Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2017, 10:42

autor: Adrian Werner

Battlerite - wystartował darmowy weekend

Ruszył darmowy weekend Battlerite, czyli popularnej produkcji zespołu Stunlock Studios, która łączy mechanizmy MOBA i sieciowych gier akcji. Ponadto autorzy zorganizowali 50-procentową przecenę swojego dzieła.

Grę można przetestować za darmo do końca tygodnia. - Battlerite - wystartował darmowy weekend - wiadomość - 2017-09-29
Grę można przetestować za darmo do końca tygodnia.
BATTLERITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Stunlock Studios
  2. Wydawca: Stunlock Studios
  3. Gatunek: MOBA
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery we wczesnym dostępie: 20 września 2016 r.

Battlerite było jednym z największych niezależnych przebojów ubiegłego roku w Steam Early Access. Obecnie szaleństwo związane z tą produkcją mocno już opadło, więc autorzy uznali, że dobrym sposobem na zwiększenie zainteresowania gry będzie uruchomienie darmowego weekendu, który potrwa do 30 września.

Jeśli Battlerite przypadnie Wam do gustu, to warto skorzystać ze zorganizowanej jednocześnie promocji, w ramach której cena gry została obniżona o połowę i wynosi obecnie 9,99 euro, czyli w przeliczeniu około 43 złote.

Przypomnijmy, że Battlerite zadebiutowało we wczesnym dostępie we wrześniu ubiegłego roku. Nad grą pracuje studio Stunlock i produkcja rozwija pomysły z wcześniejszego projektu tego zespołu, czyli Bloodline Champions. Dostaliśmy więc tytuł łączący elementy MOBA i sieciowej gry akcji. Z pierwszego z tych gatunków zaczerpnięto perspektywę oraz galerię barwnych bohaterów, z których każdy posiada unikalne zdolności specjalne. Natomiast rozgrywka jest czysto zręcznościowa i koncentruje się na bezpośrednich potyczkach PvP typu deathmatch, bez żadnych baz czy kontrolowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych.

Dzięki takim rozwiązaniom gra okazała się atrakcyjną propozycją dla wielu graczy zainteresowanych gatunkiem MOBA, których odstrasza wysoki poziom umiejętności wymagany do dobrej zabawy w Dota 2 czy League of Legends, zwłaszcza, że Battlerite kładzie znacznie mniejszy nacisk na współpracę z kolegami z drużyny.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Battlerite w Steam Early Access