Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dead Island: Epidemic (PC)
OkładkaDead Island: Epidemic (PC)

Dead Island: Epidemic PC

Spin-offowa odsłona cyklu Dead Island, zrealizowana w konwencji gry typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dewelopingiem Dead Island: Epidemic zajęło się szwedzkie studio Stunlock, które wcześniej stworzyło Bloodline Champions.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo | zombie | elementy RPG | kooperacja | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Island: Epidemic Premiera PC

anulowana

producent: Stunlock Studios AB wydawca: Deep Silver Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead Island: Epidemic

League of Legends

Warcraft III: Reign of Chaos

Demigod

Aktualizacja: W październiku 2015 roku serwery Dead Island: Epidemic zostały zamknięte. W ten sposób MOBA z zombiakami zakończyła swój żywot.

Dead Island: Epidemic to kolejna część popularnej serii z zombie w roli głównej. Za produkcję spin-offa nie odpowiada polskie studio Techland, tylko nowy deweloper, Stunlock Studios, któremu zadanie zleciła firma Deep Silver, właściciel praw do marki Dead Island. Twórcy nabyli doświadczenie, opracowując inny tytuł z gatunku MOBA – Bloodline Champions. Nowa odsłona cyklu to miks dynamicznej gry akcji z elementami strategii i cRPG, charakterystycznymi dla poprzedniczek. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play.

Jak przystało na grę z gatunku MOBA, Dead Island: Epidemic kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową, w której trzy czteroosobowe drużyny graczy rywalizują między sobą oraz walczą zaciekle z falami zombiaków na specjalnie przygotowanych do tego mapach. Zmagania z „żywymi” przeciwnikami oraz chodzącymi trupami, w tym także z potężnymi bossami, wymagają ścisłej kooperacji pomiędzy uczestnikami. Co więcej, podbramkowe sytuacje niekiedy zmuszają do współpracy także z wrogimi zespołami. W przeciwieństwie jednak do klasycznych tytułów MOBA, celem w Epidemic nie jest atakowanie baz opozycji, tylko przejmowanie i utrzymywanie punktów kontrolnych na mapie oraz wykonywanie zmieniających się dynamicznie celów. Szybka rozgrywka sprawia, że gracz musi błyskawicznie dostosować się do panującej w danej chwili sytuacji, gdyż w innym przypadku może skończyć się to rychłą śmiercią lub niepowodzeniem misji.

Ważnym ogniwem Dead Island: Epidemic – podobnie jak w poprzednich odsłonach serii – jest system wytwarzania wyposażenia. Z ciał poległych oponentów podnosimy przedmioty, za pomocą których konstruujemy coraz mocniejsze spluwy czy różnego rodzaju oręż. W sumie do dyspozycji gracza oddano kilkaset rozmaitych części pozwalających na tworzenie i stopniowe ulepszanie broni. Możliwości są na tyle spore, że niezależne od preferencji „klasowych” dobieramy uzbrojenie do naszego stylu. W tytule Deep Silver można grać zarówno ciężkozbrojną postacią, ściągającą uwagę wszystkich pobliskich zombie, jak i skupić się wyłącznie na ostrzeliwaniu nieumarłych z dystansu.

Akcję gry – podobnie jak w innych reprezentantach tego gatunku – obserwujemy z lotu ptaka. Twórcy utrzymali klimat oryginalnych odsłon cyklu Dead Island, przenosząc wydarzenia do tropikalnej dżungli i na słoneczną plażę. Kolorowa stylistyka warstwy wizualnej udanie kontrastuje z postapokaliptyczną atmosferą produkcji.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 313 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Island: Epidemic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dead Island: Epidemic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (Geforce GTX 660 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 7(SP1)