Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2017, 10:31

autor: Góral

Premiera Horizon Zero Dawn; budżet gry przekroczył 45 mln euro

Od dziś w polskich sklepach możecie znaleźć Horizon Zero Dawn - najnowszą przygodową grę akcji na konsolę PlayStation 4. Przy okazji poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z produkcją, w tym jej budżet.

Premiera i opinie

Od dziś w polskich sklepach znajdziecie najnowszą, ekskluzywną dla konsoli PlayStation 4 produkcję – Horizon Zero Dawn. Tytuł autorstwa uznanego studia Guerrilla Games (twórcy cyklu Killzone) nabędziecie w pudełkowym wydaniu, w cenach zaczynających się od 248 zł (szczegóły w ramce obok), albo w cyfrowej dystrybucji (PlayStation Store) za 249 zł. W obu przypadkach możecie liczyć na pełną polską wersję językową.

Od kilku dni wiemy, że gra jest warta swojej ceny. Większość recenzentów Horizon Zero Dawn bardzo przychylnie patrzy na najnowszą produkcję, wychwalając jej oprawę graficzną, świetnie wykreowany, żyjący świat oraz satysfakcjonujący system walki, premiujący bardziej spokojne, taktyczne podejście. Mieszane uczucia budzi za to historia, która nie jest zbyt zaskakująca. Tak czy siak, w serwisie Metacritic gra ma średnią ocen 88 punktów, więc z pewnością jest to pozycja, którą pasuje mieć w swojej kolekcji.

Ciekawostki

Studio Guerrilla Games ujawniło podczas jednego z ostatnich wywiadów kilka interesujących informacji. Prace nad Horizon Zero Dawn trwały sześć lat i uczestniczyło w nich 250 osób z holenderskiego studia oraz około 100 deweloperów z Chin, a łączny koszt produkcji przekroczył 45 milionów euro. Oznacza to, że studio Guerrilla Games jest jedynym deweloperem z Holandii, który zalicza się do największych firm w branży, a sama gra jest najdroższym produktem rozrywkowym w historii kraju.

W pracach nad Horizon Zero Dawn uczestniczyło około 350 osób. - Premiera Horizon Zero Dawn; budżet gry przekroczył 45 mln euro - wiadomość - 2017-03-01
W pracach nad Horizon Zero Dawn uczestniczyło około 350 osób.