Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2018, 09:43

Darwin Project - gra battle royale przestawia się na model free-to-play

Należąca do kategorii battle royale sieciowa gra akcji Darwin Project została przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Stało się to trochę ponad miesiąc od premiery w Steam Early Access.

Autorzy mają nadzieję, że ich decyzja zapewni grze zastrzyk świeżej krwi. - Darwin Project - gra battle royale przestawia się na model free-to-play - wiadomość - 2018-04-21
Autorzy mają nadzieję, że ich decyzja zapewni grze zastrzyk świeżej krwi.
DARWIN PROJECT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Scavengers Studio
  2. Wydawca: Scavengers Studio
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery w Steam Early Access: 9 marca 2018 r.

Studio Scavengers przestawiło grę akcji battle royale Darwin Project na model biznesowy free-to-play. Projekt można już pobrać za darmo, a dalszy jego rozwój będzie finansowany z mikropłatności. Autorzy zapewniają, że w sklepiku sprzedawane mają być wyłącznie przedmioty kosmetyczne, a nie takie, które zapewniają jakąkolwiek przewagę podczas rywalizacji.

Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na PC we wczesnym dostępie 9 marca tego roku. Osoby, które wcześniej kupiły ten tytuł, dostaną w ramach rekompensaty zestaw wirtualnych przedmiotów. Warto dodać, że gra zapowiedziana została również na Xboksa One, choć nie wiemy, jak zmiana modelu biznesowego wpłynie na te plany.

Powodem decyzji jest zbyt mała liczba grających, co powoduje, że na mniej popularnych serwerach gracze często muszą sporo czekać na znalezienie chętnych do rozgrywek. Według danych serwisu SteamCharts, wczoraj w najgorętszym momencie dnia w tytuł bawiło się trochę ponad dwa tysiące osób jednocześnie. Nie jest to tragiczny wynik, ale też nie jest powodem do dumy, zwłaszcza w przypadku produkcji, która zadebiutowała w zeszłym miesiącu.

Darwin Project to projekt nastawiony na multiplayer, więc spadająca populacja graczy byłaby wyrokiem śmierci dla tego tytułu. Przestawienie się na model free-to-play nie gwarantuje sukcesu, ale przynajmniej da autorom szansę na ocalenie gry i zapewnienie społeczności zastrzyku świeżej krwi.

Oczywiście rodzi się pytanie, czy gra poradzi sobie w nowej formie. Jako płatna produkcja nie dała rady wyrwać się z cienia Playerunknown's Battlegrounds, natomiast jako produkcja free-to-play będzie musiała zmierzyć się z Fortnite: Battle Royale. Model darmowy z mikropłatnościami nie jest gwarantem sukcesu w tej kategorii, o czym w tym miesiącu boleśnie przekonało się studio Boss Key, którego najnowszy projekt w postaci Radical Heights zaliczył mocno rozczarowujący debiut.

  1. Darwin Project w Steam
  2. Oficjalna strona gry