Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2017, 09:46

autor: Vergil

Star Wars: Battlefront II – lista trybów gry i map z Galaktycznego Szturmu

Im bliżej do premiery Star Wars: Battlefront II, tym więcej informacji na temat tej produkcji wychodzi na światło dzienne. Dzisiaj na wszystkich miłośników multiplayerowych zmagań czeka oficjalna lista trybów gry oraz map, na których powalczymy o zwycięstwo w ramach Galaktycznego Szturmu.

Premiera Star Wars: Battlefront II zbliża się wielkimi krokami, toteż Electronic Arts dwoi się i troi, by podtrzymać zainteresowanie tym tytułem. Wydawca opublikował oficjalną listę trybów gry oraz map, jakie sprawdzimy w trakcie zmagań w tak zwanym Galaktycznym Szturmie.

Tryby gry

Na potrzeby Star Wars: Battlefront II autorzy przygotowali szereg wariantów rozgrywki. Pierwszym z nich będzie Atak, gdzie dwie ośmioosobowe drużyny powalczą o zwycięstwo, realizując konkretne cele misji. Drugi to Natarcie Myśliwców, w którym dwa zespoły pilotów zasiądą za sterami zróżnicowanych statków, biorąc udział w widowiskowych bitwach w przestrzeni kosmicznej. Trzeci, czyli Bohaterowie i Złoczyńcy, opiera się na starciach dwóch czteroosobowych drużyn składających się z bohaterów ze wszystkich „er” – to właśnie tutaj Mistrz Yoda będzie mógł stanąć do boju z Darthem Maulem. Następne miejsce na liście okupuje moduł Arcade, w którym pecetowcy wezmą udział w starciach z adwersarzami kontrolowanymi przez Sztuczną Inteligencję, natomiast konsolowi gracze będą mogli również zagrać w towarzystwie drugiej osoby na podzielonym ekranie. Zestawienie zamyka Galaktyczny Szturm, a więc starcia na olbrzymią skalę, w których równie ważne, co eliminacja oponentów, będzie realizowanie z góry narzuconych zadań – warto odnotować, że do boju staną tutaj zarówno szeregowi żołnierze, jak i bohaterowie znani z filmów.

Jedną z wad pierwszego Battlefronta była uboga zawartość. Pracując nad kontynuacją studio DICE nie zamierza powtórzyć tego błędu. - Star Wars: Battlefront II – lista trybów gry i map z Galaktycznego Szturmu - wiadomość - 2017-09-29
Jedną z wad pierwszego Battlefronta była uboga zawartość. Pracując nad kontynuacją studio DICE nie zamierza powtórzyć tego błędu.

Mapy

Areny, na których będą toczyć się bitwy w Galaktycznym Szturmie, zostaną podzielone na trzy kategorie. Pierwszą z nich są mapy pochodzące z prequeli, czyli Kamino, Kashyyyk oraz Theed. Druga to mapy z oryginalnej trylogii, a zatem Druga Gwiazda Śmierci, Endor, Mos Eisley, Yavin 4 oraz Hoth. Ostatnie zestawienie obejmuje lokacje zaprezentowane w Przebudzeniu mocy – mowa o Bazie Starkiller, planecie Jakku oraz o Takodanie. Fanom filmowej sagi raczej nie trzeba przypominać, że mapy będą nie tylko rozległe, ale i mocno zróżnicowane, o czym można się przekonać zapoznając się z ich oficjalnymi opisami znajdującymi się pod tym adresem.

Tryb ochrzczony mianem Galaktyczny Szturm najwyraźniej jest oczkiem w głowie deweloperów. - Star Wars: Battlefront II – lista trybów gry i map z Galaktycznego Szturmu - wiadomość - 2017-09-29
Tryb ochrzczony mianem Galaktyczny Szturm najwyraźniej jest oczkiem w głowie deweloperów.

Beta-testy

Na tym jednak nie koniec ważnych informacji na temat nowego Battlefronta. 6 października o 16:00 czasu polskiego rozpoczną się bowiem otwarte beta-testy tej produkcji, w których będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Gracze, którzy złożą zamówienia przedpremierowe, sprawdzą w akcji omawiany tytuł nieco wcześniej, bo 4 października o 10:00 polskiego czasu. Więcej informacji na temat bety znajdziecie tutaj.

Star Wars: Battlefront II zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, a zadebiutuje 17 listopada bieżącego roku. Niedawno opublikowano nowy zwiastun prezentujący najważniejsze elementy tego tytułu oraz ujawniono oficjalne wymagania sprzętowe jego pecetowej wersji – konkrety czekają na Was w naszej wiadomości sprzed kilku dni.