Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlerite Royale (PC)

Battlerite Royale PC

Battlerite Royale to sieciowa gra akcji, łącząca podstawowe mechanizmy rozgrywki MOB-y Battlerite ze strukturą meczów gatunku battle royale. Na mapę zostaje zrzucona grupa graczy kontrolujących bohaterów wybranych z pokaźnej galerii wojowników o unikalnych zdolnościach.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | widok izometryczny | sieciowe | multiplayer | indie | Battle Royale

PC Windows
Okładka Battlerite Royale (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26września2018

wczesny dostęp

19lutego2019

19lutego2019

Steam

Battlerite Royale to sieciowa gra akcji typu battle royale, wzbogacona elementami MOBA. Produkcja jest spin-offem wydanego w 2017 roku Battlerite. Oba tytuły opracowało studio Stunlock, mające na koncie również Bloodline Champions.

Mechanika

Projekt łączy podstawowe mechanizmy rozgrywki Battlerite ze strukturą sieciowych potyczek wzorowaną na grach battle royale. Na początku rozgrywki grupa graczy zostaje zrzucona na mapę z grzbietu smoka. Po wylądowaniu muszą ze sobą walczyć, aż przy życiu pozostanie tylko jeden wojownik. W trakcie meczu przestrzeń do rozgrywki powoli się kurczy, a postacie, które znajdą się poza nią szybko umierają. Dzięki temu akcja pozostaje dynamiczna nawet w końcowych fragmentach potyczki, gdyż mniejsza plansza wymusza częstsze konfrontacje między ocalałymi.

Gra oferuje bogaty wybór bohaterów, z których każdy wyposażony został w unikalne cechy i umiejętności. Postacie pochodzą z Battlerite, ale ich statystyki oraz zdolności zostały mocno przerobione, aby pasowały do rozgrywek battle royale.

Akcja ukazana jest z lotu ptaka, co w połączeniu z obecnością wielu postaci o charakterystycznych zdolnościach powoduje, że na pierwszy rzut oka gra przypomina MOBę. W rzeczywistości jest to jednak gra akcji. Nie ma tutaj jednostek sojuszniczych ani wieżyczek, a walka jest czysto zręcznościowa – wymaga samodzielnego nakierowania wszystkich ataków i ręcznego wykonywania uników.

Tryby gry

Gra nastawiona jest na potyczki sieciowe w trybie battle royale. Samotni gracze mogą rozgrywać mecze przeciwko sztucznej inteligencji, ale pełnią one jedynie rolę treningu przed wieloosobowymi starciami.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Battlerite, gra Battlerite Royale posiada ładną trójwymiarową grafikę, utrzymaną w kolorowej kreskówkowej stylistyce. W porównaniu z pierwowzorem spore zmiany zaszły jednak w interfejsie, matchmakingu oraz strukturze sieciowej, na której oparte zostały wieloosobowe potyczki, tak aby całość lepiej pasowała do potrzeb gatunku battle royale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-30  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlerite Royale

16+

Wymagania sprzętowe Battlerite Royale

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP
Battlerite Royale – dziś premiera w modelu free-to-play
Battlerite Royale – dziś premiera w modelu free-to-play

wiadomość19 lutego 2019

Battlerite Royale wychodzi z Wczesnego dostępu na Steamie i przechodzi na model darmowy z mikropłatnościami. Z tej okazji deweloperzy z firmy Stunlock Studios przygotowali obszerną łatkę, w której między innymi wprowadzają nowych Czempionów i rozbudowują mapę.

Battlerite Royale z dniem premiery przechodzi na model free-to-play
Battlerite Royale z dniem premiery przechodzi na model free-to-play

wiadomość1 lutego 2019

Data premiery Battlerite Royale – gry stanowiącej połączenie MOB-y oraz battle royale – została ogłoszona. Produkcja wyjdzie z wczesnego dostępu 19 lutego tego roku, jednocześnie przechodząc na model free-to-play.

Battlerite Royale - ruszył darmowy okres próbny na Steamie
Battlerite Royale - ruszył darmowy okres próbny na Steamie

wiadomość30 października 2018

Na Steamie ruszył darmowy okres Battlerite Royale, czyli gry łączącej mechanikę popularnego Battlerite z elementami wzorowanymi na gatunku battle royale. Zabawa potrwa do piątku.

Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką
Battlerite Royale na pierwszym zwiastunie z rozgrywką

wiadomość16 sierpnia 2018

Studio Stunlock wypuściło zwiastun Battlerite Royale. To pierwszy filmik pokazujący rozgrywkę z tego spin-offa battle royale popularnej sieciowej gry akcji typu MOBA.

Zapowiedziano Battlerite Royale
Zapowiedziano Battlerite Royale

wiadomość4 maja 2018

Studio Stunlock poinformowało, że Battlerite – wydana w listopadzie zeszłego roku nietypowa gra MOBA, w którą możemy zagrać za darmo na pecetach – doczeka się trybu battle royale.