Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXXONEPS4
Okładka Battlefield 2042 (PC)
OkładkaBattlefield 2042 (PC)

Battlefield 2042

BF 2042 | Battlefield 6

Battlefield 2042 jest pierwszą odsłoną znanego cyklu strzelanek, która trafiła na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Tytuł przenosi nas w nieodległą przyszłość i skupia się na multiplayerowej rozgrywce.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki | Find Your Next Game | E3 2021

Battlefield 2042 Premiera

22paź2021za 125dni

PC PS5 XSX PS4 XONE

Gry podobne do Battlefield 2042

Call of Duty: Warzone

Battlefield 1

Call of Duty 2021

E3 2021

Battlefield 2042 jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu FPS-ów, a zarazem pierwszą opracowaną z myślą o konsolach dziewiątej generacji – PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S. Tytuł koncentruje się na wieloosobowej rozgrywce. Za jego stworzeniem stoi sprawujące pieczę nad serią studio EA DICE, natomiast jego wydaniem zajęła się posiadająca prawa do marki firma Electronic Arts.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, Battlefield 2042 zabiera nas w podróż w niezbyt odległą przyszłość. Stojące na krawędzi wojny Stany Zjednoczone i Rosja od lat biorą udział w konfliktach, mających niejako zastąpić im otwartą wojnę na dużą skalę. Żołnierze, którzy biorą w nich udział, są prawdziwymi specjalistami, a ich działania kształtują przyszłość całego świata.

Specjaliści

W Battlefield 2042 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki wcielamy się w Specjalistów opartych na czterech klasach charakterystycznych dla serii. Każdy typ żołnierza dysponuje unikalną specjalizacją i cechą. Resztę, czyli wyposażenie zabierane na pole bitwy, możemy swobodnie modyfikować i dostosowywać do indywidualnych preferencji. A jest tu w czym wybierać – autorzy oddają nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, szeroki wachlarz gadżetów bojowych, rozmaite pojazdy, a także liczne akcesoria, jak hak z liną, wingsuit czy specjalny robot bojowy.

Produkcja oddaje nam do dyspozycji siedem rozległych i zróżnicowanych map. Walki toczą się między innymi na terenach miejskich (Songdo, Doha), piaszczystej pustyni (Egipt) oraz skutej lodem Antarktydzie. Co ciekawe, tym razem pola bitew podlegają nieustannym zmianom, zarówno pod wpływem działań wojennych, jak i w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych, na czele z burzami piaskowymi i tornadami.

Strefa zagrożenia

Filarem gry Battlefield 2042 jest tryb multiplayer, w którym bawić się może maksymalnie 128 graczy jednocześnie. Pierwsze miejsce na liście dostępnych wariantów rozgrywki zajmuje zupełnie nowa Strefa zagrożenia. Poza tym znalazły się tu zaktualizowane tryby Podbój i Przełamanie.

Cross-platform

Battlefield 2042 pozwala na cross-platformową rozgrywkę. Dzięki temu mierzyć się ze sobą gracze bawiący się na różnych urządzeniach.

Frostbite

Battlefield 2042 działa w oparciu o najnowszą wersję technologii Frostbite, dzięki czemu oprawa graficzna tej produkcji prezentuje najwyższą jakość. To samo można powiedzieć o warstwie dźwiękowej, która trzyma wysoki poziom znany z wcześniejszych odsłon cyklu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-128  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 609 głosów czytelników.

Battlefield 2042 cena w dniu premiery: 269,90 PLN

Wymagania wiekowe Battlefield 2042: 18+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE