Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Dead Island: Ryder White (PC)

Dead Island: Ryder White

Ryder White to fabularny dodatek DLC do polskiej gry akcji Dead Island, w której walczymy z zombiakami opanowującymi tropikalną wyspę Banoi. Wcielamy się w znanego z pełnej wersji Rydera White’a i możemy przyjrzeć się znanym wydarzeniom z innej perspektywy.

To jest dodatek do gry Dead Island.

Akcji | FPP | survival horror | zombie | polskie | kooperacja

Okładka Dead Island: Ryder White (PC)

data premiery gry:

1lut2012

PC X360 PS3

Ryder White jest dodatkiem DLC rozwijającym fabułę w grze Dead Island. W przeciwieństwie do rozszerzeń dedykowanym trybowi multiplayer, tym razem mamy do czynienia z pełnoprawną historią dla jednego gracza. Polskie studio Techland postarało się o przedłużenie kampanii znanej z pełnej wersji, dzięki czemu całość jest idealną propozycją dla osób, którym wciąż mało jest zabijania zombie na tropikalnej wyspie Banoi. Dodatek jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem elektronicznej dystrybucji.

Wcielamy się w tytułowego Rydera White’a, doskonale znanego osobom, które miały okazję sprawdzić całą fabułę Dead Island. Opowiadane w rozszerzeniu wydarzenia pozwalają spojrzeć na znaną historię z innej perspektywy, a także poznać motywacje, jakimi kierował się White w głównym wątku. Tym razem bohater rozszerzenia daje się poznać nie tylko jako wyszkolony żołnierz, ale także kochający mąż. Poznajemy go więc od bardziej prywatnej strony i łatwiej możemy zrozumieć wszystko to, co zrobił.

Dodatek zapewnia kilka godzin rozgrywki, a także nowe bronie oraz dwa projekty potrzebne do stworzenia takowych. Sama rozgrywka nie zmieniła się od premiery pełnej wersji Dead Island. Przez większość czasu walczymy z zombiakami, w czym pomaga coraz bardziej wymyślny arsenał broni wykorzystywanych przede wszystkim w bezpośrednich starciach. Każde narzędzie cechuje się odmiennymi statystykami, na co warto zwrócić uwagę przed ewentualnym starciem z wrogiem. W międzyczasie wykonujemy różnego rodzaju zadania, poruszając się po otwartym świecie i zwiedzając atrakcje oferowane przez tropikalną wyspę Banoi.

Oprawa graficzna pozostała niezmieniona i dalej prezentuje się bardzo ładnie, działając na piątej wersji silnika Chrome Engine. Twórcy przenieśli graczy na doskonale znaną wyspę, która co chwilę zachwyca bogatym otoczeniem i miłą dla oka kolorystyką. Należy docenić także duży obszar do zwiedzania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 318 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Dead Island: Ryder White

Klasyfikacja PEGI Dead Island: Ryder White

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dead Island: Ryder White

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 1 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment
Dead Island - prawa do ekranizacji przejęła wytwórnia Occupant Entertainment

wiadomość3 sierpnia 2014

W serwisie Deadline opublikowano nowe informacje dotyczące zapowiedzianej w 2011 roku ekranizacji gry Dead Island. Okazało się, że prawa do stworzenia filmu przeszły z wytwórni Lionsgate, w ręce Occupant Entertainment. Obecnie trwają poszukiwania odpowiedniego reżysera, który przeniesie klimat gier na wielki ekran.

Dead Island w edycji GOTY może pojawić się w czerwcu
Dead Island w edycji GOTY może pojawić się w czerwcu

wiadomość5 maja 2012

Niepotwierdzone jeszcze przez wydawcę informacje wskazują na to, że pod koniec czerwca w sklepach może zagościć nowa edycja Dead Island w wersji Game of the Year. Tytuł zawierać będzie najpewniej wszystkie opublikowane do tej pory zestawy DLC.

Wieści ze świata (Binary Domain, Dead Island, Gran Turismo 5) 14/2/12
Wieści ze świata (Binary Domain, Dead Island, Gran Turismo 5) 14/2/12

wiadomość14 lutego 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Binary Domain, niższej cenie dodatku DLC do gry Dead Island oraz nadchodzącej łatce do Gran Turismo 5.

DLC Dead Island: Ryder White trafiło do sprzedaży
DLC Dead Island: Ryder White trafiło do sprzedaży

wiadomość1 lutego 2012

W zeszłym miesiącu zapowiedziano rozszerzenie DLC do Dead Island zatytułowane Ryder White. Fani zombiaków nie musieli długo czekać na premierę. Dodatek właśnie trafił do sprzedaży w wersjach na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Dead Island

wiadomość16 stycznia 2012

Posiadacze polskiej gry Dead Island od 1 lutego będą mogli przedłużyć sobie zabawę z kampanią dla jednego gracza. Wszystko za sprawą dodatku DLC Ryder White, w którym wcielimy się w głównego antagonistę podstawowej wersji produkcji studia Techland.

PC
X360
PS3