Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Battlerite (XONE)

Battlerite

Sieciowa gra bitewna, łącząca elementy MOBA i gier akcji. Battlerite opracowało szwedzkie studio Stunlock, czyli autorzy Bloodline Champions i Dead Island: Epidemic. Sedno rozgrywki stanowią szybkie, intensywne bitwy dwóch niewielkich drużyn graczy.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | kooperacja

Okładka Battlerite (XONE)

data premiery gry:

8lis2017

PC

data nieogłoszona

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlerite to wydana na PC i XONE sieciowa gra bitewna łącząca elementy MOBA i gier akcji. Produkcję opracowało szwedzkie studio Stunlock, czyli autorzy Bloodline Champions oraz Dead Island: Epidemic.

Mechanika

Wydane na PC i XONE Battlerite obraca się wokół rywalizacji dwóch grup graczy, w wariantach 2v2 i 3v3. Każdy z uczestników zabawy kontroluje pojedynczego bohatera. Gra oferuje galerię różnorodnych postaci, posiadających unikalne uzbrojenie oraz własny styl walki ze sporym wyborem technik specjalnych. Mecze trwają 10-15 minut i podczas nich nasz heros gromadzi doświadczenie i odblokowuje kolejne umiejętności w ramach indywidualnego drzewka rozwoju.

Na pierwszy rzut oka gra może wydawać się standardowym przedstawicielem nurtu MOBA, ale podobnie jak to było w przypadku Bloodline Champions, w rzeczywistości Battlerite nie podąża ścieżkami przetartymi przez moda Dota. Nie znajdziemy tutaj baz, wież, ani sterowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych. Zamiast tego dostajemy otwarte areny, a zabawa obraca się wyłącznie wokół bezpośrednich starć typu deathmatch.

Do tego dochodzi mocno zręcznościowy system walki. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci, a mechanika wzorowana jest na korzystających z takiej perspektywy strzelankach i innych grach akcji. Ruchami bohatera kierujemy przy pomocy klawiszy WASD, a każdy atak trzeba samodzielne wycelować myszką. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie i kluczową rolę odgrywa ręczne przeprowadzanie uników.

Za każdym razem, gdy zginie któryś z uczestników zabawy, czas w grze ulega na chwilę spowolnieniu, pozwalając graczom na złapanie oddechu, spokojnie przeanalizowanie sytuacji oraz przygotowanie nowych planów taktycznych. Ponadto istotną rolę pełni widownia na arenach. Zdobycie jej przychylności za pomocą efektownych akcji owocuje nagrodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlerite

16+

Wymagania sprzętowe Battlerite

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką
Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

wiadomość16 sierpnia 2018

Studio Stunlock wypuściło zwiastun Battlerite Royale. To pierwszy filmik pokazujący rozgrywkę z tego spin-offa battle royale popularnej sieciowej gry akcji typu MOBA.

Zapowiedziano Battlerite Royale
Zapowiedziano Battlerite Royale

wiadomość4 maja 2018

Studio Stunlock poinformowało, że Battlerite – wydana w listopadzie zeszłego roku nietypowa gra MOBA, w którą możemy zagrać za darmo na pecetach – doczeka się trybu battle royale.

Sukces Battlerite. Od przejścia na darmowy model gra przyciągnęła prawie 2 miliony nowych graczy
Sukces Battlerite. Od przejścia na darmowy model gra przyciągnęła prawie 2 miliony nowych graczy

wiadomość19 listopada 2017

Gra Battlerite, która w połowie ubiegłego tygodnia wyszła z fazy wczesnego dostępu i zadebiutowała jako free-to-play, w przeciągu dziesięciu dni przyciągnęła niemal 2 miliony nowych graczy.

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017)
Koniec z botami w World of Warcraft? – Sieciowe Wieści (17/11/2017)

wiadomość17 listopada 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o walce z nielegalnym oprogramowaniem w World of Warcraft, nowej postaci w Heroes of the Storm, powrocie Rising Fire Online, debiucie World of Warships na Steamie oraz mechanice tropienia w The Darwin Project. Zapraszamy!

Battlerite wychodzi z fazy Wczesnego Dostępu
Battlerite wychodzi z fazy Wczesnego Dostępu

wiadomość9 listopada 2017

Stworzona przez studio Stunlock sieciowa gra bitewna Battlerite oficjalnie wyszła z fazy Early Access i zadebiutowała na Steam w formie pełnowymiarowego tytułu free-to-play. Twórcy udostępnili z tej okazji aktualizację z nowym bohaterem oraz zwiastun premierowy.

PC
XONE