Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2014, 12:00

autor: Sarge

Path of Exile - nowy rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych graczy

W miniony weekend w grze Path of Exile było ponad 154 tysiące jednocześnie zalogowanych graczy. To rekordowa liczba w historii istnienia tej darmowej produkcji z gatunku hack'n'slash. Twórcy obecnie pracują nad aktualizacją, która jutro powinna zostać udostępniona.

Path of Exile to darmowa gra z gatunku hack 'n'slash - Path of Exile - nowy rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych graczy - wiadomość - 2014-08-25
Path of Exile to darmowa gra z gatunku hack 'n'slash

Studio Grinding Gear Games poinformowało, że darmowa gra Path of Exile ma nowy rekord 154 300 jednocześnie zalogowanych użytkowników. Do osiągnięcia tego wyniku doszło w miniony weekend. Ma to zapewne związek z niedawną premierą dodatku Forsaken Masters, przynoszącego szereg kolejnych zadań do wykonania i innych nowości. Jest to przy okazji najlepszy dowód na to, że zainteresowanie darmowym hack’n’slashem wcale nie słabnie. Twórcy nadal wspierają swoje dzieło i jutro powinniśmy doczekać się łatki 1.2.0c mającej wprowadzić sporo poprawek do zawartości dodatku Forsaken Masters. Po aktualizacji gracze będą mogli na przykład sprzedawać przedmioty w obcych kryjówkach. Pełna lista zmian zostanie ujawniona wraz z udostępnieniem patcha.

Path of Exile to sieciowa gra RPG akcji z gatunku hack’n’slash, rozgrywająca się w mrocznym świecie fantasy. Produkcja została stworzona przez studio Grinding Gear Games i oparto ją na modelu free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności. Tytuł jest dostępny wyłącznie na PC. Do końca ubiegłego roku tytuł mógł pochwalić się ponad 4 milionami kont graczy, a do tej pory ta liczba jeszcze wzrosła.