Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2017, 18:32

autor: godrikus

Nowy zwiastun i wymagania sprzętowe Star Wars: Battlefront II

EA podzieliło się dzisiaj nowym, obszernym materiałem na temat nadchodzącego Star Wars: Battlefront II. Wiemy też, ile midichlorianów będzie musiał posiadać komputer, by odpalić betę trybu dla wielu graczy.

Druga część Battlefronta od DICE ma być krokiem do przodu niemal pod każdym względem - Nowy zwiastun i wymagania sprzętowe Star Wars: Battlefront II - wiadomość - 2017-09-27
Druga część Battlefronta od DICE ma być krokiem do przodu niemal pod każdym względem

Electronic Arts pokazało dziś kolejny zwiastun Star Wars: Battlefront II. John Boyega, aktor grający rolę Finna w nowych Gwiezdnych Wojnach, opowiada w nim o tym, co twórcy dodali i co poprawili, a jego słowom towarzyszą nowe fragmenty rozgrywki. W ciągu tych niemal pięciu minut materiału dowiadujemy się, że tym razem nie będziemy już narzekać na brak zawartości. Zaserwowano nam kilka porównań do pierwszej części, z których wynika, że nowa gra studia DICE zaoferuje kilkukrotnie więcej lokacji, bohaterów, a nawet pojazdów. Fragment filmiku poświęcono kampanii dla pojedynczego gracza, trybowi gry wieloosobowej z podzielonym ekranem oraz walkom w przestworzach.

Oglądając film poniżej, sami możecie przekonać się, ile poprawiono względem pierwszej części Battlefronta:

Już 4 października (dla osób, które kupiły grę w przedsprzedaży - pozostali poczekają dwa dni dłużej) rozpoczną się testy beta trybu dla wielu graczy Star Wars: Battlefront II. EA ujawniło właśnie wymagania sprzętowe wersji na komputery osobiste. Otrzymaliśmy zarówno minimalne, jak i zalecane specyfikacje, lecz nie wiemy, jakich ustawień one dotyczą. Można podejrzewać, że konfiguracja minimalna dotyczy rozdzielczości 720p i ustawień niskich, natomiast zalecana – rozdzielczości Full HD, ustawień wysokich i rozgrywki w 60 klatkach na sekundę.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 SP1, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor: AMD FX-6350 lub Intel Core i5 6600K
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: AMD Radeon HD 7850 2GB lub NVIDIA GeForce GTX 660 2GB; kompatybilna z DirectX 11.0
 • Połączenie sieciowe: 512 KB/s lub szybsze
 • Miejsce na dysku twardym: 15 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10
 • Procesor: AMD FX 8350 Wraith lub Intel Core i7 6700
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta grafiki: AMD Radeon RX 480 4 GB lub NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB; kompatybilna z DirectX 11.1
 • Połączenie sieciowe: 512 KB/s lub szybsze
 • Miejsce na dysku twardym: 15 GB

Wygląda więc na to, że mimo iż minimalne wymagania nie są zatrważające, to by sprawić, żeby gra wyglądała tak jak na zwiastunach będziemy musieli posiadać bardzo mocny komputer.

Już niedługo wszyscy będą mieli okazję wypróbować tryb dla wielu graczy w Star Wars: Battlefront II. - Nowy zwiastun i wymagania sprzętowe Star Wars: Battlefront II - wiadomość - 2017-09-27
Już niedługo wszyscy będą mieli okazję wypróbować tryb dla wielu graczy w Star Wars: Battlefront II.

Przypominamy, że testy beta trybu multiplayer (na wszystkich platformach – PlayStation 4, Xboksie One i PC) rozpoczną się w środę, 4 października, a dla osób, które nie zakupiły gry w przedsprzedaży, dwa dni później – 6 pażdziernika. Ich koniec przewidywany jest na 9 października. Oficjalna premiera gry ma się odbyć nieco ponad miesiąc później – 17 listopada.

Star Wars: Battlefront II to kontynuacja wyłącznie multiplayerowej gry FPS z 2015 roku. Tym razem, poza trybem dla wielu graczy, Battlefront ma oferować grę solową. W singleplayerze mamy wcielić się w Iden Versio, dowódczynię imperialnego oddziału specjalnego Inferno Squad, która chce pomścić śmierć Imperatora. W trybie multiplayer mamy natomiast mieć szansę zobaczyć i zmienić bieg wydarzeń z wszystkich części filmowych Gwiezdnych Wojen. Pierwsza część gry, mimo iż bardzo dopracowana, nie oferowała zbyt wiele zawartości – za resztę, wydaną w formie licznych DLC, trzeba było zapłacić. Nie spodobało się to ani recenzentom, ani graczom. Twórcy obiecali, że nie powtórzą błędów z poprzedniej odsłony.