Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXPS4XONE
Okładka Dead Island 2 (PC)
OkładkaDead Island 2 (PC)

Dead Island 2

DI2

Druga część serii gier akcji FPP, w której walczymy o przetrwanie podczas apokalipsy zombie. Dead Island 2 zabiera nas do Los Angeles, gdzie trafiamy jako jeden ze szczęśliwców odpornych na działanie śmiertelnie niebezpiecznego wirusa.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | elementy RPG | kooperacja | crafting | Find Your Next Game | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Island 2 Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX PS4 XONE

Gry podobne do Dead Island 2

Dying Light

7 Days to Die

DayZ

E3 2021

Dead Island 2 jest drugą częścią zapoczątkowanej w 2011 roku serii gier akcji, w której trafiamy w sam środek apokalipsy zombie. Na przestrzeni lat zapowiedziany w 2014 roku projekt przechodził z rąk do rąk. Najpierw pracował nad nim zespół Yager Development (który wcześniej dostarczył między innymi kultowe Spec Ops: The Line), następnie pieczę nad grą przejęło Sumo Digital, a ostatecznie dokończenie opisywanej produkcji przypadło w udziale ekipie Dumbuster Studios (autorom gry Homefront: The Revolution).

Fabuła

Akcja gry Dead Island 2 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Wirus zmieniający ludzi w zombie dotarł do Kalifornii. Wojsko, które miało zapanować nad sytuacją, nie zdołało wykonać zadania, toteż ostatecznie wycofało się z Los Angeles. Metropolia została objęta kwarantanną, a jej mieszkańców pozostawiono na pastwę losu. Okazuje się jednak, że w „mieście aniołów” przebywają osoby, które po ugryzieniu nie zmieniają się w żywe trupy – zamiast tego choroba zapewnia im różnorodne zdolności, o których zdrowi ludzie mogą jedynie pomarzyć.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z takich zainfekowanych, który wraz z innymi podobnymi mu szczęśliwcami postanawia dowiedzieć się więcej o epidemii i dotrzeć do jej źródła, a także odkryć prawdę o sobie samym.

Mechanika

W Dead Island 2 akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z sześciu postaci, z których każda posiada własną osobowość, unikalne kwestie dialogowe oraz indywidualny zestaw umiejętności. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir krwawych przygód.

Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat. W Los Angeles czekają na odwiedzenie charakterystyczne miejsca – od malowniczego Beverly Hills, po promenadę Venice Beach. Przemierzając miasto, realizujemy zadania popychające fabułę do przodu i wykonujemy różnorodne misje poboczne. Po drodze szlachtujemy hordy żywych trupów, robiąc użytek przede wszystkim z różnorodnej broni białej. Warto przy tym pamiętać, że tutejsze zombiaki nie są całkowicie pozbawione rozumu, toteż w realistyczny sposób atakują i reagują na to, co dzieje się dookoła. Dodatkowo poza mięsem armatnim, którego pokonanie nie sprawia większych trudności, na naszej drodze stają znacznie potężniejsze osobniki.

W miarę postępów rozwijamy bohaterów, poznając nowe zdolności i ulepszając już posiadane. Poza tym ich potencjał bojowy zwiększamy, zdobywając coraz lepsze wyposażenie. Wbudowany w grę system craftingu pozwala wzbogacić posiadaną broń o różnorodne dodatkowe efekty; na przykład nic nie stoi na przeszkodzie, by nasza maczeta zadawała również obrażenia od elektryczności.

Tryby gry

W Dead Island 2 można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy przez Internet.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Dead Island 2 prezentuje wysoką jakość. Podobać się mogą zwłaszcza pełne szczegółów zombiaki; niemniej, odwiedzanym lokacjom również nie można nic zarzucić.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 1155 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead Island 2: 18+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE