Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 sierpnia 2014, 09:47

autor: Góral

Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment

W serwisie Deadline opublikowano nowe informacje dotyczące zapowiedzianej w 2011 roku ekranizacji gry Dead Island. Okazało się, że prawa do stworzenia filmu przeszły z wytwórni Lionsgate, w ręce Occupant Entertainment. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniego reżysera, który przeniesie klimat gier na wielki ekran.

Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment - ilustracja #1

W 2011 roku informowaliśmy, że wytwórnia Lionsgate podpisała umowę z firmą Deep Silver, na mocy której miał powstać film oparty na marce Dead Island. Minęło kilka lat, a o obrazie kinowym słuch zaginął. Okazało się jednak, że prawa do ekranizacji przekazano wytwórni Occupant Entertainment. Według informacji opublikowanych w serwisie Deadline, obecnie trwają poszukiwania reżysera z innowacyjnym podejściem, ale nie wiadomo, czy projekt skupi się na zekranizowaniu „jedynki”, nadchodzącej „dwójki”, czy też może będzie czymś pomiędzy. Pewnym jest za to, że twórcy chcą uchwycić klimat gier, a jednocześnie sprawić, że film zostanie doceniony nie tylko przez fanów elektronicznej rozrywki. Na dalsze konkrety musimy poczekać.

Poniżej, w ramach przypomnienia, obejrzycie pamiętny zwiastun „jedynki”, który swego czasu zrobił niemałą furorę na całym świecie. Natomiast jeszcze niżej znajdziecie zabawne nagranie zapowiadające grę Dead Island 2, opublikowane podczas tegorocznych targów E3.

Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment - ilustracja #2Dead Island to popularna seria gier akcji, zapoczątkowana w 2011 roku produkcją o tym samym tytule. Za „jedynkę” i Riptide odpowiada polskie studio Techland, natomiast „dwójka” tworzona jest przez deweloperów z Yager Development. Projekt ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC wiosną 2015 roku. Obecnie trwają prace także nad dwoma spin-offami – Dead Island: Epidemic (PC-towa MOBA) oraz Escape Dead Island (gra akcji TPP na PlayStation 3, Xboksa 360 i PC-ty).