Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Darwin Project (XONE)

Darwin Project

The Darwin Project

Trzecioosobowa gra akcji typu Battle Royale, opracowana przez studio Scavengers z myślą o sieciowej rozgrywce. Gracz trafia do postapokaliptycznej Kanady, której mieszkańcy muszą stawić czoła zbliżającej się nieuchronnie epoce lodowcowej.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | survival | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki | Battle Royale

Okładka Darwin Project (XONE)

data premiery gry:

2019

PC XONE

The Darwin Project na PC i XONE to rywalizacyjna trzecioosobowa gra akcji typu Battle Royale stworzona z myślą o rozgrywce online. Gracze wcielają się w wojowników o unikalnych umiejętnościach i mają za zadanie wyeliminować pozostałych członków zabawy. Tytuł jest dziełem niezależnego kanadyjskiego studia Scavengers.

Fabuła

Akcja The Darwin Project na PC i XONE osadzona jest w mroźnej Kanadzie w pobliżu pasma górskiego Canadian Rockies. Gra przedstawia postapokaliptyczną wizję świata, w którym ludzkość musi stawić czoła kolejnej, zbliżającej się nieuchronnie epoce lodowcowej. W ramach przygotowań do kataklizmu powołany zostaje tzw. Projekt Darwin. Uczestnicy programu, ubezwłasnowolnieni skazańcy, stają przeciwko sobie nawzajem do bezwzględnej walki na śmierć i życie, która ma wyłonić mistrza przetrwania.

Mechanika

Podobnie jak w innych produkcjach typu Battle Royale, w The Darwin Project na PC i XONE gracze zostają zamknięci razem na sporych rozmiarów wydzielonym obszarze i muszą walczyć ze sobą do momentu, aż przy życiu pozostanie tylko jeden z nich. W tym celu mogą oni skorzystać z umiejętności tropienia śladów oraz zastawiania rozmaitych pułapek. Każda z szeregu grywalnych postaci odznacza się unikalnymi umiejętnościami oraz silnymi i słabymi stronami. Rozgrywkę urozmaica konieczność przetrwania w nieprzyjaznym, lodowatym otoczeniu, w którym równie groźna co inni gracze jest sama przyroda.

Kwestie techniczne

The Darwin Project na PC i XONE oferuje wysokiej jakości grafikę utrzymaną w komiksowej stylistyce. Gra wykorzystuje funkcje systemu Mixer, interaktywnego strumieniowania na żywo od firmy Microsoft, pozwalając widzom wpływać na rozgrywkę – np. przydzielając tarczę ochronną ich faworytowi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Darwin Project

12+

Wymagania sprzętowe Darwin Project

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7 64-bit

Darwin Project - gra battle royale przestawia się na model free-to-play
Darwin Project - gra battle royale przestawia się na model free-to-play

wiadomość21 kwietnia 2018

Należąca do kategorii battle royale sieciowa gra akcji Darwin Project została przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Stało się to trochę ponad miesiąc od premiery w Steam Early Access.

Darwin Project - otwarta beta gry battle royale ruszy pojutrze
Darwin Project - otwarta beta gry battle royale ruszy pojutrze

wiadomość21 lutego 2018

Zespół Scavengers Studio ogłosił, że pojutrze ruszy otwarta beta gry battle royale Darwin Project. Testy potrwają trzy dni i wezmą w nich udział wyłącznie gracze pecetowi.

Koniec z botami w World of Warcraft?  – Sieciowe Wieści (17/11/2017)
Koniec z botami w World of Warcraft? – Sieciowe Wieści (17/11/2017)

wiadomość17 listopada 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o walce z nielegalnym oprogramowaniem w World of Warcraft, nowej postaci w Heroes of the Storm, powrocie Rising Fire Online, debiucie World of Warships na Steamie oraz mechanice tropienia w The Darwin Project. Zapraszamy!

Microsoft prezentuje The Darwin Project – sieciową grę typu Battle Royale
Microsoft prezentuje The Darwin Project – sieciową grę typu Battle Royale

wiadomość12 czerwca 2017

Fanów gier typu Battle Royale z pewnością zainteresowała zapowiedź The Darwin Project. Gracze wcielą się w postaci o unikalnych zdolnościach i zapolują na innych uczestników zabawy w nieprzyjaznym środowisku.

PC
XONE