Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Fringe Wars (PC)

Fringe Wars

Sieciowa gra akcji o starciach statków kosmicznych, łącząca zręcznościowe mechanizmy walki, wzorowane na gwiezdnych strzelankach, ze strukturą rozgrywki w stylu MOBA.

Akcji | science fiction | kosmiczne | sieciowe | multiplayer | statki kosmiczne | strzelanki

Okładka Fringe Wars (PC)

data premiery gry:

sie2020

PC XONE PS4

Fringe Wars to wydana na platformę PC, XONE i PS4 sieciowa gra akcji, łącząca mechanizmy kosmicznych strzelanek i gatunku MOBA. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a za jej opracowanie odpowiada firma Oasis Games, mająca na koncie również takie tytuły jak Pixel Gear czy Tiger Knight: Empire War.

Fabuła

Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała wiele obcych światów. Przenosimy się na granice ludzkiego imperium, w miejsce, gdzie zasady i rządy prawa nie są egzekwowane z taką stanowczością, jak w centrum cywilizacji. W rezultacie toczą się tam bezustannie bezwzględne walki o surowce.

Historia w grze odgrywa bardzo skromną rolę i służy głównie jako pretekst to zabawy oraz zapewnia tło fabularne dla lokacji i statków.

Mechanika

Wydane na PC, XONE i PS4 Fringe Wars to hybryda gatunkowa, łącząca zasady rządzące potyczkami w gatunku MOBA z mechanizmami kosmicznych strzelanek. Zabawa obraca się wokół starć między dwiema drużynami, z których każda liczy maksymalnie pięć osób.

Użytkownicy kierują potężnymi krążownikami gwiezdnymi i walczą o surowce na mapie, próbując jednocześnie zniszczyć bazę przeciwnika. Statki pełnią tutaj rolę bohaterów z gier MOBA. Każdy model jest więc unikalną jednostką, dysponująca własnymi cechami i funkcjami specjalnymi. Jednocześnie gracze mają także bogate możliwości modyfikowania krążowników poprzez wymianę uzbrojenia oraz podzespołów.

Sama mechanika ruchu oraz walki została zaczerpnięta z kosmicznych strzelanek. Jest więc w pełni zręcznościowa, wymagająca ręcznego celowania i wykonywania różnorodnych manewrów. Jednocześnie całość została zaprojektowana tak, aby zwycięstwo wymagało ścisłej współpracy między towarzyszami broni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Fringe Wars

12+

Wymagania sprzętowe Fringe Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Battleborn – gra otrzymała ostatnią aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017)
Battleborn – gra otrzymała ostatnią aktualizację – Sieciowe Wieści (27/10/2017)

wiadomość27 października 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o opóźnieniu wyjścia Conan Exiles z Wczesnego Dostępu, okazji do zgarnięcia za darmo dodatków do Star Wars: The Old Republic, dacie premiery Battlerite, powolnym umieraniu gry Battleborn, czwartych urodzinach Path of Exile, reaktywacji Metro Conflict oraz o zapisach do bety Fringe Wars. Zapraszamy!

Fringe Wars - zapowiedziano hybrydę gry MOBA i kosmicznej strzelanki
Fringe Wars - zapowiedziano hybrydę gry MOBA i kosmicznej strzelanki

wiadomość3 czerwca 2017

Studio Oasis Games zapowiedziało projekt Fringe Wars. Będzie to nastawiona na rozgrywki multiplayer produkcja, która spróbuje połączyć mechanizmy gier MOBA i kosmicznych strzelanek

PC
XONE
PS4