Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 11:43

autor: Movis

Wieści ze świata (Civilization VI, Diablo III, Brawlhalla) 28/7/2017

Dziś piszemy o premierze DLC z nacją Nubii do Sid Meier's Civilization VI, darmowym weekendzie z Diablo III na konsolach Microsoftu dla abonentów Xbox Live Gold oraz zapowiedzi rozgrywek cross-platformowych w grze Brawlhalla. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Civilization VI – Nubia i duża aktualizacja gry już dostępne

Zaledwie parę dni temu zapowiedziano kolejną nację DLC do Sid Meier's Civilization VI, a dziś Nubijczycy gotowi już jest do zakupu i ściągnięcia. Na oficjalnej stronie dodatku w serwisie Steam przeczytać można o wszystkich specjalnych umiejętnościach tego narodu oraz o specjalnie przygotowanym scenariuszu „Dary Nilu”. Rozszerzenie wyceniono na 4,99 euro, czyli ok. 21 złotych.

Korzystając z okazji, deweloper wydał też pokaźną darmową aktualizację do gry – Summer Update 2017. Sporo zmieniło się w balansie rozgrywki, redukcji uległ koszt szpiegów, akweduktów, kanałów ściekowych i dzielnic. Kilka zmian wprowadzono też w mechanikach gry Norwegią, Hiszpanią, Scytią, Kongiem, Grecją i Francją.

Parę nowości i ułatwień dorzucono także do interfejsu użytkownika. Dodano przycisk „Restart”, pozwalający na regenerację obecnej mapy bez zmiany wybranych wcześniej opcji. Dodatkowo umożliwiono graczom zapisanie ulubionych konfiguracji światów, co pozwala na szybszy start kolejnych rozgrywek, które będą idealnie dostosowane do upodobań użytkownika. Więcej szczegółów i pełna lista zmian znajduje się pod tym adresem.

Amanitore była nubijską królową-wojowniczką. - Wieści ze świata (Civilization VI, Diablo III, Brawlhalla) 28/7/2017 - wiadomość - 2017-07-28
Amanitore była nubijską królową-wojowniczką.

Darmowy weekend z Diablo III dla posiadaczy Xbox Live Gold

W ramach promocji Free Play Days firma Microsoft udostępniła posiadaczom swojej konsoli grę Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition, czyli pełną edycję Diablo III wraz z dodatkiem. Promocja już się rozpoczęła i potrwa do dziewiątej rano dnia 1 sierpnia. Jedynym wymaganiem uczestnictwa jest posiadanie subskrypcji Xbox Live Gold, a dostęp do zawartości gry nie jest w żaden sposób ograniczony. Wszelkie poczynione postępy zostaną przypisane do konta gracza, więc jeśli ktoś zdecyduje się na późniejszy zakup, będzie mógł kontynuować swą przygodę bez żadnych przeszkód.

Jeśli już o zakupach mowa, w oficjalnym sklepie Microsoft trwa też obecnie promocja na zakup tego tytułu. Wersję Eternal Collection (zawierającą podstawową grę wraz z dodatkami Reaper of Souls i Przebudzenie Nekromantów) kupić można o 87 złotych taniej, czyli w cenie 162,49 zł.

Jeśli chodzi o wewnętrzne życie samego tytułu, to niedawno rozpoczął się jedenasty sezon rozgrywek rankingowych, a zarazem pierwszy, w którym do walki stanęli nekromanci.

Tegoroczne zbiory już trwają, więc każdy pomocnik z kosą czy sierpem jest na wagę złota. Jak to ”jesteś Żniwiarzem Dusz”? - Wieści ze świata (Civilization VI, Diablo III, Brawlhalla) 28/7/2017 - wiadomość - 2017-07-28
Tegoroczne zbiory już trwają, więc każdy pomocnik z kosą czy sierpem jest na wagę złota. Jak to ”jesteś Żniwiarzem Dusz”?

Brawlhalla zainteresowała już 5,3 miliona graczy; deweloperzy obiecują mecze cross-play

Brawlhalla jest grą F2P łączącą elementy platformówki i bijatyki, która wydaje się czerpać całymi garściami z serii Super Smash Bros. Produkt zadebiutował we Wczesnym Dostępie Steam w 2014 roku i przez ostatnie lata wydaje się zyskiwać na popularności. Wedle najnowszych informacji zapewnionych przez dewelopera, produkt jest obecnie najbardziej obleganą bijatyką w systemie dystrybucji Valve, a liczba graczy przekroczyła ostatnio 5,3 miliona.

W ramach rozwoju społeczności fanów na wszystkich platformach (wersja na konsolę PlayStation 4 znajduje się obecnie w fazie zamkniętej bety) deweloper zobowiązał się też do implementacji systemu pozwalającego na rozgrywanie meczów w mieszanym towarzystwie graczy komputerowych i konsolowych.

W pełnej wersji produkcja ma zaoferować wiele trybów rozgrywki od dwóch do ośmiu graczy, w tym mecze 1v1, 2v2, free-for-all i inne. Bitwy toczyć można zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem Internetu, a obecnie w puli bohaterów znajduje się 30 postaci, prezentujących unikalne style walki oraz kombinacje oręża.

Choć deweloper nie podaje dokładnej daty premiery ostatecznej wersji tytułu, przewidywać można, że nastąpi to w 2018 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: