Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Dead Island 2 (PC)

Dead Island 2

Druga, pełnoprawna odsłona serii sandboksowych gier akcji, wykreowanej przez rodzime studio Techland. Jej stworzeniem zajęła się tym razem ekipa Yager Development, znana głównie ze strzelaniny Spec Ops: The Line.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | sandbox | FPS | horror | multiplayer | kooperacja | crafting

Okładka Dead Island 2 (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Dead Island 2 to kolejna odsłona cyklu zombiakowych sandboksów, stanowiąca kontynuację popularnych Dead Island oraz Dead Island Riptide. Tym razem produkcji nie opracowało odpowiedzialne za poprzednie odsłony studio Techland - polski zespół zastąpiła niemiecka ekipa Yager Development, czyli twórcy strzelanki Spec Ops: The Line.

Akcja gry rozpoczyna się kilka miesięcy po przedstawionych w poprzednich odsłonach wydarzeniach na wyspie Banoi. Władzom nie udało się zdusić w zarodku epidemii wirusa przeobrażającego ludzi w żywe trupy. Zaraza rozprzestrzeniła się na teren Kalifornii i rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o wykorzystaniu wojska do utworzenia z całego stanu jednej wielkiej strefy kwarantanny. Wewnątrz pozostało wielu zwykłych ludzi, którzy odmówili opuszczenia swoich domów. Miejsce to stało się również mekką dla osób szukających ekstremalnych wrażeń, jak i renegatów mogących tutaj żyć bez żadnych zasad. Podczas kampanii możemy zwiedzić wiele z łatwo rozpoznawalnych lokacji, takich jak most Golden Gate w San Francisco czy deptak Venice Beach w Lost Angeles. Wszystkie te miejscówki ukazane zostały w pełnej detali grafice generowanej przez technologię Unreal Engine 4.

Dead Island 2 stanowi rozwinięcie rozwiązań z poprzednich odsłon. Akcja osadzona jest więc w świecie o otwartej strukturze, który możemy dowolnie eksplorować, podejmując się licznych zadań pobocznych. Wydarzenia obserwujemy z oczu postaci, a zabawa w dużym stopniu polega na toczeniu bitew z hordami zombie za pomocą brutalnego systemu walki, wykorzystując przy okazji własnoręcznie skonstruowaną broń. Z racji tego, że w grze nie ma wyraźnego początku oraz końca, gracz może swobodnie podejmować się wybranych misji w dowolnej kolejności.

Główną atrakcją jest obecność trybu multiplayer, pozwalającego na zabawę ośmiu graczom jednocześnie. Tylko od nich zależy czy będą współpracowali, czy też postawią raczej na rywalizację. Postacie podzielone zostały na kilka klas, takich jak specjalizujący się w bezpośrednich konfrontacjach Berserker czy preferujący podejście skradankowe Myśliwy. Rozbudowany system rozwoju pozwala dopasować każdą z tych profesji do własnego stylu zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 1085 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Island 2

Wymagania wiekowe Dead Island 2

18+

Dead Island 2 - twórcy gry Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii
Dead Island 2 - twórcy gry Spec Ops tworzą martwą wyspę w Kalifornii

Przed premierą 4 września 2014, 14:15

W końcu tym, co głównie przyciągało fanów serii do kolejnych tytułów, była dająca mnóstwo frajdy, niczym nieograniczona sieczka. I wszystko wskazuje na to, że właśnie na tym elemencie studio Yager postanowiło się skupić. Przedzierając się przez hordy zombie, po raz kolejny przyjdzie nam korzystać ze skomponowanego własnoręcznie oręża. Kij bejsbolowy z doczepioną kulą od kręgli, płonący topór ze zbiornikiem benzyny, elektryczny shotgun czy chociażby działo strzelające losowymi przedmiotami to tylko niektóre z dziwniejszych broni, jakie stworzymy na potrzeby krwawej jatki. I choć najwięcej radości z pewnością da nam przecinanie i miażdżenie zombiaków w bezpośredniej walce, zwolennicy uzbrojenia dystansowego również nie powinni narzekać – doświadczenie wyniesione z prac nad Spec Ops: The Line, pozwoliło twórcom na znaczne ulepszenie modelu strzelania w nadchodzącej części.

PC
PS4
XONE