Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Statki powietrzne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce statki powietrzne.

PC
PC Windows9
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 44
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

statki powietrzne
Elyon
Elyon

RPG 20 października 2021

Gra MMORPG, która pozwala trafić do niecodziennego świata łączącego elementy steampunku z fantasy. Podczas zabawy w Elyon gracze pilotują mechy, walczą ze smokami, latają statkami powietrznymi czy też używają magii.

PC

Black Skylands
Black Skylands

Akcji 2022 (wczesny dostęp od 9 lipca 2021)

Przygodowa gra akcji top-down z otwartym światem i elementami RPG. W Black Skylands przemierzamy rozległą mapę pieszo lub na pokładzie statku powietrznego i strzelamy do hord potworów, próbując przywrócić dawny ład na Ziemi, która uległa rozbiciu na dryfujące wyspy.

PCPS4XONESwitch

80 Days
80 Days

Przygodowe 31 lipca 2014

Strategiczno-przygodowa gra tekstowa, zainspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne’a W 80 Dni Dookoła Świata. W produkcji opracowanej przez brytyjskie studio inkle wcielamy się w postać nowego służącego Phileasa Fogga imieniem Passepartout (w polskiej wersji powieści: Obieżyświat). Naszym zadaniem będzie zaś wsparcie pracodawcy na drodze do wygrania lukratywnego zakładu, poprzez dbanie o wszystkie elementy przedmiotowej podróży dookoła świata.

PCANDiOS

Aima Wars: Steampunk & Orcs
Aima Wars: Steampunk & Orcs

RPG 18 grudnia 2019

Gra MMORPG z akcją osadzoną w świecie fantasy, w której sterujemy statkiem powietrznym, biorąc udział w wojnie po stronie ludzi albo orków. Za powstanie Aima Wars: Steampunk & Orcs odpowiada niezależne rosyjskie studio DiP Online.

PC

G-Police: Weapons of Justice
G-Police: Weapons of Justice

Akcji 31 sierpnia 1999

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 trójwymiarowa gra akcji, w której posiadacze konsoli wcielają się w pilota futurystycznych pojazdów i strzegą porządku w kosmicznej kolonii. Produkcja rozwija elementy wydanego dwa lata wcześniej oryginału, dodając m.in. nowe maszyny bojowe.

PS1

Thorium Wars: Attack of the Skyfighter
Thorium Wars: Attack of the Skyfighter

Zręcznościowe 28 sierpnia 2014

Kontynuacja zręcznościówki wydanej w 2009 roku na Nintendo DS. Gracze ponownie wcielają się w pilota maszyn bojowych, ostatnią nadzieję mieszkańców fikcyjnej planety Thorium, którego zadaniem jest powstrzymanie inwazji obcej cywilizacji.

3DS

Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji prace wstrzymane

Eksploracyjna gra MMO od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów I Am Bread i Surgeon Simulator. Worlds Adrift rozgrywa się w krainie wypełnionej dryfującymi w powietrzu wyspami, między którymi przemieszczamy się na pokładzie latających statków. Dbanie o odpowiedni stan oraz ulepszanie pojazdu jest kluczowym elementem rozgrywki, przy czym należy pamiętać, że im większy jest nasz statek, tym więcej graczy potrzeba do jego obsługi.

PC

Cloud Pirates
Cloud Pirates

Akcji 19 kwietnia 2017

Gra akcji typu MMO, za której stworzeniem stoi rosyjskie studio Allods Team. Akcja toczy się w fantastycznym świecie Sarnaut, nawiedzonym przed tysiącem lat przez tajemniczy kataklizm. W jego wyniku kraina została poszatkowana na unoszące się w przestrzeni wyspy. Chcąc usprawnić komunikację pomiędzy poszczególnymi jej fragmentami, a także w celu poszukiwania skarbów i starożytnych artefaktów, skonstruowano specjalne statki zdolne do manewrowania w powietrzu.

PC

Guns of Icarus Alliance
Guns of Icarus Alliance

Akcji 31 marca 2017

Zorientowana na kooperację gra akcji, osadzona w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie. Gracze wcielają się w członków załogi sterowca bojowego i ściśle współpracując walczą o przetrwanie w powietrznych bataliach. Twórcy gry, amerykańskie studio Muse Games, pierwotnie planowali wydać Guns of Icarus Alliance jako dodatek DLC do ich wcześniejszego tytułu – Guns of Icarus Online.

PCPS4

20,000 Leagues Above the Clouds
20,000 Leagues Above the Clouds

Strategiczne prace wstrzymane

20,000 Leagues Above the Clouds to wyprodukowana przez zespół The Brain hybryda gatunków RTS i RPG, w której wcielamy się kapitana statku powietrznego podróżującego po steampunkowym świecie złożonym z zawieszonych w chmurach wysp.

PC

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

PCPS4XONESwitch

Bow to Blood
Bow to Blood

Akcji 28 sierpnia 2018

Gra akcji z elementami symulacyjnymi, w której zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenie. Cechą charakterystyczną Bow to Blood jest rozbudowany system relacji z naszymi konkurentami, z którymi możemy zawierać sojusze i dzielić się łupami… lub w ostatniej chwili zwracać się przeciwko nim, zgarniając całą nagrodę dla siebie.

PS4