Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2014, 09:46

autor: Góral

Path of Exile z 7 mln zarejestrowanych graczy

Studio Grinding Gear Games ujawniło, że darmowy hack'and'slash Path of Exile posiada 7 mln zarejestrowanych graczy. Znaczny napływ użytkowników (ponad milion osób) odnotowano przez ostatnie kilka tygodni, gdyż tytuł 14 sierpnia oficjalnie zadebiutował w Tajwanie.

Path of Exile z 7 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #1
Path of Exile w skrócie:
  • Gatunek: hack'and'slash
  • Deweloper: Grinding Gear Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 23 października 2013 roku

Darmowy hack'and'slash Path of Exile posiada już 7 mln zarejestrowanych graczy – poinformowało studio Grinding Gear Games. Sporo osób z tego grona, bo ponad 1 mln, to mieszkańcy Tajwanu, którzy 14 sierpnia otrzymali swoją wersję produkcji. Przy okazji przypomniano, że dzięki dodatkowi Forsaken Masters udało się w zeszłym miesiącu uzyskać 154 300 jednocześnie zalogowanych użytkowników, co jest rekordem w historii Path of Exile. Dodatkowo zapowiedziano patch 1.2.3, który ukaże się w przyszłym tygodniu. Wraz z nim deweloper wprowadzi m.in. trzy nowe pety (Blue Land Crab, Formosan Deer i Nursery Web Spider) w ramach systemu mikropłatności, kolejnego potwora, pojawią się zmiany w balansie rozgrywki, misjach oraz zostaną naprawione wybrane błędy.

Path of Exile z 7 mln zarejestrowanych graczy - ilustracja #2Path of Exile to hack'and'slash autorstwa studia Grinding Gear Games udostępniany za darmo (model biznesowy free-to-play). Produkcja ukazała się w ramach otwartych beta testów w styczniu 2013 roku, a w październiku odbyła się premiera pełnej wersji. Oczywiście nie oznacza to, że twórcy w tym momencie porzucili swój projekt, gdyż jak widać, deweloperzy cały czas nad nim pracują, dbając o kolejne aktualizacje i dodatki.

W produkcji wcielamy się w jednego z wygnańców, który trafił na mroczny kontynent Wraeclast. Do naszych głównych zadań należy eksploracja terenu oraz wykonywanie rozmaitych misji. Jednym z głównych atutów Path of Exile jest rozbudowany i nieliniowy system rozwoju postaci.