Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2018, 09:17

autor: Aquma

Zapowiedziano Battlerite Royale

Studio Stunlock poinformowało, że Battlerite – wydana w listopadzie zeszłego roku nietypowa gra MOBA, w którą możemy zagrać za darmo na pecetach – doczeka się trybu battle royale.

Battlerite Royale może okazać się ciekawą propozycją. - Zapowiedziano Battlerite Royale - wiadomość - 2018-05-04
Battlerite Royale może okazać się ciekawą propozycją.
BATTLERITE ROYALE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Stunlock Studios
  2. Wydawca: Stunlock Studios
  3. Gatunek: battle royale
  4. Platformy: PC, Xbox One
  5. Data premiery: lato 2018 roku

Gracie w Battlerite od Stunlock Studios – wydane na PC w listopadzie zeszłego roku (w planach także wersja na Xboksa One), nietypowe MOBA bez baz i jednostek kierowanych przez AI, w którym wszystko obraca się wokół dynamicznych starć pomiędzy postaciami graczy? Deweloperzy poinformowali, że ten popularny tytuł doczeka się specjalnego trybu battle royale – Battlerite Royale.

Rozgrywka w Battlerite Royale będzie się toczyła na sporych mapach, mniej więcej trzydziestokrotnie większych od tych znanych z trybu Arena. Równocześnie powalczy na nich 20 osób, przy czym grać można będzie albo samotnie, albo w parze z kumplem. Podobnie jak w Battlerite, akcję będziemy obserwowali z perspektywy izometrycznej. Gra pozwoli także wybrać jednego z 27 odmiennych championów, przynależących do kilku ról (ranged, melee, support itp.). Z drugiej strony, typowo dla gatunku battle royale, będziemy mieli możliwość zbierania i ekwipowania przedmiotów leżących na mapie lub pozostawionych przez innych uczestników zabawy. Oczywiście, starcia będą trwały, dopóki na arenie pozostanie tylko jeden gracz.

Chcemy zaoferować graczom ekscytację diablo-podobnej eksploracji połączoną z różnorodnością postaci typową dla gatunku MOBA oraz napięciem znanym z gier survivalowych. Sądzę jednak, że każdy, kto ma ochotę na świeże i odmienne spojrzenie na battle royale, będzie się świetnie bawił – mówi dyrektor marketingowy Stunlock Studios, Johan Ilves.

W Battlerite Royale zagramy w lecie bieżącego roku. Gra trafi na pecety oraz Xboksa One, jednak warto pamiętać, że samo Battlerite nie zadebiutowało jeszcze na drugiej z tych platform. Być może deweloperzy planują udostępnienie gry na konsoli Microsoftu równocześnie z premierą nowego trybu, jednak może się też okazać, że na tę wersję przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

  1. Battlerite – strona oficjalna
  2. Darmowe gry na Steamie – niezłe gry free-to-play na platformie Valve