Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2018, 17:34

autor: Góral

God of War ogromnym sukcesem

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży gry God of War. Okazało się, że projekt zyskał miano najszybciej sprzedającego się tytułu ekskluzywnego na konsolę PlayStation 4.

Chłopcze, poszły trzy bańki! - God of War ogromnym sukcesem - wiadomość - 2018-05-03
Chłopcze, poszły trzy bańki!

Jak zapewne doskonale wiecie, wydane 20 kwietnia na konsoli PlayStation 4 God of War, to jedna z najlepiej ocenianych gier ostatnich lat i ścisła czołówka wśród produkcji dostępnych na sprzęcie firmy Sony. Nie zawsze jednak świetne opinie w mediach przekładają się na sukces komercyjny, na szczęście w tym przypadku nie ma o tym mowy, gdyż wydawca poinformował, że tytuł jest najszybciej sprzedającą się grą dostępną tylko na PS4. Podczas pierwszych trzech dni obecności na rynku rozeszło się aż 3,1 miliona egzemplarzy. W ramach porównania, Horizon Zero Dawn w dwa tygodnie po premierze wykręciło wynik na poziomie 2,6 miliona sztuk, a Uncharted 4: Kres Złodzieja na przekroczenie 2,7 miliona potrzebowało tygodnia. Nowe przygody Kratosa sprzedały się szybciej i w większym nakładzie.

Dzisiejsza informacja jest o tyle ważna, że tak świetny rezultat z pewnością nakłoni Sony do dalszego rozwoju marki. Firma zapewne da, o ile już tego nie zrobiła, zielone światło na kolejne części, o których ostatnio wspomniał Cory Barlog – reżyser God of War.

Przypominamy, że najnowsza odsłona jest kontynuacją oryginalnej trylogii. Po znanych już wydarzeniach Kratos udał się na mroźną Północ, gdzie założył nową rodzinę. Niestety nie dane jest mu żyć w spokoju, gdyż chcąc nie chcąc wplątuje się w kolejną aferę, tym razem z nordyckimi bóstwami. Względem poprzednich odsłon wprowadzono sporo zmian w mechanice rozgrywki – dodano elementy RPG, zmieniono sposób ukazywania akcji, a podczas rozgrywki cały czas towarzyszy nam syn Kratosa o imieniu Atreus, który pomaga podczas walki i eksploracji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War