Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2017, 09:38

autor: Góral

Gracze wydali werdykt - otwarta beta Call of Duty: WWII na PC jest tragiczna

Wczoraj rozpoczęły się otwarte beta-testy multiplayera Call of Duty: WWII na PC-tach. Produkcja nie spodobała się graczom, którzy wyrazili swoje zdanie w kilku tysiącach negatywnych recenzji na Steamie.

Gracze wydali werdykt - otwarta beta Call of Duty: WWII jest tragiczna - ilustracja #1

Wczoraj rozpoczęły się otwarte beta-testy strzelanki Call of Duty: WWII na PC-tach. Inicjatywa zapowiadała się całkiem zacnie – deweloperzy obiecali, że będzie można sprawdzić rozmaite opcje graficzne, kilka map oraz różne tryby. Słowa dotrzymano, ale nie ma to chyba większego znaczenia, gdyż sądząc po recenzjach użytkowników na Steamie, nowy FPS zapowiada się po prostu słabo. „Śmierdzi konsolowością na kilometr”, „lepiej przeznaczyć te 14 GB Internetu na jakieś pornosy”, „słaba kopia Battlefielda 1”, „mapy jak klatka, mniejszych się chyba nie dało” – to tylko kilka pierwszych lepszych teksów wyciągniętych z opinii graczy. W momencie pisania tej wiadomości w sklepie Valve było około sześć tysięcy recenzji – większość z nich negatywna.

W oczach PC-towców, Call of Duty: WWII jest już „kaputt”. - Gracze wydali werdykt - otwarta beta Call of Duty: WWII jest tragiczna - wiadomość - 2017-09-29
W oczach PC-towców, Call of Duty: WWII jest już „kaputt”.

Jeśli zagłębimy się nieco bardziej w szczegóły, to narzekania kierowane są właściwie w stronę każdego elementu produkcji. Gracze wytykają np. oderwanie od realiów historycznych, podając za przykład celowniki kolimatorowe. Inni krytykują wtórny gameplay i grafikę, która „wygląda jak poprzednie 4 odsłony”. Padają też zarzuty związane z warstwą techniczną – gra wyłącza się w różnych momentach, a niektórym w ogóle się nie uruchamia. Do tego kilka osób zwraca uwagę na słabą optymalizację. Można podejrzewać, że dwie ostatnie niedoróbki zostaną wyeliminowane do premiery, a przynajmniej częściowo, w końcu testy przeprowadzono m.in. by sprawdzić działanie gry i wykryć ewentualne problemy. Jeżeli jednak chodzi o sam gameplay, to widać, że multiplayer Call of Duty: WWII nie spodobał się graczom PC-towym, a na jakiekolwiek zmiany w tej kwestii jest już za późno.

Tego typu opinii jest na Steamie cała masa. - Gracze wydali werdykt - otwarta beta Call of Duty: WWII jest tragiczna - wiadomość - 2017-09-29
Tego typu opinii jest na Steamie cała masa.

Przypominamy jednak, że beta-testy dotyczą tylko multiplayera. Tryb fabularny produkcji zapowiada się chyba dużo lepiej, ale czy to wystarczy, by przekonać graczy do zakupu? Zobaczymy po premierze. Ta zaplanowana jest na 3 listopada bieżącego roku. Call of Duty: WWII ukaże się nie tylko na komputerach osobistych, ale też na konsolach Xbox One i PlayStation 4.