odpowiedzi na szereg nurtujących nas pytań: kim właściwie jesteśmy i w jaki sposób znaleźliśmy się w tym przygnębiającym miejscu?

Akcja gry ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej, a my zaczynamy swą przygodę w trumnie, do której powracamy wraz z każdym kolejnym niepowodzeniem. Eksplorujemy kolejne komnaty, wypełnione wymyślnymi narzędziami tortur i jękami udręczonych więźniów, a w każdej z nich musimy rozwiązać określoną liczbę zagadek, które pozwolą nam na opuszczenie danego pomieszczenia. Będziemy więc poszukiwać ukrytych dźwigni i przełączników, przyporządkowywać pasujące do siebie elementy, ustawiać pod odpowiednim kątem rzędy zwierciadeł, czy też tworzyć z konkretnych składników mikstury alchemiczne. Dodatkowym wyzwaniem jest możliwość odnajdywania poukrywanych na każdym poziomie kryształów, pełniących rolę opcjonalnych „znajdziek”.

Konieczność wysilenia szarych komórek urozmaicą nam elementy zręcznościowe, takie jak przechodzenie nad przepaściami czy celowanie do oddalonych elementów. W grze nie uświadczymy za to bezpośredniej walki z wrogiem, a napotykane maszkary unieszkodliwiać będziemy przy użyciu elementów otoczenia, takich jak dźwignie, zapadnie i pułapki. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że w przypadku śmierci bohatera, wszystkie rozwiązane zagadki pozostają rozwiązane, a przejścia otwarte, dzięki czemu nie musimy za każdym razem wykonywać tych samych czynności.

Pod względem oprawy Hellraid: The Escape w wersji na Androida stoi na bardzo wysokim poziomie. W grze wykorzystano zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine 3, dzięki któremu świat gry pełny jest interaktywnych detali, które w rozmaity sposób reagują na poczynania gracza. Na uwagę zasługuje też dopracowany model sterowania oraz wyważony poziom trudności poszczególnych zagadek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Hellraid: The Escape

Wymagania wiekowe Hellraid: The Escape

12+

TOP 3 najlepsze polskie gry mobilne 2014 r.
TOP 3 najlepsze polskie gry mobilne 2014 r.

wiadomość25 stycznia 2015

Przed Wami druga odsłona naszego nowego cyklu krótkich artykułów, w którym będziemy rekomendowali godne polecenia produkcje mobilne. Tym razem omawiamy najlepsze polskie gry wydane w zeszłym roku.

Icewind Dale, Battleheart Legacy, The Wolf Among Us i inne – przegląd najlepszych gier października na Androida
Icewind Dale, Battleheart Legacy, The Wolf Among Us i inne – przegląd najlepszych gier października na Androida

wiadomość13 listopada 2014

W przeglądzie najlepszych październikowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i Icewind Dale: Enhanced Edition, Record of Agarest War Zero i Battleheart Legacy, strategię Ironclad Tactics, grę logiczną Hellraid: The Escape, przygodówki The Wolf Among Us i Botanicula oraz zręcznościówkę Deep Loot.

Promocje mobilne na weekend 1–2 listopada (m.in. Hellraid: The Escape, Botanicula, LIMBO)
Promocje mobilne na weekend 1–2 listopada (m.in. Hellraid: The Escape, Botanicula, LIMBO)

wiadomość1 listopada 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Hellraid: The Escape, Botanicula, LIMBO, The Room Two oraz Home: A Unique Horror Adventure.

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (29 września - 5 października)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (29 września - 5 października)

wiadomość5 października 2014

W tym tygodniu na rynku mobilnym działo się sporo. Premiery miały takie tytuły jak The Banner Saga, Pokemon Trading Card Game czy androidowa wersje Hellraid: The Escape, a wśród zapowiedzianych nowych projektów znalazła się nowa gra z serii Assassin’s Creed.

Hellraid: The Escape – polska gra logiczna trafiła na Androida
Hellraid: The Escape – polska gra logiczna trafiła na Androida

wiadomość3 października 2014

Na usłudze Google Play zadebiutowała gra logiczna Hellraid: The Escape. Projekt opracowało będące częścią polskiej firmy Techland studio Shortbreak.

iOS
AND