Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 09:55

Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

Studio Stunlock wypuściło zwiastun Battlerite Royale. To pierwszy filmik pokazujący rozgrywkę z tego spin-offa battle royale popularnej sieciowej gry akcji typu MOBA.

W przyszłym miesiącu gra zadebiutuje we wczesnym dostępie. . - Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką - wiadomość - 2018-08-16
W przyszłym miesiącu gra zadebiutuje we wczesnym dostępie. .
BATTLERITE ROYALE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Stunlock Studios
  2. Wydawca: Stunlock Studios
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: wrzesień 2018 r.

W maju studio Stunlock zapowiedziało Battlerite Royale, ale do tej pory nie mogliśmy zobaczyć, jak ten tytuł prezentuje się w akcji. Teraz uległo to zmianie wraz z premierą pierwszego zwiastuna.

Przypomnijmy, że początkowo projekt miał być nowym trybem typu battle royale przeznaczonym dla Battlerite, czyli wydanej w zeszłym roku sieciowej gry akcji z elementami MOBA. W zeszłym tygodniu autorzy ogłosili jednak zmianę tej koncepcji. Zdecydowano, że Battlerite Royale będzie samodzielną produkcją.

Battlerite Royale zadebiutuje w przyszłym miesiącu w Steam Early Access jako płatny tytuł. Tak też było w przypadku samego Battlerite, ale potem, wraz z premierą pełnej wersji, gra została przestawiona na model free-to-play. Na razie twórcy nie zdradzili, czy spin-off przebędzie tę samą drogę.

Gra zmierza wyłącznie na PC, ale warto pamiętać, że samo Battlerite także początkowo zadebiutowało tylko na pecetach, ale ostatecznie zapowiedziano także wydanie na Xboksa One, które ma się ukazać w przyszłym miesiącu. Możliwe więc, że w przypadku Battlerite Royale będzie podobnie.

Gra zachowa styl graficzny i podstawowe mechanizmy rozgrywki Battlerite.  - Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką - wiadomość - 2018-08-16
Gra zachowa styl graficzny i podstawowe mechanizmy rozgrywki Battlerite.

Projekt ma połączyć podstawowe mechanizmy rozgrywki Battlerite ze strukturą sieciowych potyczek wzorowaną na grach battle royale. Na początku rozgrywki grupa graczy zostanie zrzucona na mapę z grzbietu smoka. Po wylądowaniu będą ze sobą walczyli aż przy życiu pozostanie tylko jeden wojownik. W trakcie meczu przestrzeń do rozgrywki ma powoli ulegać zmniejszeniu, a postacie, które znajdą się poza nią szybko umrą.

Akcja ukazana będzie z lotu ptaka, a walka ma być czysto zręcznościowa, wymagając samodzielnego nakierowania wszystkich ataków i ręcznego wykonywania uników. Gra wystartuje z kilkudziesięcioma bohaterami do wyboru, z których każdy wyposażony zostanie w unikalne cechy i umiejętności. Postacie będą pochodziły z Battlerite, ale ich statystyki oraz zdolności zostaną mocno przerobione, tak aby pasowały do rozgrywek battle royale. Duże zmiany zajdą również w interfejsie, matchmakingu oraz strukturze sieciowej, na której oparte zostaną wieloosobowe potyczki.

Warto na koniec wspomnieć, że choć Battlerite oraz Battlerite Royale są dwiema odrębnymi grami, to na weteranów pierwszego z tych tytułów czeka w drugim sporo nagród. Będą mogli również przenieść do nowej produkcji wszystkie zdobyte wcześniej elementy kosmetyczne.

  1. Oficjalna strona serii Battlerite