Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2017, 16:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Horizon Zero Dawn - sprzedano 2,6 mln egzemplarzy. Dodatek w produkcji

Poznaliśmy wyniki sprzedaży gry Horizon Zero Dawn. Najnowsza produkcja studia Guerrilla Games jest hitem, gdyż w ciągu pierwszych dwóch tygodni rozeszła się w nakładzie 2,6 miliona egzemplarzy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że deweloper pracuje już nad dodatkiem.

Firma Sony Interactive Entertainment pochwaliła się sprzedażą gry Horizon Zero Dawn. Nowa marka wyprodukowana przez holenderskie studio Guerrilla Games okazała się znacznym sukcesem, gdyż w ciągu pierwszych dwóch tygodni obecności na rynku (w zależności od regionu mowa o danych zbieranych do 12 albo 13 marca) rozeszła się w nakładzie 2,6 miliona egzemplarzy. Liczba ta zawiera zarówno pudełkowe egzemplarze, jak i te, które kupiono w ramach cyfrowej dystrybucji.

Tak duże zainteresowanie Horizon Zero Dawn sprawiło, że gra zaliczyła najlepszy debiut w historii produkcji „first party” (tytuły tworzone przez wewnętrzne studia Sony) na PlayStation 4. Jednocześnie jest to największa premiera w dorobku studia Guerrilla Games.

Aloy już nie musi się smucić. Jej przygoda okazała się komercyjnym sukcesem. - Horizon Zero Dawn - sprzedano 2,6 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-03-16
Aloy już nie musi się smucić. Jej przygoda okazała się komercyjnym sukcesem.

Krótko pisząc, spora inwestycja opłaciła się. Przypominamy bowiem, że nad Horizon Zero Dawn pracowano przez sześć lat, a budżet przekroczył 45 milionów euro. Jest to najdroższy produkt rozrywkowy w historii Holandii, a sama ekipa Guerrilla Games jest jedynym tamtejszym studiem robiącym tak duże i drogie projekty. Warto także wspomnieć, że firma najwyraźniej pracuje już nad dodatkiem do gry, gdyż w opublikowanym komunikacie stwierdzono, że:

„To dopiero początek historii Aloy i naszej podróży przez świat Horizon Zero Dawn. Nasz zespół już pracuje nad rozwinięciem tej opowieści.”

Czekamy!