Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS5
Okładka Dead Island 2 (PC)

Dead Island 2

Druga odsłona serii sandboksowych gier akcji wykreowanej przez studio Techland. Stworzeniem Dead Island 2 zajęła się ekipa Dambuster Studios, znana głównie z Homefront: The Revolution. W warstwie fabularnej gra kontynuuje wydarzenia przedstawione w poprzednich częściach cyklu.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | FPS | horror | kooperacja | crafting

Okładka Dead Island 2 (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS5 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Island 2 to kolejna odsłona cyklu zombiakowych sandboksów, stanowiąca kontynuację popularnych Dead Island oraz Dead Island Riptide. Tym razem produkcji nie opracowało odpowiedzialne za poprzednie odsłony studio Techland - polski zespół zastąpiła ekipa Dambuster Studios, czyli twórcy Homefront: The Revolution.

Dead Island 2 stanowi rozwinięcie rozwiązań z poprzednich odsłon. Akcja osadzona jest więc w świecie o otwartej strukturze, który możemy dowolnie eksplorować, podejmując się licznych zadań pobocznych. Wydarzenia obserwujemy z oczu postaci, a zabawa w dużym stopniu polega na toczeniu bitew z hordami zombie za pomocą brutalnego systemu walki, wykorzystując przy okazji własnoręcznie skonstruowaną broń. Z racji tego, że w grze nie ma wyraźnego początku oraz końca, gracz może swobodnie podejmować się wybranych misji w dowolnej kolejności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 6,1 / 10 na podstawie 1138 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Island 2

Wymagania wiekowe Dead Island 2

18+

Dead Island 2 - twórcy gry Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii
Dead Island 2 - twórcy gry Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii

Przed premierą 4 września 2014, 14:15

W końcu tym, co głównie przyciągało fanów serii do kolejnych tytułów, była dająca mnóstwo frajdy, niczym nieograniczona sieczka. I wszystko wskazuje na to, że właśnie na tym elemencie studio Yager postanowiło się skupić. Przedzierając się przez hordy zombie, po raz kolejny przyjdzie nam korzystać ze skomponowanego własnoręcznie oręża. Kij bejsbolowy z doczepioną kulą od kręgli, płonący topór ze zbiornikiem benzyny, elektryczny shotgun czy chociażby działo strzelające losowymi przedmiotami to tylko niektóre z dziwniejszych broni, jakie stworzymy na potrzeby krwawej jatki. I choć najwięcej radości z pewnością da nam przecinanie i miażdżenie zombiaków w bezpośredniej walce, zwolennicy uzbrojenia dystansowego również nie powinni narzekać – doświadczenie wyniesione z prac nad Spec Ops: The Line, pozwoliło twórcom na znaczne ulepszenie modelu strzelania w nadchodzącej części.

PC
PS5
XONE