Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2018, 09:56

autor: Góral

Twórcy God of War mają w planach jeszcze pięć części

Cory Barlog, reżyser najnowszej odsłony serii God of War, wyjawił, że ma w planach jeszcze pięć odsłon. Liczy też, że ich produkcja nie zajmie tyle czasu, ile pochłonęły ostatnie przygody Kratosa.

Twórcy God of War mają w planach jeszcze pięć części - ilustracja #1

Redaktorzy serwisu Kotaku przeprowadzili rozmowę (znajdują się w niej spoilery, więc radzimy nie klikać) z Corym Barlogiem – reżyserem gry God of War. Z wywiadu dowiedzieliśmy się, że w planach twórców znajduje się jeszcze sporo odsłon serii. Pisząc dokładnie, mowa o pięciu tytułach. Wziąwszy pod uwagę fakt, że stworzenie najnowszej produkcji zajęło aż pięć lat, padło pytanie czy to oznacza, że na zakończenie całego cyklu poczekamy 25 lat? Barlog stwierdził, że myśli nad tym, jak przyśpieszyć cały proces i ma nadzieję, że deweloping kolejnych odsłon nie zajmie tyle czasu. Wyjaśnił, że najnowsza odsłona tworzona była praktycznie od zera, więc od teraz powinno być łatwiej, przynajmniej jeżeli chodzi o technologię, mechanikę walki itd.

Oczywiście nie ma co liczyć na rychłą premierę następnej odsłony, w końcu obecna zadebiutowała dopiero 20 kwietnia. Prace nad następczynią zapewne jeszcze nie ruszyły. Możemy jedynie podejrzewać, że nawet wykorzystując dorobek God of War, stworzenie równie udanej kontynuacji zajmie zapewne 2-3 lata.

Najnowszy God of War okazał się znakomitą produkcją, która przez chwilę mogła się nawet pochwalić mianem najlepiej ocenianej gry dostępnej tylko na konsoli PlayStation 4. Od tamtej pory recenzji jednak przybyło i średnia ocen spadła o jeden punkt, przez co najnowsze przygody Kratosa ustąpiły miejsca The Last of Us: Remastered. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat, którą powinien posiadać w swojej kolekcji każdy miłośnik gier akcji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War