Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2017, 09:55

autor: Adrian Werner

Fringe Wars - zapowiedziano hybrydę gry MOBA i kosmicznej strzelanki

Studio Oasis Games zapowiedziało projekt Fringe Wars. Będzie to nastawiona na rozgrywki multiplayer produkcja, która spróbuje połączyć mechanizmy gier MOBA i kosmicznych strzelanek

FRINGE WARS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Oasis Games
  2. Wydawca: Oasis Games
  3. Gatunek: MOBA
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: zima 2017 r.

Kategoria MOBA jest obecnie zdominowana przez kilka wielkich produkcji, dlatego coraz częściej deweloperzy próbują zaoferować bardziej nietypowe podejście do tego gatunku, mając nadzieję, że dzięki temu unikną bezpośredniej konkurencji z League of Legends czy Dota 2. Najnowszym tego przykładem stało się studio Oasis Games, które właśnie zapowiedziało projekt Fringe Wars.

Gra spróbuje połączyć zasady rządzące sieciowymi potyczkami w gatunku MOBA z mechanizmami kosmicznych strzelanek. Zabawa będzie obracała się wokół wieloosobowych starć między dwoma drużynami, z których każda liczyć ma maksymalnie pięć osób. Użytkownicy pokierują potężnymi krążownikami gwiezdnymi i będą walczyli o surowce na mapie, próbując jednocześnie zniszczyć bazę przeciwnika.

Fringe Wars - zapowiedziano hybrydę gry MOBA i kosmicznej strzelanki - ilustracja #1

Statki będą pełniły rolę bohaterów z gier MOBA. Każdy model ma być więc unikalną jednostką, dysponująca własnymi cechami i funkcjami specjalnymi. Jednocześnie gracze otrzymają także bogate możliwości modyfikowania krążowników poprzez wymianę uzbrojenia oraz podzespołów.

Mechanika walki będzie zręcznościowa, wymagając ręcznego celowania i wykonywania różnorodnych manewrów. Jednocześnie całość zostanie zaprojektowana tak, aby zwycięstwo wymagało ścisłej współpracy pomiędzy członkami drużyny.

Fringe Wars zmierza wyłącznie na pecety. Wczesna wersja gry zadebiutuje w Steam Early Access w ostatnim kwartale tego roku. Na razie nie podano modelu biznesowego, ale biorąc pod uwagę gatunek gry oraz poprzednie produkcje studia, prawie na pewno będzie to free-to-play. Projekt będzie pokazywany podczas targów E3 i wtedy powinniśmy poznać więcej konkretów na jego temat.

  1. Oasis Games – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fringe Wars

Fringe Wars