Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 września 2014, 10:22

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 27–28 września (m.in. BioShock, Hellraid: The Escape, Osmos)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak BioShock, Hellraid: The Escape, Osmos HD i Halo: Spartan Assault. Wzięliśmy pod lupę także najnowszą odsłonę akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

BioShock

iOS: ok. 42 zł, wcześniej ok. 58 zł

BioShock, jedna z najlepszych gier akcji pierwszej dekady XXI wieku, zadebiutował pod koniec sierpnia na urządzeniach mobilnych firmy Apple. Mimo niewątpliwych braków i uproszczeń w stosunku do edycji na stacjonarne platformy sprzętowe (szczególnie w sferze wizualnej), odsłona mobilna jest godnym uwagi tytułem, szczególnie jeśli nie dane Wam było zagrać w oryginalne wersje. Na poziom jej atrakcyjności wpływa również obniżka, pozwalająca nabyć produkcję firmy 2K Games kilkanaście złotych taniej niż zwykle.

Osmos HD

Android: ok. 3 zł; wcześniej ok. 10 zł- iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

O 66% taniej można obecnie zakupić także doskonałą logiczną-zręcznościówkę Osmos HD. W produkcji niezależnego, dwuosobowego studia Hemisphere Games gracz kontroluje niewielką cząsteczkę, która, aby przeżyć, musi wchłaniać inną materię, charakteryzującą się mniejszymi rozmiarami od niej, a zarazem unikać większych obiektów. W połączeniu z piękną, „kosmiczną” szatą graficzną, klimatyczną ścieżką dźwiękową i doskonałym sterowaniem daje to jeden z większych, niezależnych hitów ostatnich lat.

Hellraid: The Escape

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 11 zł

W ten weekend posiadacze iPhone’a / iPada mogą nabyć najnowsze mobilne dzieło polskiej firmy Techland, a właściwie należącego do niej studia Shortbreak, za kwotę ledwie 4 złotych. To pierwsza obniżka od momentu lipcowej premiery tego bardzo udanego połączenia gry eksploracyjnej i logicznej (średnia z ocen w serwisie Metacritic.com na poziomie 78%). Akcja produkcji rozgrywa się w tym samym mrocznym uniwersum, co gra akcji Hellraid, mająca zadebiutować w 2015 roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

2K Drive

iOS: za darmo; wcześniej ok. 25 zł

Przez kilka najbliższych dni za darmo można pobrać realistyczną grę wyścigową 2K Drive. Dzieło współtwórców serii Project Gotham Racing, zrzeszonych pod banderą Lucis Games, stanowi główną konkurencję dla Real Racing 3 i GT Racing 2. Produkcja oferuje bogaty katalog licencjonowanych samochodów, sporą liczbę tras, przyjemną w odbiorze, trójwymiarową szatę graficzną oraz tryb multiplayer.

Out There

Android: 7,50 zł; wcześniej 15 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 15 zł

Kolejną promocją objęto kosmiczną strategię Out There, będącą realną konkurencją dla hitowego FTL: Faster Than Light. W grze studia Mi-Clos wcielamy się w kosmonautę, który budzi się z długiego snu kriogenicznego i odkrywa, że jego statek wyleciał poza Układ Słoneczny. Celem rozgrywki jest powrót do domu, co w obliczu wielu niebezpieczeństw nie należy do rzeczy najprostszych. Warto dodać, że w przyszłości produkcja doczeka się dużej, darmowej aktualizacji Omega Edition, która wprowadzi m.in. poprawioną grafikę, nowe statki i rasy obcych, dodatkowe planety, alternatywne zakończenie 50 nowych sekwencji przygodówkowych i kilka świeżych utworów. Gra trafi też na Windows Phone.

Azkend 2: The World Beneath HD

iOS: za darmo; wcześniej ok. 19 zł

Azkend 2: The World Beneath to jedna z najciekawszych gier logicznych typu match-3. Produkcja, której akcja toczy się w pierwotnej krainie nigdy nie odwiedzonej przez ludzi, oferuje kilka trybów zabawy (m.in. Adventure, Time), kampanię składającą się z ponad sześćdziesięciu dopracowanych poziomów oraz szereg ciekawych mechanik, czyniących z Azkend 2 grę ze wszech miar godną polecenia. Natomiast za darmo należy ją brać bez zastanowienia.

Okazje Red Stripe dla posiadaczy smartfonów z Windows Phone

W tym tygodniu promocją Okazje Red Stripe objęto tylko trzy gry. Znalazła się wśród nich udana strzelanka Halo: Spartan Assault, logiczne IQ Mission oraz Goat Smash Pro, będące klonem Goat Simulator, wydanego niedawno na Androida i iOS. Przegląd przecenionych pozycji znajdziecie poniżej:

Humble Mobile Bundle 8 – m.in. Little Big Adventure, EPOCH.2, Wave Wave i Doodle God

Rozpoczęła się kolejna, ósma już edycja akcji Humble Mobile Bundle. Pozwala ona zakupić za kilka / kilkanaście złotych pakiet ciekawych gier mobilnych na smartfony i tablety z systemem Android. Tym razem do katalogu trafiły następuje gry: Tentacle Wars, Doodle God, Doodle Devil, Wave Wave, Little Big Adventure, TowerMadness 2 oraz EPOCH.2. Należy pamiętać, że aby zdobyć wszystkie tytuły, należy wpłacić na konto Humble Bundle co najmniej 3,83 dolary, czyli około 12 złotych. Za dowolną cenę otrzymuje się tylko cztery pierwsze pozycje.