Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2017, 11:35

autor: MiqT

Battleborn – gra otrzymała ostatnią aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o opóźnieniu wyjścia Conan Exiles z Wczesnego Dostępu, okazji do zgarnięcia za darmo dodatków do Star Wars: The Old Republic, dacie premiery Battlerite, powolnym umieraniu gry Battleborn, czwartych urodzinach Path of Exile, reaktywacji Metro Conflict oraz o zapisach do bety Fringe Wars. Zapraszamy!

Battleborn zmierza ku wyłączeniu serwerów

Battleborn – gra otrzymała ostatnią w historii aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017) - ilustracja #1

Battleborn, tytuł będący próbą połączenia mechaniki popularnego gatunku gier MOBA z elementami klasycznych pierwszoosobowych strzelanin, powoli zaczyna odchodzić w niebyt. Gra od samego początku miała pod górkę. Wydana w maju 2016 roku w dźwięku fanfar i zapewnień twórców o jej wyjątkowości produkcja tylko przez moment cieszyła się dobrą passą. Wszystko przez studio Blizzard, które w tym samym miesiącu wypuściło na rynek swojego Overwatcha, zabierając praktycznie całą społeczność tytułu od Gearbox Software. Twórcy próbowali ratować się różnymi promocjami (w pewnym momencie gra kosztowała niecałe 10 złotych oraz przez pewien czas była dostępna za darmo), ale na nic to się zdało. Liczba aktywnych graczy na serwerach oscyluje w okolicach tysiąca.

Z tego powodu deweloperzy postanowili zaprzestać walki z wiatrakami i dobitnie dali fanom do zrozumienia, że kończą aktywnie wspierać swój produkt. Swoistym pożegnaniem jest aktualizacja Fall Update, która jest też ostatnim, oficjalnie wypuszczonym patchem do gry. Po jej premierze do tytułu nie trafi już żadna łatka, a sama produkcja przechodzi w stan wegetacji, co jest równią pochyłą w kierunku wyłączenia serwerów.

Jeżeli ktoś chce wypróbować grę, może zrobić to pod tym linkiem, oczywiście w usłudze Free to Play.

Producent SWTOR rozdaje dodatki do gry za darmo

Battleborn – gra otrzymała ostatnią w historii aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017) - ilustracja #2

Niedawno pisaliśmy o problemach Star Wars: The Old Republic z utrzymaniem na dłużej przy sobie graczy, co poskutkowało wielkim scalaniem serwerów gry. Jak się okazuje, nieformalnie najdroższa gra MMO (ponad 200 milionów dolarów wydanych na produkcję tytułu) wcale tak źle sobie nie radzi. Wszystko dzięki debiutowi innej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Knights of the Old Republic. Tytuł właśnie pojawił się na konsoli Xbox One, a wraz z nim możliwość powiększenia Waszej listy produkcji o dwa dodatki do SWTOR-a.

Aby uczcić to wydarzenie, studia BioWare Corporation i Electronic Arts przygotowały dla fanów niespodziankę w postaci możliwości zgarnięcia obu dodatków do gry całkowicie za darmo. Wpisanie na oficjalnej stronie tytułu kodu REVANRETURS zaowocuje odblokowaniem zarówno Shadow of Revan (poziomy 56-60), jak i Rise of the Hutt Cartel (poziomy 51-55). Co więcej, aktywując kod KOTORSPEEDER, zyskacie na własność w grze Swoop Bike’a, którego wizualizację możecie zobaczyć wyżej. Promocja trwa do 6 listopada.

Battlerite przechodzi na Free to Play

Battlerite, sieciowa gra bitewna, łącząca elementy MOBA i gier akcji wyprodukowana przez Stunlock Studios AB, opuszcza komfortową strefę Wczesnego Dostępu. Dokładnie 8 listopada gra trafi oficjalnie na rynek i to w usłudze Free to Play. Zanim to jednak nastąpi, twórcy postanowili wypuścić jeszcze aktualizację przedpremierową.

Dzięki nowej łacie do gry trafił całkowicie nowy tryb o nazwie Battlegrounds, gdzie warunkiem zwycięstwa nie jest już tylko całkowita eliminacja drużyny przeciwnej, ale przejęcie strategicznych punktów na mapie lub wykonanie konkretnych zadań. Same drużyny zostały podzielone na atakujących i broniących, co ma jeszcze bardziej zwiększyć poziom rywalizacji w grze. Co ciekawe, podział na to kto atakuje, a kto broni następuje na samym początku rozgrywki, przez wykonanie określonych celów.

Prócz nowego trybu produkcja została wzbogacona o ulepszony system talentów nazwanych battleritami. Dotychczas gracz mógł co rundę wybrać jedno z trzech wzmocnień swojej postaci. Od teraz wyboru tego dokonujemy od razu na początku rozgrywki, a liczba talentów została zwiększona do pięciu. Battlerity są aktywne od razu i można je przypisać (maksymalnie dwa) do konkretnych umiejętności postaci.

Oczywiście nowy tryb i system talentów to nie jedyne zmiany, jakie pojawiły się w przedpremierowym patchu. Pełną listę nowości znajdziecie pod tym linkiem.

Path of Exile obchodzi 4. urodziny

Path of Exile, mroczne RPG przeznaczone do rozgrywki online, osadzone w świecie fantasy, zaliczył właśnie 4. wiosnę na swoim koncie. Dokładnie 23 października 2013 roku gra trafiła na rynek i od razu zyskała wierne i liczne grono fanów. Liczebność społeczności idzie zresztą w parze z dobrymi recenzjami samego tytułu. Na naszej stronie gra cieszy się oceną 9.0 oraz wieloma pozytywnymi komentarzami, zaś na platformie Steam produkcję poleca ponad 90% użytkowników. Nie należy też zapominać o tytule „Gra roku 2013”, jaki przyznał Path of Exile serwis GameSpot.

Na oficjalnej stronie gry możecie przeczytać obszerny artykuł, w którym panie i panowie z Grinding Gear Games opisują, jak zawiłą drogę przebyli od 2013 roku do sierpnia 2017 i debiutu The Fall of Oriath. W tym czasie wystartowało 18 lig, a do gry trafiło 5 pełnoprawnych dodatków. Samo studio tez nie próżnowało i obecnie liczy lekko ponad 100 osób, gdzie na początku działalności liczba ta wynosiła zaledwie 15 dusz.

Metro Conflict powraca

Metro Conflict zostało zapamiętane jako tytuł, który tak szybko jak się pojawił na rynku (czerwiec 2015), tak nagle z niego zniknął (kwiecień 2016). Głównym powodem tej porażki była niekompetencja samego wydawcy, który chcąc zarobić więcej grosza wprowadził do gry mikropłatności, które szybko okazały się niechlubnym i bezczelnym systemem Pay to Win. Użytkownicy za realne pieniądze mogli kupić dużo lepszy sprzęt od tego, który był dostępny w grze jako standardowy. Poskutkowało to masowym bojkotem tytułu oraz, wspomnianym wyżej, zamknięciem serwerów.

Na szczęście nie wszystko stracone, gdyż prawa do marki obecnie uzyskało studio Red Duck, które postanowiło wskrzeszić wspomnianego shootera pod nazwą Metro Conflict: Origin. Tym razem ma się obyć bez problemów z płaceniem za wygraną w postaci zbyt potężnych przedmiotów i giwer.

Gra rozpoczęła właśnie zamknięte beta-testy, zaś gracze nadal mogą zgłaszać chęć to wzięcia w niej udziału. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na tej stronie.

Fringe Wars – trwają zapisy do zamkniętej bety

Fringe Wars to kosmiczna gra typu MOBA o starciach statków kosmicznych. Tytuł ma pojawić się zarówno na platformę PC, jak i konsolę PlayStation 4, zaś premiera produkcji planowana jest na rok 2018. Obecnie gra wchodzi w fazę zamkniętych beta-testów, na które gracze nadal mogą się zapisać. Wystarczy wejść w ten link i wypełnić stosowny formularz. Obecnie liczba chętnych do wzięcia udziału w becie przekracza 11 tysięcy, co już jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę to, że o tytule słyszało niewiele osób.

Premiera Conan Exiles opóźniona

W niektórych przypadkach aż chce się powiedzieć „a nie mówiłem”. Conan Exiles, ciepło przyjęta sandboksowa gra akcji z elementami survivalowymi, zalicza pierwsze opóźnienie. Na oficjalnym profilu gry w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że deweloper postanowił przesunąć datę premiery gry z pierwszego na drugi kwartał 2018 roku. Jako powód podano, że gra nie jest jeszcze w pełni skończona i wymaga kilku szlifów oraz dopracowania.

Post ten od razu zelektryzował społeczność gry, która już zaczęła wysnuwać czarne wizje niekończącego się Wczesnego Dostępu, jak to dzieje się w przypadku np. DayZ, któremu niedługo miną już cztery lata odkąd tkwi w fazie Early Access. Oby twórcy Conan Exiles nie mieli podobnego pomysłu na swój biznes.