Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4PSVSwitchXONEiOSAND
Okładka Brawlhalla (PC)

Brawlhalla

Dwuwymiarowa bijatyka w konwencji klasycznej platformówki, udostępniona w modelu free-to-play. Brawlhalla jest dziełem niezależnego studia Blue Mammoth Games, twórców przeglądarkowego MMO Dungeon Blitz.

Bijatyki | zagraj za darmo | platformówki | 2D | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Brawlhalla (PC)

data premiery gry:

anulowana

PSV

17paź2017

PC PS4

6lis2018

Switch XONE

6sie2020

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brawlhalla to dwuwymiarowa gra bitewna w konwencji klasycznej platformówki, przeznaczona do zabawy w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki jedno- i wieloosobowej. Za powstanie gry odpowiada niezależne, amerykańskie studio Blue Mammoth Games, znane dotąd głównie za sprawą przeglądarkowego MMO Dungeon Blitz. Produkcja rozpowszechniania jest w modelu free-to-play, tak więc jej podstawową wersję możemy pobrać zupełnie za darmo.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Brawlhalla łączy cechy klasycznych, dwuwymiarowych bijatyk z elementami platformowymi. Zabawa sprowadza się zaś do toczenia kolejnych pojedynków na kilku zróżnicowanych arenach, do których dostęp mają wyłącznie prawdziwe legendy, pragnące udowodnić pozostałym swoją wyższość. Każdy mecz to prawdziwy test umiejętności gracza, a kluczem do zwycięstwa jest szybkość, zwinność oraz umiejętność konstruowania misternych kombinacji ciosów i wykorzystania indywidualnych cech poszczególnych postaci.

Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt unikalnych bohaterów, wzorowanych na kultowych postaciach z kreskówek, komiksów lub książek – od średniowiecznych rycerzy, poprzez bezwzględnych piratów, na kosmitach skończywszy. Każdy z nich dysponuje oczywiście swoją własną historią oraz – co najważniejsze – indywidualnym zestawem ciosów i mocy specjalnych. Dodatkowo podczas rozgrywki na arenach znajdziemy szereg zróżnicowanych broni i gadżetów, takich jak miecze, topory, młoty, blastery, wyrzutnie rakiet, miny, bomby itp.

Tryby gry

Brawlhalla przewiduje możliwość e-sportowej lub czysto towarzyskiej rywalizacji w jednym z kilku zróżnicowanych wariantów rozgrywki jedno- i wieloosobowej, przeznaczonych zarówno do zabawy w sieci, jak i przy jednym komputerze/konsoli. Dostępne są tu takie tryby, jak sieciowy mecz rankingowy (1 na 1 lub 2 na 2 osoby), wariant free-for-all przeznaczony dla 4 lub 8 graczy, a także ich odpowiedniki lokalne, wraz z jednoosobowym wariantem rywalizacji z botami.

Kwestie techniczne

Pod względem techniczym Brawlhalla stawia na dość oldskulowy, dwuwymiarowy styl graficzny. Nie oznacza to jednak, że na ekranie oglądamy piksele, gdyż całość zrealizowana została w wysokiej rozdzielczości, a postaci bohaterów odznaczają się szczegółowością oraz wysoką jakością animacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Brawlhalla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Brawlhalla

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Brawlhalla zmierza na Androida i iOS
Brawlhalla zmierza na Androida i iOS

wiadomość12 lipca 2020

Dzięki konferencji Ubisoft Forward wiemy, że darmowa bijatyka 2D pod tytułem Brawlhalla pojawi się od 6 sierpnia także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android.

Ubisoft kupił Blue Mammoth Games, twórców gry Brawlhalla
Ubisoft kupił Blue Mammoth Games, twórców gry Brawlhalla

wiadomość2 marca 2018

Niewielkie studio Blue Mammoth Games, które stworzyło popularną bijatykę free-to-play Brawlhalla, zostało przejęte przez firmę Ubisoft.

Wieści ze świata (Pokemon Ultra Sun/Ultra Moon, Spintires: MudRunner, Brawlhalla) 13/10/2017
Wieści ze świata (Pokemon Ultra Sun/Ultra Moon, Spintires: MudRunner, Brawlhalla) 13/10/2017

wiadomość13 października 2017

Dziś piszemy o kolejnych informacjach o Pokemon Ultra Sun i Ultra Moon (z trailerem), ciężarówkach ze Spintires: MudRunner w akcji na zwiastunie oraz o zbliżającej się premierze bijatyki Brawlhalla, wychodzącej niebawem z Wczesnego Dostępu. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Civilization VI, Diablo III, Brawlhalla) 28/7/2017
Wieści ze świata (Civilization VI, Diablo III, Brawlhalla) 28/7/2017

wiadomość28 lipca 2017

Dziś piszemy o premierze DLC z nacją Nubii do Sid Meier's Civilization VI, darmowym weekendzie z Diablo III na konsolach Microsoftu dla abonentów Xbox Live Gold oraz zapowiedzi rozgrywek cross-platformowych w grze Brawlhalla. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
PSV
Switch
XONE
iOS
AND