Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 20:29

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ubisoft kupił Blue Mammoth Games, twórców gry Brawlhalla

Niewielkie studio Blue Mammoth Games, które stworzyło popularną bijatykę free-to-play Brawlhalla, zostało przejęte przez firmę Ubisoft.

Ubisoft kupił Blue Mammoth Games:
  • francuski gigant przejął twórców popularnej gry free-to-play Brawlhalla;
  • szczegóły transakcji nie są znane;
  • sama gra ma być dalej rozwijana i nie stanie się produkcją pay-to-win.

Firma Ubisoft wybrała się na zakupy, z których wróciła z ekipą Blue Mammoth Games, odpowiedzialną za grę Brawlhalla. Jest to udana produkcja free-to-play, łącząca elementy platformówki z bijatyką. Towarzyszy nam ona od 2014 roku, kiedy to pojawiła się jej wczesna wersja (pełne wydanie ukazało się w październiku 2017 roku). Projekt, oraz sama działalność studia, spodobały się francuskiemu gigantowi na tyle, że złożył zespołowi propozycję nie do odrzucenia i w ten oto sposób Blue Mammoth Games dołączyło do reszty wewnętrznych studiów jednego z gigantów branży gier wideo.

Ubisoft kupił Blue Mammoth Games, twórców gry Brawlhalla - ilustracja #1

W opublikowanym komunikacie deweloperzy wyjaśnili, że przez ostatni rok sprawy zaczęły toczyć się dla nich naprawdę szybko. Gra zyskała sporą popularność, którą cieszy się też wśród e-sportowców, a jej rozwój nabrał tempa. Twórcy zdali sobie sprawę, że nie poradzą sobie sami z wejściem na kolejny etap życia Brawlhalli i zaczęli szukać pomocy. Proces zakończył się ogromną niespodzianką, gdyż pomocną rękę wyciągnął właśnie Ubisoft.

Co to oznacza dla fanów produkcji? Wydaje się, że same dobre rzeczy. Deweloperzy zarzekają się, że cały czas będą rozwijać grę, ale dzięki współpracy z francuskim wydawcą mogą zatrudnić kolejnych pracowników, dysponują teraz większymi zasobami oraz stabilnością. Brawlhalla doczeka się więc następnych ulepszeń i nowych elementów, o których dowiemy się w najbliższym czasie.

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Blue Mammoth Games nawiązało współpracę z Ubisoftem, ponieważ firma podziela wizję studia, które nie zamierza porzucić pierwotnych założeń i gra cały czas będzie free-to-play, ale nie pay-to-win.

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, to Brawlhallę pobierzecie za darmo ze Steama lub z PlayStation Store (PS4).