Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5
Okładka Deathloop (PC)

Deathloop

Deathloop to strzelanka FPP od zespołu Arkane Studios (twórców serii Dishonored i Prey), wydana przez firmę Bethesda Softworks. Śledzimy losy nietypowej pary zabójców pogrążonych w wiecznej walce i próbujemy przerwać niekończący się cykl.

Akcji | FPP | skradanki | FPS | strzelanki | immersive sim | Find Your Next Game

Okładka Deathloop (PC)

data premiery gry:

14wrz2021za 123dni

PC PS5

Deathloop to pierwszoosobowa strzelanka (FPS) stworzona przez zespół Arkane Studios i wydana przez firmę Bethesda Softworks. Gra powstała z myślą o konsolach dziewiątej generacji oraz współczesnych pecetach.

Fabuła

Akcję tytułu osadzono na wyspie Blackreef, na której panuje zupełna anarchia. Historia skupia się na losach dwójki zabójców, Colta i Julianny Blake, którzy utknęli w niekończącym się cyklu, a po zgonie wracają do początku tego samego dnia. O ile jednak kobieta jest tym zachwycona, o tyle jej przeciwnik, ścigany przez wszystkich mieszkańców wyspy, nie ma łatwego życia. Jeśli Colt chce uciec z Blackreef, w ciągu jednego dnia musi wyeliminować osiem osób odpowiedzialnych za podtrzymywanie cyklu. Nie będzie to jednak łatwe, jako że cele rozsiane są po całej wyspie, a Julianna nie zawaha się przed niczym, by go powstrzymać.

Mechanika

Deathloop rozwija model rozgrywki znany z poprzednich gier Arkane Studios pokroju Dishonored czy Prey. Twórcy skupili się na daniu graczom swobody w radzeniu sobie z wyzwaniami. Każdy problem można rozwiązać na wiele sposobów, a śmierć nie oznacza końca gry. Przeciwnie, każdy zgon pozwala nam zwiększyć potencjał bojowy bohatera, a powoli zdobywana wiedza na temat zachowań i relacji postaci niezależnych ułatwi nam wyeliminowanie ośmiu głównych przeciwników. Tytuł nie narzuca nam też żadnej kolejności wykonywania zadań, czy to głównych, czy też pobocznych. Jedynym ograniczeniem jest długość każdego cyklu, odpowiadająca jednemu dniu w świecie gry.

W walce możemy korzystać zarówno z różnorodnego uzbrojenia, jak i specjalnych mocy bohatera. Gra daje nam spore możliwości personalizacji: znajdziemy tu zarówno wiele rodzajów broni, jak i sporo zdolności pokroju hakowania, telekinezy etc. Do nas należy więc decyzja, jak uporać się z kolejnymi wyzwaniami.

Tryby gry

Deathloop pomyślano jako grę single player z opcjonalnym element sieciowym. Ten drugi objawia się w postaci Julianny Blake, która co pewien czas atakuje gracza. Bohaterką może kierować sztuczna inteligencja, ale w gestii gracza leży umożliwienie innym ludziom pokierowanie nią w dowolnym momencie, niczym w najazdach z serii Dark Souls. Nie jest to starcie dwóch całkowicie identycznych bohaterów. Colt i Julianna korzystają z podobnych mocy, lecz oboje mają też garść unikatowych cech. W przypadku Julianny gracze mogą przybrać postać dowolnego NPC-a, a po ich stronie staną wszyscy okoliczni mieszkańcy Blackreef.

Kwestie techniczne

Wizualnie gra przypomina poprzednie dokonania Arkane Studios, aczkolwiek przesiadka na platformy dziewiątej generacji poskutkowała wyraźnym skokiem graficznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,00 PLN

Wymagania wiekowe Deathloop

18+

Premiera Deathloop opóźniona do września
Premiera Deathloop opóźniona do września

wiadomość8 kwietnia 2021

Na strzelankę od Arkane Studios poczekamy dłużej, niż pierwotnie zakładano. W Deathloop zagramy dopiero 14 września.

Deathloop - zwiastun gry pokazuje, na czym polega gameplay
Deathloop - zwiastun gry pokazuje, na czym polega gameplay

wiadomość2 marca 2021

Nowy zwiastun nadchodzącej produkcji Arkane Studios, czyli Deathloop, wyjaśnia, w jaki sposób będzie wyglądać rozgrywka oraz przedstawia parę nowości.

Deathloop - gra Arkane Studios z datą premiery
Deathloop - gra Arkane Studios z datą premiery

wiadomość12 listopada 2020

Możliwe, że dzięki serwisowi PlayStation Store dowiedzieliśmy się, kiedy na rynku zadebiutuje gra Deathloop. Najnowsze dzieło studia Arkane najpewniej ukaże się w maju przyszłego roku.

Microsoft nie zamierza ingerować w zapowiedziane exclusive'y Bethesdy na PS5
Microsoft nie zamierza ingerować w zapowiedziane exclusive'y Bethesdy na PS5

wiadomość21 września 2020

Dzisiejsze przejęcie ZeniMax Media Inc. przez Microsoft wprowadziło wiele zamieszania. Dotyczy to zwłaszcza dwóch produkcji, które znalazły się w katalogu giganta z Redmond – Deathloop i Ghostwire: Tokyo. Zapowiedziano je jako czasowe tytuły ekskluzywne na PS5, a Phil Spencer potwierdza, że nic się w tej kwestii nie zmieni.

Deathloop – widowiskowy gameplay trailer z PS5
Deathloop – widowiskowy gameplay trailer z PS5

wiadomość16 września 2020

Deathloop to konsolowy exclusive dla PlayStation 5, zatem nic dziwnego, że ekipa Arkane Studios postanowiła przypomnieć nam o tej produkcji. Tytuł doczekał się obszernego i widowiskowego zwiastuna.

PC
PS5