Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2018, 10:55

autor: AlexB

God of War najlepiej ocenianym exclusivem na PS4

God of War strąciło z pozycji lidera The Last of Us Remastered i stało się najlepiej ocenianą grą ekskluzywną na PlayStation 4 według serwisu Metacritic. Tytuł zadebiutuje 20 kwietnia. Osoby, które zakupiły jego cyfrową wersję, już mogą ściągać pliki.

Do oficjalnej premiery God of War zostały jeszcze niecałe dwa dni, a grę już możemy uważać za olbrzymi sukces, przynajmniej pod względem artystycznym. Od niemal tygodnia recenzenci rozpływają się w zachwytach nad nową odsłoną przygód Kratosa. Pozytywne oceny, z których najniższa to 8/10, złożyły się na niebotyczną średnią w serwisie Metacritic – 95/100. Oznacza to, że dzieło studia Santa Monica jest najlepiej ocenianym tytułem ekskluzywnym na PlayStation 4. Zepchnął on z tronu dotychczasowego lidera, The Last of Us Remastered. Produkcja Naughty Dog może co prawda pochwalić się wynikiem na identycznym poziomie, lecz na podstawie wyraźnie mniejszej liczby opinii (God of War zrecenzowało 90 redaktorów, a The Last of Us Remastered 69). Mimo to jednak najnowsza odsłona kultowego cyklu slasherów nie jest najlepszą grą wydaną na PlayStation 4, przynajmniej według mediów branżowych. Ten laur należy do Grand Theft Auto V, którego średnia ocena wynosi 97/100.

Ze świata dochodzą wieści, że ludzie masowo przestają sprzątać. Ponoć jakiś Grek pozamiatał za wszystkich. - God of War najlepiej ocenianym exclusivem na PS4 - wiadomość - 2018-04-18
Ze świata dochodzą wieści, że ludzie masowo przestają sprzątać. Ponoć jakiś Grek pozamiatał za wszystkich.

Co złożyło się na tak pozytywny odbiór God of War? Według recenzentów najnowsza produkcja studia Santa Monica wyróżnia się między innymi dynamiczną, brutalną i satysfakcjonującą akcją, wciągającą warstwą fabularną, która godnie wykorzystuje potencjał mitologii nordyckiej, oraz starannie przygotowanymi, przepięknie wyglądającymi lokacjami. Tytuł ma być również rajem dla audiofilów – zgodnie z opiniami Bear McCreary stanął na wysokości zadania i skomponował wybitną ścieżkę dźwiękową, podkreślającą mroźny klimat dalekiej północy. Najwięksi puryści serii muszą jednak uważać, gdyż najnowszy God of War dość wyraźnie różni się od swoich poprzedniczek (chociażby pod względem pracy kamery), co nie wszystkim może przypaść do gustu.

God of War zadebiutuje w najbliższy piątek, 20 kwietnia (choć część sklepów wysłało już zamówienia przedpremierowe na pudełka; przypominamy, że wszystkie wydania, również te przeznaczone na rynek brytyjski, posiadają pełną polską lokalizację). Do tego czasu wciąż można składać preordery, które zawierają szereg atrakcyjnych dodatków, takich jak trzy dodatkowe tarcze dla bohatera. Ważna wiadomość dla osób, które zdecydowały się na zakup wersji cyfrowej w PlayStation Store – wczoraj udostępniono do ściągnięcia pliki gry. Ważą one niecałe 44,5 GB. Zatem jeśli ktoś chce być w pełni gotowy na piątkową premierę, może już powoli rozgrzewać konsolę i łącza internetowe.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
God of War

God of War