Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dead Island: Epidemic (PC)

Dead Island: Epidemic PC

Spin-offowa odsłona cyklu Dead Island, zrealizowana w konwencji gry typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dewelopingiem Dead Island: Epidemic zajęło się szwedzkie studio Stunlock, które wcześniej stworzyło Bloodline Champions.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo | zombie | elementy RPG | kooperacja | MMO

PC Windows
Okładka Dead Island: Epidemic (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: W październiku 2015 roku serwery Dead Island: Epidemic zostały zamknięte. W ten sposób MOBA z zombiakami zakończyła swój żywot.

Dead Island: Epidemic to kolejna część popularnej serii z zombie w roli głównej. Za produkcję spin-offa nie odpowiada polskie studio Techland, tylko nowy deweloper, Stunlock Studios, któremu zadanie zleciła firma Deep Silver, właściciel praw do marki Dead Island. Twórcy nabyli doświadczenie, opracowując inny tytuł z gatunku MOBA – Bloodline Champions. Nowa odsłona cyklu to miks dynamicznej gry akcji z elementami strategii i cRPG, charakterystycznymi dla poprzedniczek. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play.

Jak przystało na grę z gatunku MOBA, Dead Island: Epidemic kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową, w której trzy czteroosobowe drużyny graczy rywalizują między sobą oraz walczą zaciekle z falami zombiaków na specjalnie przygotowanych do tego mapach. Zmagania z „żywymi” przeciwnikami oraz chodzącymi trupami, w tym także z potężnymi bossami, wymagają ścisłej kooperacji pomiędzy uczestnikami. Co więcej, podbramkowe sytuacje niekiedy zmuszają do współpracy także z wrogimi zespołami. W przeciwieństwie jednak do klasycznych tytułów MOBA, celem w Epidemic nie jest atakowanie baz opozycji, tylko przejmowanie i utrzymywanie punktów kontrolnych na mapie oraz wykonywanie zmieniających się dynamicznie celów. Szybka rozgrywka sprawia, że gracz musi błyskawicznie dostosować się do panującej w danej chwili sytuacji, gdyż w innym przypadku może skończyć się to rychłą śmiercią lub niepowodzeniem misji.

Ważnym ogniwem Dead Island: Epidemic – podobnie jak w poprzednich odsłonach serii – jest system wytwarzania wyposażenia. Z ciał poległych oponentów podnosimy przedmioty, za pomocą których konstruujemy coraz mocniejsze spluwy czy różnego rodzaju oręż. W sumie do dyspozycji gracza oddano kilkaset rozmaitych części pozwalających na tworzenie i stopniowe ulepszanie broni. Możliwości są na tyle spore, że niezależne od preferencji „klasowych” dobieramy uzbrojenie do naszego stylu. W tytule Deep Silver można grać zarówno ciężkozbrojną postacią, ściągającą uwagę wszystkich pobliskich zombie, jak i skupić się wyłącznie na ostrzeliwaniu nieumarłych z dystansu.

Akcję gry – podobnie jak w innych reprezentantach tego gatunku – obserwujemy z lotu ptaka. Twórcy utrzymali klimat oryginalnych odsłon cyklu Dead Island, przenosząc wydarzenia do tropikalnej dżungli i na słoneczną plażę. Kolorowa stylistyka warstwy wizualnej udanie kontrastuje z postapokaliptyczną atmosferą produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 313 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Island: Epidemic

Wymagania wiekowe Dead Island: Epidemic

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Dead Island: Epidemic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 7(SP1)
Serwery Dead Island: Epidemic zostaną zamknięte w październiku
Serwery Dead Island: Epidemic zostaną zamknięte w październiku

wiadomość17 września 2015

Dead Island: Epidemic ostatecznie nie doczeka się premiery, gdyż twórcy zdecydowali się wstrzymać prace nad grą. Serwery tej produkcji typu MOBA zostaną zamknięte w październiku.

Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment
Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment

wiadomość3 sierpnia 2014

W serwisie Deadline opublikowano nowe informacje dotyczące zapowiedzianej w 2011 roku ekranizacji gry Dead Island. Okazało się, że prawa do stworzenia filmu przeszły z wytwórni Lionsgate, w ręce Occupant Entertainment. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniego reżysera, który przeniesie klimat gier na wielki ekran.

Dead Island: Epidemic – Steam Early Access i wymagania sprzętowe
Dead Island: Epidemic – Steam Early Access i wymagania sprzętowe

wiadomość20 maja 2014

Firma Deep Silver poinformowała, że Dead Island: Epidemic – MOBA na kanwie polskiej serii gier FPP z zombie w roli głównej – została udostepniona w programie Steam Early Access. Do wyboru są trzy cyfrowe pakiety, a za miesiąc wczesna wersja pojawi się też w formie pudełkowej. Przy okazji poznaliśmy wymagania sprzętowe gry.

Wieści ze świata (Dead Island: Epidemic, Dragon Age: Inquisition) 7/2/14
Wieści ze świata (Dead Island: Epidemic, Dragon Age: Inquisition) 7/2/14

wiadomość7 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o zamkniętych beta testach Dead Island: Epidemic, trybie multiplayer w Dragon Age: Inquisition, nowym projekcie studia Team Ninja, aktualizacji gry Rust, a także wynikach sprzedaży Gone Home. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Island: Epidemic – rozpoczęły się zapisy do zamkniętych testów beta
Dead Island: Epidemic – rozpoczęły się zapisy do zamkniętych testów beta

wiadomość25 sierpnia 2013

Firma Deep Silver udostępniła na oficjalnej stronie internetowej Dead Island: Epidemic formularz zgłoszeniowy do zamkniętych testów wersji beta. Wiemy również, kto odpowiada za tworzenie produkcji.