Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Bow to Blood: Last Captain Standing (PS4)

Bow to Blood: Last Captain Standing

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

Akcji | FPP | roguelike | statki powietrzne | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

Okładka Bow to Blood: Last Captain Standing (PS4)

producent: Tribetoy

wydawca: Tribetoy

Strona oficjalna

data premiery gry:

3kwi2019

PC PS4 XONE Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bow to Blood: Last Captain Standing to gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz mechanikami typowymi dla gatunku roguelike (mowa przede wszystkim o losowości map i misji). Tytuł ten stanowi ulepszoną i wydaną na kolejnej platformie wersję Bow to Blood, które w 2018 roku trafiło na PlayStation 4 (był to tytuł ekskluzywny dla gogli PlayStation VR). Podobnie jak oryginalna edycja, gra została opracowana przez niezależne studio Tribetoy, odpowiedzialne także za bijatykę Chu’s Dynasty.

Fabuła

Akcja Bow to Blood: Last Captain Standing toczy się w uniwersum science fiction, w którym jedną z najpopularniejszych form rozgrywki są pojedynki wielkich statków powietrznych, toczone na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach. Gracz wciela się w kapitana jednego z takich okrętów i stopniowo pnie się po szczeblach gladiatorskiej kariery.

Mechanika

W Bow to Blood: Last Captain Standing akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (w tzw. widoku FPP). W trakcie zabawy kierujemy naszym galeonem wykorzystując do tego celu panel kontrolny. Służy on do sterowania statkiem oraz zarządzania energią – przenoszenia jej do poszczególnych systemów (mowa o silnikach, tarczach, uzbrojeniu oraz rozmaitych sensorach). Równocześnie dowodzimy też załogą dronów, które możemy oddelegować do walki z pomniejszymi adwersarzami lub odesłać do obsługi poszczególnych elementów statku.

Warto odnotować, że o zwycięstwo walczą również inni kapitanowie, a każdy z nich jest obdarzony indywidualną osobowością i motywacją. To od nas zależy, jak będziemy ich traktowali – mogą być naszymi konkurentami, ale też sojusznikami, z którymi podzielimy się swoimi zdobyczami (albo też których zdradzimy w ostatniej chwili, zgarniając cały łup dla siebie – taka opcja również leży na stole).

W walce wykorzystujemy różnorodny arsenał zainstalowany na pokładzie naszego galeonu. Składają się na niego armaty zamontowane po bokach i działo laserowe umieszczone na dziobie. Dodatkowo posiadamy pistolet, który pozwala nam własnoręcznie uporać się z mniej groźnymi przeciwnikami. Wybór dostępnego uzbrojenia powiększa się w miarę postępów w rozgrywce – odnosząc kolejne zwycięstwa, zapewniamy sobie uznanie publiczności i zdobywamy cenne nagrody. Przykuwamy również uwagę sponsorów, gotowych do udzielenia wsparcia finansowego obiecującym zawodnikom.

W poprawionej wersji gry znajdziemy dodatkowy, wyjątkowo wysoki poziom trudności, a także wiele nowych statków.

Tryby gry

W Bow to Blood: Last Captain Standing możemy grać wyłącznie samotnie. Warto odnotować, że misje są generowane losowo, a zasady rządzące poszczególnymi potyczkami mogą być naprawdę zróżnicowane – poza klasycznym death matchem (walką na śmierć i życie) znajdziemy tu również starcia z falami wrogów oraz potężnymi bossami, a nawet… dynamiczne wyścigi.

Kwestie techniczne

Bow to Blood: Last Captain Standing ma atrakcyjną oprawę audiowizualną, poprawioną względem pierwowzoru – ulepszono m.in. efekty towarzyszące eksplozjom, dzięki czemu są one teraz bardziej widowiskowe. Zmianie nie uległ natomiast ciekawy styl artystyczny, który znakomicie sprawdzał się w oryginalnej grze – wciąż mamy do czynienia z tą samą, bogatą paletą barw i stylistyką budzącą skojarzenia z powieściami z lat siedemdziesiątych XX wieku.

W odróżnieniu od oryginalnej produkcji, w Last Captain Standing możemy grać zarówno korzystając z gogli rzeczywistości wirtualnej (wyłącznie na PC lub PlayStation 4), jak i tradycyjnie, śledząc akcję na ekranie telewizora lub monitora. Warto też odnotować, że posiadacze podstawowego Bow to Blood otrzymali Last Captain Standing w formie darmowej aktualizacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bow to Blood: Last Captain Standing

Wymagania wiekowe Bow to Blood: Last Captain Standing

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bow to Blood: Last Captain Standing

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-5200U 2.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Quad Core 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch