Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2017, 09:20

autor: AlexB

LawBreakers - darmowy weekend

Rozpoczął się darmowy weekend z grą LawBreakers, czyli sieciową strzelaniną FPP od Cliffa Bleszinskiego i studia Boss Key Productions. Tytuł dostępny jest również po obniżonych cenach.

Ostatnie miesiące nie były zbyt szczęśliwe dla Cliffa Bleszinskiego (autora między innymi serii Gears of War) oraz studia Boss Key Productions. Ich dzieło, zręcznościowa sieciowa strzelanina FPP LawBreakers, w niecały miesiąc od premiery straciła większość bazy graczy. Według serwisu SteamCharts, w szczytowych okresach grę uruchomioną ma nieco ponad 500 osób. Wszystko to mimo względnie ciepłego przyjęcia przez media branżowe. Deweloperzy są świadomi początkowych niepowodzeń w próbach zdobycia sympatii większej części odbiorców, lecz nie składają broni. Niedawno zdradzili oni plany rozwoju gry na najbliższe miesiące. Dziś na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z LawBreakers. Do poniedziałku 2 października, dokładnie do godziny 17:00 czasu polskiego, wszyscy zainteresowani mogą wypróbować na PC najnowsze dzieło Cliffa Bleszinskiego. Niestety, podobna akcja nie jest zaplanowana na PlayStation 4.

Do poniedziałku gracze pecetowi mogą za darmo wypróbować LawBreakers. - LawBreakers - darmowy weekend - wiadomość - 2017-09-29
Do poniedziałku gracze pecetowi mogą za darmo wypróbować LawBreakers.

Tradycyjnie, aby wziąć udział w darmowym weekendzie LawBreakers na Steamie, wystarczy wejść na kartę produktu i kliknąć przycisk „Zagraj”. Tytuł zostanie automatycznie i bezpłatnie przypisany do poniedziałku do naszej Biblioteki. Następnie należy ściągnąć około 41 GB i cieszyć się grą.

Ponadto zarówno na PlayStation 4, jak i PC LawBreakers zostało przecenione. Na Steamie do 4 października można zakupić podstawową wersję produkcji za 22,49 euro (około 94 złote) i jej edycję Deluxe (zwierającą między innymi ekskluzywne bronie i skórki postaci) za 29,98 euro (około 129 złotych). Natomiast w PlayStation Store do 5 października gra będzie dostępna za 92 złote.

Tytuł został również przeceniony na PC i PlayStation 4. - LawBreakers - darmowy weekend - wiadomość - 2017-09-29
Tytuł został również przeceniony na PC i PlayStation 4.

Twórcy przygotowali także nowy zwiastun LawBreakers. Nawiązuje on do starych, policyjnych nagrań instruktażowych i pokazuje, które bronie najlepiej wykorzystać w danej sytuacji. Trailer można obejrzeć poniżej.

Ostatnio w serwisie GameSpot pojawił się też wywiad z Cliffem Bleszinskim. Deweloper zdradza w nim między innymi, że jego zbytnia pewność siebie mogła w pewien sposób negatywnie wpłynąć na popularność LawBreakers.

Przede wszystkim muszę utrzymać tę grę przy życiu. Mogę być cwaniakiem i zachowywać się bardzo gwałtownie w mediach społecznościowych, lecz obecna wielkość społeczności naszego najnowszego tytułu sprowadziła mnie na ziemię. Będę nadal intensywnie pracował nad LawBreakers i pomagał w dodawaniu nowej zawartości. I obiecuję, że postaram się być mniejszym dupkiem.

Ponadto twórca serii Gears of War zaznaczył, że na PlayStation 4 gra radzi sobie dużo lepiej niż na PC. Oficjalne dane nie są jednak znane.