Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPCXONEANDSwitchPS4iOS
Okładka Brawlhalla (PSV)
OkładkaBrawlhalla (PSV)

Brawlhalla

Dwuwymiarowa bijatyka w konwencji klasycznej platformówki, udostępniona w modelu free-to-play. Brawlhalla jest dziełem niezależnego studia Blue Mammoth Games, twórców przeglądarkowego MMO Dungeon Blitz.

Bijatyki | zagraj za darmo | platformówki | 2D | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brawlhalla Premiera

anulowana

PSV

17paź2017

PC PS4

6lis2018

Switch XONE

6sie2020

iOS AND

Gry podobne do Brawlhalla

TowerFall: Ascension

Brawlhalla to dwuwymiarowa gra bitewna w konwencji klasycznej platformówki, przeznaczona do zabawy w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki jedno- i wieloosobowej. Za powstanie gry odpowiada niezależne, amerykańskie studio Blue Mammoth Games, znane dotąd głównie za sprawą przeglądarkowego MMO Dungeon Blitz. Produkcja rozpowszechniania jest w modelu free-to-play, tak więc jej podstawową wersję możemy pobrać zupełnie za darmo.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Brawlhalla łączy cechy klasycznych, dwuwymiarowych bijatyk z elementami platformowymi. Zabawa sprowadza się zaś do toczenia kolejnych pojedynków na kilku zróżnicowanych arenach, do których dostęp mają wyłącznie prawdziwe legendy, pragnące udowodnić pozostałym swoją wyższość. Każdy mecz to prawdziwy test umiejętności gracza, a kluczem do zwycięstwa jest szybkość, zwinność oraz umiejętność konstruowania misternych kombinacji ciosów i wykorzystania indywidualnych cech poszczególnych postaci.

Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt unikalnych bohaterów, wzorowanych na kultowych postaciach z kreskówek, komiksów lub książek – od średniowiecznych rycerzy, poprzez bezwzględnych piratów, na kosmitach skończywszy. Każdy z nich dysponuje oczywiście swoją własną historią oraz – co najważniejsze – indywidualnym zestawem ciosów i mocy specjalnych. Dodatkowo podczas rozgrywki na arenach znajdziemy szereg zróżnicowanych broni i gadżetów, takich jak miecze, topory, młoty, blastery, wyrzutnie rakiet, miny, bomby itp.

Tryby gry

Brawlhalla przewiduje możliwość e-sportowej lub czysto towarzyskiej rywalizacji w jednym z kilku zróżnicowanych wariantów rozgrywki jedno- i wieloosobowej, przeznaczonych zarówno do zabawy w sieci, jak i przy jednym komputerze/konsoli. Dostępne są tu takie tryby, jak sieciowy mecz rankingowy (1 na 1 lub 2 na 2 osoby), wariant free-for-all przeznaczony dla 4 lub 8 graczy, a także ich odpowiedniki lokalne, wraz z jednoosobowym wariantem rywalizacji z botami.

Kwestie techniczne

Pod względem techniczym Brawlhalla stawia na dość oldskulowy, dwuwymiarowy styl graficzny. Nie oznacza to jednak, że na ekranie oglądamy piksele, gdyż całość zrealizowana została w wysokiej rozdzielczości, a postaci bohaterów odznaczają się szczegółowością oraz wysoką jakością animacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 8  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Brawlhalla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Brawlhalla Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS4
PSV
Switch
XONE
iOS
AND