Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2017, 11:15

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Koniec z botami w World of Warcraft? – Sieciowe Wieści (17/11/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o walce z nielegalnym oprogramowaniem w World of Warcraft, nowej postaci w Heroes of the Storm, powrocie Rising Fire Online, debiucie World of Warships na Steamie oraz mechanice tropienia w The Darwin Project. Zapraszamy!

Twórca hacków do World of Warcraft kończy działalność

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017) - ilustracja #1

Parafrazując słowa pewnej mądrej osoby, można powiedzieć, że w życiu są pewne trzy rzeczy: śmierć, podatki i nielegalne oprogramowanie w grach MMO. Najdotkliwiej przekonali się o tym gracze World of Warcraft, gdzie ilość botów jest wręcz zatrważająca. Któż bowiem nie słyszał o takich „narzędziach”, jak Honorbuddy, Hearthbuddy czy Buddywing, które można kupić i wykorzystywać do ułatwienia sobie rozgrywki?

Wygląda na to, że tłuste czasy dla oszustów powoli dobiegają końca. Twórca imperium nielegalnego oprogramowania poinformował właśnie na oficjalnym forum swojej grupy, że zwija interes. Głównym powodem zakończenia działalności botowego krezusa jest wyrok w sprawie sądowej pomiędzy nim a studiem Blizzard, na mocy którego twórca oprogramowania musi niezwłocznie zaprzestać działalności.

Czyżby to był pierwszy krok do oczyszczenia gier MMO z botów i hacków?

FIFA 18 czwartą dyscypliną na tegorocznych E-AMP-ach

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017) - ilustracja #2

Ujawniono czwartą i za razem ostatnią dyscyplinę tegorocznych e-sportowych Akademickich Mistrzostwach Polski, a jest nią FIFA 18. W ten oto sposób znamy już wszystkie konkurencje, w jakich zmierzą się zawodnicy, a są to: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone oraz wspomniana gra piłkarska od EA Sports.

W ramach E-AMP-ów turniej w FIFA 18 rozgrywany będzie w systemie Ultimate Team. Podobnie jak w pozostałych konkurencjach, przed wielkim finałem odbędą się cztery rundy kwalifikacyjne (dwie na konsoli Xbox One i dwie na PlayStation 4). Finaliści każdych kwalifikacji awansują do wielkich finałów, które odbędą się 26.11 w halach EXPO XXI w Warszawie. Pula nagród turnieju FIFY 18 wynosi 2 500 złotych, zaś w sumie do rozdania jest 15 000 złotych.

Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę mistrzostw.

Alexstraza zawitała w Heroes of the Storm

Najnowsza aktualizacja do Heroes of the Storm jest już dostępna do ściągnięcia na serwerach gry. Wraz z nią do Nexusa zawitała Alexstraza – smocza królowa, która leczy współtowarzyszy i spala żywcem przeciwników. Dodatkowo gracze mogą wziąć udział w specjalnym wydarzeniu Smoki Nexusa, w którym do wygrania są cenne nagrody.

W grze słynna Alexa została sklasyfikowana jako dystansowa uzdrowicielka, która prócz leczenia sojuszników posiada moc zmiany w potężnego smoka. Jako skrzydlaty gad bohaterka ma więcej punktów życia oraz krócej działają na nią negatywne efekty, takie jak spowolnienie czy ogłuszenie. Co więcej, o ile pod postacią smoka jej ataki ogniem są śmiertelne dla przeciwników, o tyle jednostki sojusznicze odzyskują życie, kiedy znajdą się w polu rażenia płomieni. Gadzia forma daje Alexstrazie również możliwość wzmocnienia swoich zdolności ofensywnych, w tym obszarowego miotania kul ognia.

W swojej ludzkiej postaci nowa bohaterka skupia się głównie na leczeniu sojuszników, a dokonać tego może za sprawą szeregu umiejętności, które odnawiają cenne HP indywidualnie lub obszarowo. Niestety Alexa okupuje to wszystko niską odpornością na obrażenia, co na pewno skutecznie wykorzystują oponenci.

Po więcej szczegółów na temat nowej postaci oraz wydarzenia Smoki Nexusa zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Closers Online dostępny na platformie Steam

Closers Online to zrealizowana w stylu automatowych bijatyk sieciowa gra akcji, będąca debiutanckim projektem koreańskiego studia Naddic Games. W tytuł ten mogliście do tej pory pograć zupełnie za darmo – zarówno podczas testów alfa czy otwartej bety. Niestety obecnie, wraz z debiutem gry na platformie Steam w usłudze Early Access, za możliwość zagrania użytkownicy muszą zapłacić. Najtańszy pakiet to koszt 54 złotych, najdroższy – niecałe 540 złotych.

Producent nie udzielił informacji, czy po wyjściu tytułu z fazy Wczesnego Dostępu (oraz kiedy to w ogóle nastąpi) ten ponownie wróci do modelu free to play.

Trove – do gry trafiło nowe rozszerzenie

Trove to osadzona w realiach fantasy sandboksowa gra MMORPG, z oprawą bazującą na technologii voxeli. Mimo ustabilizowanej pozycji na rynku i sporej grupie fanów, twórcy starają się ciągle rozwijać swój tytuł. Efektem tego są kolejne dodatki, które za każdym razem wprowadzają nowe elementy. Od poniedziałku gracze mogą ściągać kolejne rozszerzenie pod tytułem Adventures, które jest największą aktualizacją gry od 2016 roku.

Nowa treść skupia się głównie na tytułowych przygodach. Na graczy czekają zupełnie nowy system wyzwań, biomy oraz instancje. Zmieniono również struktury niektórych budowli oraz przemodelowano część poziomów. Zmian jest mnóstwo, a pełną ich listę znajdziecie pod tym linkiem.

World of Warships debiutuje na platformie Steam

Wargaming nie próżnuje i stara się promować swoje tytuły gdzie tylko i jak tylko się da. Przykładem niech będzie dla Was World of Warships, druga najpopularniejsza gra studia (zaraz za World of Tanks), która właśnie zadebiutowała na platformie od Valve.

Steamowa wersja nie różni się praktycznie niczym od swojej dotychczasowej wersji prócz jednej, małej rzeczy. Logując się do gry z „parowej” platformy, będziecie musieli założyć zupełnie nowe konto, które nie jest powiązane z tym ze strony Wargaming.net. Miejcie to na uwadze podczas instalacji tytułu.

Black Desert Online – dodatek Kamasylvia Part 2 już dostępny

Od 15 listopada gracze mogą ściągać kolejną część Kamasylvia, rozszerzenia do gry Black Desert Online, tym razem oznaczoną cyfrą 2. Nowa aktualizacja dała graczom do dyspozycji przede wszystkim zupełnie nowe obszary (Polly Forest, Gyfin Rhasia Temple, Loopy Tree Forest oraz Tooth Fairy Forest). Oprócz tego tytuł zyskał sporo nowej zawartości oraz został wzbogacony o rozwinięcie fabularne historii Rangera oraz Dark Knighta.

Rising Fire Online wraca do Europy

Po wielu latach nieobecności Rising Fire Online powraca na Stary Kontynent. Dla nieobeznanych w temacie przypominamy, że Rising Force Online (znana również jako RF Online) to gra typu MMOcRPG, w której odnajdziemy szereg elementów science fiction oraz dalekowschodniego fantasy. W Europie tytuł swoje lata świetności ma już daleko za sobą (największy boom na tą produkcję odbył się w okresie jej premiery, czyli na początku 2006 roku). Z czasem zainteresowanie tytułem zaczęło słabnąć, aż deweloper stwierdził, że pora skupić się na dużo bardziej lukratywnym rynku azjatyckim.

Za powrót tego zasłużonego MMORPG odpowie firma 4Games, którą możecie kojarzyć z Lineage 2. Ci, którzy chcą na nowo doświadczyć przygody na planecie Nouvous mogą zapisywać się na zamknięte beta-testy na oficjalnej stronie gry.

Battlerite bije rekordy popularności na platformie Steam

Battlerite to sieciowa gra bitewna, łącząca elementy MOBA i gier akcji. Tytuł zawitał niedawno na platformie Steam w usłudze Early Access. Co ważne, produkcja jednocześnie przeszła metamorfozę co do modelu płatności i od teraz w Battlerite zagracie całkowicie za darmo (free to play). Zmiana ta od razu spowodowała, że po tytuł od Stunlock Studios AB sięgnęła jeszcze większa liczba osób, przy okazji bijąc rekord jednocześnie zalogowanych graczy na serwerze – niemal 40 000. Pozwoliło to wskoczyć Battlerite do TOP 20 najpopularniejszych gier na Steamie.

Jak tropić przeciwnika w The Darwin Project

Niewielu z Was zapewne kojarzy The Darwin Project, trzecioosobową grę akcji typu Battle Royale, opracowaną przez studio Scavengers. Ostatnio głośno było o niej na tegorocznych targach E3, gdzie produkcja została hucznie zapowiedziana. Gra ma wyróżniać się na tle konkurencji tym, że rozgrywka będzie kładła większy nacisk na aspekt survivalowy, niż na samą walką z oponentem.

W przeciwieństwie do innych gier z gatunku Battle Royal, gdzie większość czasu zawodnik może bez strachu przesiedzieć w jednym krzaku, w The Darwin Project gracz będzie zmuszony do częstego poruszania się i szukania schronienia. Wszystko to za sprawą nieprzyjaznego środowiska, które będzie stanowiło główny problem dla użytkowników. Dodatkowo produkcja zostanie wzbogacona o dużą liczbę mechanik, które pozwolą tropić rywali (zostawianie śladów na śniegu czy widoczne z daleka ogniska).

Jeżeli gra Was zainteresowała, zapraszamy na oficjalną stronę tytułu, gdzie przy zapisie do subskrypcji możecie zgarnąć klucz do testów alfa.