Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2013, 14:48

Path of Exile – oficjalne otwarcie pierwszego sezonu „wyścigów”

22 lutego o godzinie 18.00 nastąpi oficjalnie rozpoczęcie pierwszego sezonu eventów w Path of Exile. Trwające przez 44 dni wydarzenie będzie świetną okazją do zabawy i wygrania atrakcyjnych nagród.

W ciągu 44 dni odbędzie się 109 wyścigów sezonu pierwszego. - Path of Exile – oficjalne otwarcie pierwszego sezonu „wyścigów” - wiadomość - 2013-02-22
W ciągu 44 dni odbędzie się 109 wyścigów sezonu pierwszego.

Nazywana klonem Diablo, niezwykle popularna w ostatnim czasie gra free-to-play Path of Exile pozostaje obecnie w fazie beta-testów. Choć produkcja nie została jeszcze oficjalnie ukończona ani wydana, nie stanowi to żadnej przeszkody dla twórców gry, nowozelandzkiego studia Grinding Gear Games, którzy zdecydowali się zafundować fanom wyczekiwany pierwszy sezon eventów.

Wydarzenie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem podczas wcześniejszych zamkniętych beta-testów gry, wystartuje dziś (tj. 22 lutego) dokładnie o godzinie 18.00. Celem zabawy będzie zdobywanie jak największej ilości doświadczenia w określonym czasie. ?Całość pozdzielona zostanie na specjalnie przygotowane ligi (umożliwiające wspólną zabawę graczom z lig default i hardcore), z uwzględnieniem dokładnie wyznaczonych zasad (m.in. brak możliwości gry w drużynie). Wraz z zakończeniem konkretnego wyścigu w zdobywaniu punktów doświaczenia, zależnie od zajętego miejsca lub wykonanego zadania przyznawane będą nagrody i punkty.

Wyścigi będą odbywać się codziennie przez prawie dwa miesiące. W trosce o to, by każdy mógł wziąć w nich udział rozegrane zostaną o różnych porach dnia. W sumie ma być ich 109 przez 44 dni. Punkty za każdy wyścig zostaną zsumowane i zliczone, a później wyświetlone w specjalnej tabeli prezentującej dokonania wszystkich graczy.

Nagrodami dla najlepszych będą unikatowe przedmioty, różniące się od tych dostępnych na co dzień w grze. Dodatkowo zwycięzcy zajmujący pierwsze miejsca w ramach konkretnych klas oraz wszyscy, którzy na zakończenie całego sezonu znajdą się wśród 20 najlepszych uczestników otrzymają specjalną czapkę - Demigod’s Trumphs. Warto powalczyć, gdyż owe przedmioty nie będą przypisywane na stałe do kont i można będzie nimi swobodnie handlować w przyszłości, a ponadto posiadać będą 100 itemlevel.

Szczegółowe informacje dotyczące nadchodzącego sezonu pierwszego dostępne są zarówno na polskiej, jak i angielskiej stronie gry.