Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2012, 17:30

autor: Sarge

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Dead Island

Posiadacze polskiej gry Dead Island od 1 lutego będą mogli przedłużyć sobie zabawę z kampanią dla jednego gracza. Wszystko za sprawą dodatku DLC Ryder White, w którym wcielimy się w głównego antagonistę podstawowej wersji produkcji studia Techland.

Firma Deep Silver zapowiedziała kolejny dodatek DLC do gry Dead Island od polskiego studia Techland. Rozszerzenie o nazwie Ryder White wprowadzi dodatkową kampanię dla jednego gracza.

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Dead Island - ilustracja #1

Wcielimy się w tytułowego Rydera White’a, czyli głównego przeciwnika z podstawowej wersji gry. Opowiadane w dodatku wydarzenia pozwolą spojrzeć na znaną historię z nieco innej perspektywy, a także poznać motywacje, jakimi kierował się White w głównym wątku fabularnym. Główny bohater rozszerzenia da się poznać nie tylko jako wyszkolony żołnierz, ale także mąż.

Nadchodzący dodatek DLC ma zapewnić kilka godzin rozgrywki. Twórcy niestety nie ujawnili bardziej dokładnego przedziału czasowego, w jakim go ukończymy. Otrzymamy również nowe bronie oraz dwa projekty potrzebne do stworzenia takowych. Rozszerzenie Ryder White ukaże się 1 lutego bieżącego roku w usługach Xbox Live, PlayStation Network oraz Steam w cenie 800 punktów Microsoftu lub 7,99 funtów (ok. 42 złotych).

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Dead Island - ilustracja #2

Sporo wskazuje na to, że ze względu na charakter opowiadanej historii nie będziemy mogli ukończyć dodatku w trybie kooperacji. Możliwość wspólnej zabawy dla nawet czterech graczy była jednym z większych atutów podstawowej wersji gry. Na ujawnionych screenach z rozszerzenia nie widać jednak, by Ryderowi towarzyszyły inne postacie.

Dead Island jest brutalną grą akcji, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Trafiamy na piękną wyspę opanowaną przez hordy zombiaków i wypełniamy zadania zlecane przez ocalałych. Rozgrywka charakteryzowała się sporą swobodą w eksploracji wirtualnego świata, a z przeciwnikami rozprawialiśmy się przy pomocy coraz bardziej wymyślnych broni wykorzystywanych przede wszystkim w bezpośrednich starciach.

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Dead Island - ilustracja #3