Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2013, 08:50

Otwarta beta Path of Exile ruszy za niecałe 2 tygodnie

Na oficjalnej stronie Path of Exile pojawiło się potwierdzenie, że otwarta beta gry wystartuje 23 stycznia. To doskonała okazja, aby sprawdzić klona Diablo korzystającego z modelu free-to-play.

Do otwartej bety Path of Exile zostały niecałe 2 tygodnie. - Otwarta beta Path of Exile ruszy za niecałe 2 tygodnie - wiadomość - 2013-01-11
Do otwartej bety Path of Exile zostały niecałe 2 tygodnie.

Na stronie gry Path of Exile pojawiło się odliczanie do startu otwartej bety, która miała rozpocząć się jeszcze w grudniu, ale została przesunięta. To potwierdzenie tego, że studio Grinding Gear Games nie przewiduje dalszych opóźnień i wkrótce zaprosi nowe osoby do sprawdzenia swojej produkcji, rozwijającej pomysły z serii Diablo. Ogólnodostępne testy ruszą 23 stycznia, czyli za niecałe dwa tygodnie.

Path of Exile znajduje się w fazie zamkniętej bety od wielu miesięcy, więc otwarte testy będą pierwszą okazją, żeby sprawdzić grę bez specjalnego kodu. Do tej pory Grinding Gear Games rozsyłało je do zarejestrowanych użytkowników lub oferowało w zamian za wsparcie finansowe produkcji. Dzięki tej formie finansowania zebrano ponad milion nowozelandzkich dolarów. Wciąż można kupować pakiety gwarantujące dostęp do różnych dodatków.

Po premierze gra będzie dostępna w systemie „graj za darmo”, czego namiastkę zobaczymy w otwartej becie. Za drobne opłaty kupimy w niej zwierzaki, alternatywne efekty czarów, miejsce w schowku, czy specjalne animacje. Path of Exile to mówiąc krótko duchowy spadkobierca Diablo, stawiający na parę autorskich pomysłów i mroczną stylistykę. Produkcja zapowiada się na ciekawą konkurencję dla innego tytułu free-to-play - Akaneiro: Demon Hunters.

Otwarta beta Path of Exile ruszy za niecałe 2 tygodnie - ilustracja #3Path of Exile to sieciowa gra akcji z gatunku hack’n’slash, rozgrywająca się w mrocznym świecie fantasy Wraeclast. Produkcja tworzona przez stosunkowo niewielką ekipę z Nowej Zelandii nie wywraca gatunku do góry nogami, ale wprowadza parę pomysłów, np. system umiejętności zawartych w ulepszeniach do przedmiotów, który oferuje dużą swobodę w kreowaniu postaci. Premiera pełnej wersji powinna nastąpić w nadchodzących miesiącach.

  1. Sprawdzamy wersję beta Path of Exile - darmowej konkurencji dla Diablo III
  2. Oficjalna strona Path of Exile