Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2022, 09:34

autor: Adrian Werner

Deathloop może otrzymać dodatek lub sequel

Aktor podkładający głos głównemu bohaterowi Deathloop zasugerował, że w planach jest kontynuacja tej historii.

Źródło fot. Microsoft
i

Całkiem możliwe, że studio Arkane szykuje coś nowego dla fanów Deathloop. Może to być dodatek DLC lub druga część serii.

  1. Źródłem informacji jest aktor Jason Kelley, który udzielił głosu Coltowi, czyli głównemu bohaterowi gry.
  2. W wywiadzie dla kanału Streamily aktor został zapytany o to, jaką nazwę kodową miał Deathloop. Kelley stwierdził, że nie może tego zdradzić, gdyż wraz z innymi aktorami wciąż jest zatrudniony do prac nad projektem z tym tytułem, co sugeruje, że Arkane tworzy obecnie coś nowego z tej marki.
  3. Po tej wypowiedzi Jason Kelley najwyraźniej zorientował się, że zdradził za dużo i zaskoczeniem stwierdził „czy ja naprawdę właśnie to powiedziałem?”.
  4. Trudno ocenić, czym mógłby być ten projekt. Od premiery Deathloop minęło już prawie półtora roku, więc wydaje się, że jest zbyt późno na tradycyjne DLC. Jeśli Arkane pracuje nad kontynuacją tej historii to spodziewalibyśmy się raczej drugiej części serii lub też czegoś w stylu Dishonored: Death of the Outsider, które było czymś pomiędzy dużym dodatkiem a pełnowymiarowym sequelem.

Przypomnijmy, że Deathloop zadebiutowało we wrześniu 2021 r. na PlayStation 5 i PC. Rok później gra trafiła również na Xboksa Series X/S i równocześnie została udostępniona w ramach abonamentu Game Pass, zarówno na pecetach, jak i XSX/S.

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – według serwisu OpenCritic posiada średnią ocen na poziomie 88%. Bardzo spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10

Warto na koniec wspomnieć, że w ramach zimowej wyprzedaży na Steam Deathloop zostało przecenione o 67%. Dzięki temu do 5 stycznia grę można kupić za 82,17 zł.

  1. Recenzja gry Deathloop - duchowy spadkobierca BioShocka
  2. Deathloop - poradnik do gry
  3. Arkane Studios – oficjalna strona
  4. Deathloop – oficjalna strona