Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2017, 11:22

autor: Aquma

Path of Exile: War for the Atlas – zobacz oficjalny zwiastun

Do sieci trafił zwiastun kolejnego rozszerzenia do jednego z najlepszych hack’and’slashy ostatnich lat – Path of Exile: War for the Atlas. Trwający niemal 2,5 minuty materiał filmowy przedstawia zarys fabularny dodatku oraz zapowiada wiele smaczków i nowości w rozgrywce.

Path of Exile: War for the Atlas to kolejny krok w rozwoju popularnej gry aRPG - Path of Exile: War for the Atlas – zobacz oficjalny zwiastun - wiadomość - 2017-11-17
Path of Exile: War for the Atlas to kolejny krok w rozwoju popularnej gry aRPG

Na kanale YouTube gry Path of Exile można już obejrzeć zwiastun najnowszego rozszerzenia zatytułowanego War for the Atlas. Niemal 2,5-minutowy filmik nie tylko daje nam możliwość poznania zarysu fabularnego dodatku, ale też przedstawia szereg nowości, które trafią do rozgrywki za jego pośrednictwem.

Podstawowym założeniem rozszerzenia jest rozbudowanie tzw. „endgame’u”, czyli tej fazy zabawy, która następuje, gdy uporamy się ze wszystkimi niemilcami stawianymi na naszej drodze przez główną kampanię fabularną. Tytułowy Atlas – dodany do gry we wrześniu zeszłego roku w ramach dodatku Atlas of Worlds – to zbiór losowo generowanych map, które służą graczom za wiecznie zmieniające się pole walki. Wraz z premierą War for the Atlas do tej puli światów trafi ogrom nowych lokacji. Niektóre z nich znamy z poprzedniego dodatku – The Fall of Oriath – inne są zaś zupełnie świeże.

W grze pojawią się nowi przeciwnicy, wraz z potężnym, wzorowanym na Cthulhu ostatecznym antagonistą, nazwanym po prostu The Elder (pol. Pradawny). To właśnie on przewodzi jednej z dwóch frakcji, które postarają się przejąć kontrolę nad Atlasem. Na czele drugiej znajdziemy starego znajomego z Atlas of Worlds – The Shapera (pol. Twórca, Rzeźbiarz). Konflikt tych dwóch potęg stanowi główną oś fabularną dodatku, ale przede wszystkim jest pretekstem do rozbudowania „endgame’u” o całą masę nowych, częściowo losowych mechanik, których zadaniem jest zapobieganie nudzie i oferowanie graczom nowych wyzwań.

Dzięki rozszerzeniu otrzymamy możliwość zdobycia nowego sprzętu – w tym takiego, który będzie należał do kategorii jeszcze rzadszych, niż te, które dostępne są w grze obecnie. War for the Atlas wprowadzi też do Path of Exile aż 12 nowych kryształów umiejętności, oferujących przede wszystkim różne metody manipulowania ciałami leżącymi na polu bitwy.

War for the Atlas zadebiutuje za trzy tygodnie – 8 grudnia. Warto przy tym odnotować, że to już drugie planowane na ten rok, duże rozszerzenie do Path of Exile. Wydany 4 sierpnia dodatek The Fall of Oriath nie tylko dodał do gry 6 nowych aktów i zwieńczył główną kampanię fabularną, ale też znacząco przebudował wiele elementów rozgrywki.

  1. Recenzja dodatku The Fall of Oriath do Path of Exile – oto król hack’and’slashy
  2. Path of Exile – poradnik do gry
  3. Path of Exile – strona oficjalna