Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Closers (PS4)

Closers

Zrealizowana w stylu automatowych bijatyk sieciowa gra akcji, będąca debiutanckim projektem koreańskiego studia Naddic Games. Akcja gry toczy się niedalekiej przyszłości, kiedy to za sprawą międzywymiarowych portali na Ziemi pojawiły się agresywne obce istoty.

Akcji | science fiction | zagraj za darmo | manga i anime | beat 'em up

Okładka Closers (PS4)

data premiery gry:

30gru2014

PC

22maj2019

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Closers Online to sieciowa gra akcji utrzymana w stylu chodzonych bijatyk i z grafiką inspirowana japońskimi kreskówkami. Jest to debiutancka produkcja koreańskiego studia Naddic Games, założonego przez twórców Elsword Online.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, po tym jak na Ziemi pojawiły się portale, przez które zaczęły przechodzić agresywne obce istoty z innych wymiarów. Początkowo ludzkość była bezbronna, gdyż konwencjonalne bronie okazały się nieskuteczne w starciu z przybyszami. Po pewnym czasie okazało się jednak, że pojawienie się portali obudziło w garstce ludzi nadnaturalne moce psychokinetyczne. Te umożliwiły im walkę z najeźdźcami oraz zamykanie bram między-wymiarowych (stąd przydomek Closers). Ostatecznie nasza cywilizacja wygrała wojnę z obcymi i rozpoczęła odbudowę zniszczonych miast. W momencie rozpoczęcia akcji gry na Ziemi zaczynają otwierać się nowe portale, przez które przechodzą istoty znacznie potężniejsze niż cokolwiek, z czym ludzkość musiała się zmierzyć wcześniej. Gracze wcielają się w licealistów mieszkających w Seulu, którzy należą do lokalnego oddziału Closerów. Ich zadaniem jest oczywiście odparcie drugiej inwazji.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Closers Online przypomina chodzone bijatyki. Gracze otrzymują spory zestaw standardowych ataków, jak również pasek z umiejętnościami specjalnymi. Do wyboru są cztery postacie i do każdej z nich przypisana jest oddzielna klasa. Nastolatek imieniem Sesha to tzw. Striker. Na jego wyposażeniu znajduje się długi miecz, a podczas starć koncentruje się on na walce w zwarciu i aktywacji mocy wywołujących eksplozje. Dziewczyna Yi Suiel-bi to przedstawicielka klasy Caster. Słabość fizyczną i małą odporność na obrażenia nadrabia bogatym zestawem ataków dystansowych opartych na nadnaturalnych mocach. Drugą przedstawicielką płci pięknej jest Seo Yuri, która w walce używa lekką katanę i pistolet. Ostatnim grywalnym bohaterem jest mężczyzna znany jako J. Ze wszystkich postaci jest on najbardziej doświadczonym wojownikiem oraz jedynym dorosłym w drużynie. Nie wykorzystuje żadnego uzbrojenia i zamiast tego stawia jedynie na moce psychokinetyczne oraz siłę własnym pięści.

Gra oferuje kilkadziesiąt map PvE zlokalizowanych głównie w różnych rejonach Seulu. Wszystkie lokacje oparto na ich prawdziwych odpowiednikach, choć zostały jednocześnie odpowiednio zmodyfikowane, tak aby pasowały do wizji przyszłości autorów. Dostępne są również tryby PvP, takie jak walka klanów i oblężenia oraz kooperacyjny survival. Closers Online wykorzystuje technikę cellshadingu, aby odtworzyć styl graficzny znany z japońskich kreskówek. Autorzy opracowali własny silnik graficzny nazwany NKX. Co ciekawe, całość zaprojektowana została z myślą o działaniu w 80 klatkach na sekundę, dzięki czemu oferuje bardzo wysoką dynamikę akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Closers

12+

PUBG – pierwsza liga wystartuje w 2018 roku? – Sieciowe Wieści (22/12/2017)
PUBG – pierwsza liga wystartuje w 2018 roku? – Sieciowe Wieści (22/12/2017)

wiadomość22 grudnia 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o spekulacjach na temat ligi Playerunknown's Battlegrounds, końcu wsparcia dla The Culling, zapowiedzi kolejnej dużej aktualizacji do Path of Exile, widowiskowych gameplayach z Naruto to Boruto: Shinobi Striker, premierze Wild Terra Online, przejściu Closers Online na model free-to-play oraz o rozwoju Elsword Online. Zapraszamy!

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017)
Koniec z botami w World of Warcraft? – Sieciowe Wieści (17/11/2017)

wiadomość17 listopada 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o walce z nielegalnym oprogramowaniem w World of Warcraft, nowej postaci w Heroes of the Storm, powrocie Rising Fire Online, debiucie World of Warships na Steamie oraz mechanice tropienia w The Darwin Project. Zapraszamy!

Kreskówkowa gra akcji Closers Online doczeka się wersji anglojęzycznej
Kreskówkowa gra akcji Closers Online doczeka się wersji anglojęzycznej

wiadomość20 stycznia 2013

Mamy dobre wieści dla fanów stylistyki anime. Firma Naddic Games ogłosiła, że sieciowa gra akcji Closers Online doczeka się wersji anglojęzycznej. Z tej okazji wypuszczono też świeży zwiastun i ujawniono sporo nowych konkretów odnoście projektu.

PC
PS4