Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Battlerite (PC)
OkładkaBattlerite (PC)

Battlerite

Sieciowa gra bitewna, łącząca elementy MOBA i gier akcji. Battlerite opracowało szwedzkie studio Stunlock, czyli autorzy Bloodline Champions i Dead Island: Epidemic. Sedno rozgrywki stanowią szybkie, intensywne bitwy dwóch niewielkich drużyn graczy.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlerite Premiera

anulowana

XONE

8lis2017

PC

Gry podobne do Battlerite

Bloodline Champions

Chaos League

ArcheBlade

Battlerite to wydana na PC i XONE sieciowa gra bitewna łącząca elementy MOBA i gier akcji. Produkcję opracowało szwedzkie studio Stunlock, czyli autorzy Bloodline Champions oraz Dead Island: Epidemic.

Mechanika

Wydane na PC i XONE Battlerite obraca się wokół rywalizacji dwóch grup graczy, w wariantach 2v2 i 3v3. Każdy z uczestników zabawy kontroluje pojedynczego bohatera. Gra oferuje galerię różnorodnych postaci, posiadających unikalne uzbrojenie oraz własny styl walki ze sporym wyborem technik specjalnych. Mecze trwają 10-15 minut i podczas nich nasz heros gromadzi doświadczenie i odblokowuje kolejne umiejętności w ramach indywidualnego drzewka rozwoju.

Na pierwszy rzut oka gra może wydawać się standardowym przedstawicielem nurtu MOBA, ale podobnie jak to było w przypadku Bloodline Champions, w rzeczywistości Battlerite nie podąża ścieżkami przetartymi przez moda Dota. Nie znajdziemy tutaj baz, wież, ani sterowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych. Zamiast tego dostajemy otwarte areny, a zabawa obraca się wyłącznie wokół bezpośrednich starć typu deathmatch.

Do tego dochodzi mocno zręcznościowy system walki. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci, a mechanika wzorowana jest na korzystających z takiej perspektywy strzelankach i innych grach akcji. Ruchami bohatera kierujemy przy pomocy klawiszy WASD, a każdy atak trzeba samodzielne wycelować myszką. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie i kluczową rolę odgrywa ręczne przeprowadzanie uników.

Za każdym razem, gdy zginie któryś z uczestników zabawy, czas w grze ulega na chwilę spowolnieniu, pozwalając graczom na złapanie oddechu, spokojnie przeanalizowanie sytuacji oraz przygotowanie nowych planów taktycznych. Ponadto istotną rolę pełni widownia na arenach. Zdobycie jej przychylności za pomocą efektownych akcji owocuje nagrodami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlerite: 16+

Battlerite Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
XONE