Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2014, 11:50

autor: Góral

Sonic Boom nową odsłoną kultowej serii firmy Sega

Koncern Sega zapowiedział nadejście Sonic Boom - nowej marki, odświeżającej wizerunek znanego od lat Sonica i jego towarzyszy. Firma planuje wprowadzić na rynek nie tylko grę na konsole Wii U i 3DS, ale także serial animowany oraz maskotki.

Koncern Sega zapowiedział nową odsłonę serii Sonic. Kilka dni temu donosiliśmy o planach sprowadzenia niebieskiego jeża na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Wii U. Wcześniej jednak ukaże się gra Sonic Boom na Wii U i kieszonsolkę 3DS. Co ciekawe, tytuł nie zostanie wyprodukowany przez Japończyków, lecz przez dwa zachodnie studia - Big Red Button (wersja na konsolę stacjonarną) i Sanzaru Games (edycja dedykowana handheldowi), które wspomagane będą przez ekipę Sonic Team. Zabieg ten ma zapewnić grze świeżość i nowe spojrzenie. Obie produkcje mają się od siebie nieco różnić (inni przeciwnicy, środowisko, technologia), ale oparte zostaną na nowej marce, która wkroczy nie tylko do świata gier wideo, lecz również do telewizji, sklepów z zabawkami, itd. Niestety nie wiemy, kiedy tytuł pojawi się na rynku.

Sonic Boom w skrócie:
  • Nowa seria firmy Sega, odświeżająca markę Sonic
  • Obejmuje nie tylko gry, lecz również animowany serial, zabawki i nie tylko
  • Sonic Boom ukaże się na konsolach Wii U i 3DS

Akcja produkcji rozegra się w nowym świecie, do którego trafiła czwórka przyjaciół (Sonic, Tails, Amy oraz Knuckles). Obie wersje gry będą platformówkami zawierającymi tradycyjne elementy tej serii (m.in. ogromną prędkość Sonica), ale wprowadzone zostaną także różnego rodzaju nowinki (nacisk na eksplorację i walkę). Edycja na Wii U tworzona jest przy użyciu technologii CryEngine niemieckiej firmy Crytek. 3DS oczywiście nie uciągnie tego silnika, ale zaoferuje w gruncie rzeczy to samo, tylko w gorszej oprawie graficznej.

Sonic Boom odświeży wizerunek Sonica. - Sonic Boom nową odsłoną kultowej serii firmy Sega - wiadomość - 2014-02-07
Sonic Boom odświeży wizerunek Sonica.

Sonic Boom odświeży wizerunek kultowej marki, zmieniając m.in. wygląd bohaterów. Koncern Sega, wraz z firmą OuiDO! Productions, stworzy także serial animowany, który zadebiutuje w amerykańskiej telewizji Cartoon Network i francuskich kanałach CANAL J i GULLI w sezonie 2014/2015. Łącznie wyprodukowane zostaną 52 odcinki, trwające po 11 minut każdy.

Sonic Boom nową odsłoną kultowej serii firmy Sega - ilustracja #2Sonic to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, nie tylko wśród gier wideo. „Ojcem” niebieskiego jeża jest Yuji Naka – kultowy japoński projektant i programista, a pierwsza produkcja z tej serii ukazała się w 1991 roku na konsoli Mega Drive. W ciągu kolejnych lat maskotka firmy Sega doczekała się kilkudziesięciu tytułów na rozmaite platformy sprzętowe, a nadchodzące Sonic Boom będzie trzecim projektem stworzonym w ramach ekskluzywnej umowy z koncernem Nintendo.

Sonic Boom nową odsłoną kultowej serii firmy Sega - ilustracja #3
Sonic Boom ukaże się na Wii U i 3DS-ie. - Sonic Boom nową odsłoną kultowej serii firmy Sega - wiadomość - 2014-02-07
Sonic Boom ukaże się na Wii U i 3DS-ie.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sonic Boom: Shattered Crystal

Sonic Boom: Shattered Crystal