Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2014, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Dead Island: Epidemic, Dragon Age: Inquisition) 7/2/14

Dziś piszemy m.in. o zamkniętych beta testach Dead Island: Epidemic, trybie multiplayer w Dragon Age: Inquisition, nowym projekcie studia Team Ninja, aktualizacji gry Rust, a także wynikach sprzedaży Gone Home. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Blood Knights

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Blood Knights. Dzieło studia Maxis możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 31 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Dead Island: Epidemic

Firma Deep Silver i zespół Stunlock Studios rozpoczęły przyjmowanie zapisów do zamkniętych beta testów gry Dead Island: Epidemic. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, gdzie otwarto możliwość rejestracji. Dokładna data rozpoczęcia zamkniętych beta testów nie jest jeszcze znana. Dead Island: Epidemic to spin-off popularnej serii z zombie w roli głównej. Tym razem będziemy mieli do czynienia z darmową grą reprezentującą gatunek MOBA (jej najbardziej popularnym przedstawicielem jest League of Legends).

Czy Dead Island: Epidemic zasłuży na uznanie fanów gatunku MOBA? - Wieści ze świata (Dead Island: Epidemic, Dragon Age: Inquisition) 7/2/14 - wiadomość - 2014-02-07
Czy Dead Island: Epidemic zasłuży na uznanie fanów gatunku MOBA?

Team Ninja

Studio Team Ninja (serie Ninja Gaiden, Dead or Alive) potwierdziło w wywiadzie dla serwisu Dengeki Online, że pracuje nad grą dedykowaną konsoli PlayStation 4. Deweloper nie zdradził żadnych szczegółów, ale wkrótce mamy otrzymać więcej informacji. W tej chwili twórcy kończą prace nad grą Yaiba: Ninja Gaiden Z, która zadebiutuje 21 marca w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Rust

W najnowszej aktualizacji do gry Rust, zespół Facepunch Studios usunął zombie, które odgrywały dotąd rolę przeciwników gracza. Tymczasowo zastąpiono je niedźwiedziami i wilkami, ale w przyszłości mamy doczekać się zupełnie nowego typu głównych adwersarzy. Na razie nie podano żadnych konkretów.

Warframe

Studio Digital Extremes ogłosiło, że darmowa gra Warframe zgromadziła do tej pory ponad 5,5 miliona zarejestrowanych użytkowników na PC (oprócz tego jest dostępna na PlayStation 4). Nie ujawniono niestety, ilu z nich pozostaje aktywnych na serwerach i bierze udział w sieciowych potyczkach. Twórcy udostępnili przy okazji aktualizację 12.0 do wersji pecetowej. Poniżej możecie obejrzeć promujący ją materiał wideo.

Gone Home

Steve Gaynor ze studia The Fullbright Company ujawnił serwisowi Joystiq, że gra Gone Home sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 250 tysięcy egzemplarzy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że ok. 200 tysięcy nabyło tę produkcję na Steamie. Gone Home to niezależna gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego horroru, która zadebiutowała 15 sierpnia ubiegłego roku w cyfrowej dystrybucji.

KAZ: Pushing the Virtual Divide

Firma Sony Computer Entertainment udostępniła za darmo film dokumentalny KAZ: Pushing The Virtual Divide. Opowiada on o postaci Kazunori Yamauchiego, głównego twórcy serii Gran Turismo. Film przedstawia jego pasję motoryzacyjną i wyjaśnia, jak przełożyło się to na stworzenie jednej z najbardziej popularnych serii gier wyścigowych na świecie.

Dragon Age: Inquisition

Studio BioWare wypuściło ankietę związaną z nadchodzącą grą Dragon Age: Inquisition. Znajdziemy w niej wiele pytań dotyczących bezpośrednio tej produkcji, choć nie tylko. Jedno z nich może sugerować, że twórcy myślą nad wprowadzeniem trybu multiplayer do Dragon Age: Inquisition. Deweloper pyta bowiem o odczucia graczy względem rozgrywek sieciowych w Mass Effect 3. Oczywiście na razie są to tylko przypuszczenia, bo studio BioWare nie zapowiadało multiplayera w Dragon Age: Inquisition. Tytuł ukaże się w tym roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Catlateral Damage
  2. Cut the Rope: Triple Treat
  3. FX Eleven: The Football Manager for Every Fan
  4. Sniper Elite III: Africa
  5. Sonic Boom
  6. 2014 FIFA World Cup Brazil

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – Tomb Raider DLC trailer
  2. Kingdom Come: Deliverance – kulisy produkcji #3 – konie (PL)