Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Statki powietrzne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce statki powietrzne ułożone według popularności.

PC
PC Windows8
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 43
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji6 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG2 Strategiczne1 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO4
Elyon
Elyon

RPG 2021

Gra MMORPG, która pozwala trafić do niecodziennego świata łączącego elementy steampunku z fantasy. Podczas zabawy gracze pilotują mechy, walczą ze smokami, latają statkami powietrznymi czy też używają magii.

PC

Aima Wars: Steampunk & Orcs
Aima Wars: Steampunk & Orcs

RPG 18 grudnia 2019

Gra MMORPG z akcją osadzoną w świecie fantasy, w której sterujemy statkiem powietrznym, biorąc udział w wojnie po stronie ludzi albo orków. Za powstanie Aima Wars: Steampunk & Orcs odpowiada niezależne rosyjskie studio DiP Online.

PC

80 Days
80 Days

Przygodowe 31 lipca 2014

Strategiczno-przygodowa gra tekstowa, zainspirowana klasyczną powieścią Juliusza Verne’a W 80 Dni Dookoła Świata. W produkcji opracowanej przez brytyjskie studio inkle wcielamy się w postać nowego służącego Phileasa Fogga imieniem Passepartout (w polskiej wersji powieści: Obieżyświat). Naszym zadaniem będzie zaś wsparcie pracodawcy na drodze do wygrania lukratywnego zakładu, poprzez dbanie o wszystkie elementy przedmiotowej podróży dookoła świata. Mechanika rozgrywki stanowi ewolucję rozwiązań stosowanych w klasycznych grach paragrafowych. Podczas gry musimy podejmować szereg istotnych decyzji dotyczących m.in. wyboru kolejnych miejsc podróży, trasy przejazdu i środków transportu, a także zadbanie o zdrowie i samopoczucie pana Fogga. Rozgrywka jest w znacznym stopniu nieliniowa, a jej rozwój zależny jest całkowicie od wyborów dokonywanych przez gracza. Dzięki temu grający mogą poczuć się faktycznymi autorami powstającej historii.

PCANDiOS

Cloud Pirates
Cloud Pirates

Akcji 19 kwietnia 2017

Gra akcji typu MMO, za której stworzeniem stoi rosyjskie studio Allods Team. Akcja toczy się w fantastycznym świecie Sarnaut, nawiedzonym przed tysiącem lat przez tajemniczy kataklizm. W jego wyniku kraina została poszatkowana na unoszące się w przestrzeni wyspy. Chcąc usprawnić komunikację pomiędzy poszczególnymi jej fragmentami, a także w celu poszukiwania skarbów i starożytnych artefaktów, skonstruowano specjalne statki zdolne do manewrowania w powietrzu. Podniebni podróżnicy z czasem doczekali się miana latających piratów; w jednego z nich wciela się gracz. Sednem rozgrywki w Cloud Pirates są powietrzne batalie. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by bawić się jako samotny wilk, rozsądniejszym rozwiązaniem jest formowanie eskadr, by wspólnie plądrować pozostałości po dawnym Sarnaut. Pokonanie potężniejszych przeciwników wymaga bowiem wykorzystania indywidualnych cech poszczególnych członków drużyny i łączenia siły ognia – oddane do naszej dyspozycji okręty zróżnicowano pod względem wyglądu, uzbrojenia, statystyk i możliwości manewru. Kolejne zwycięstwa odblokowują dostęp do ulepszeń (obejmujących nie tylko sam statek, lecz także kapitana i resztę załogi) oraz dodatkowego uzbrojenia i unikatowych możliwości bojowych. Ponadto deweloperzy oddali w nasze ręce szereg opcji związanych z modyfikacją wyglądu poszczególnych jednostek. Wszystko to okraszono kolorową oprawą graficzną.

PC

Worlds Adrift
Worlds Adrift

Akcji prace wstrzymane

Eksploracyjna gra MMO od Bossa Studios, twórców zwariowanych symulatorów I Am Bread i Surgeon Simulator. Worlds Adrift rozgrywa się w krainie wypełnionej dryfującymi w powietrzu wyspami, między którymi przemieszczamy się na pokładzie latających statków. Dbanie o odpowiedni stan oraz ulepszanie pojazdu jest kluczowym elementem rozgrywki, przy czym należy pamiętać, że im większy jest nasz statek, tym więcej graczy potrzeba do jego obsługi. Wehikuły innych uczestników zabawy można atakować i zdobywać, da się też na nie zakradać w celu sabotażu. Worlds Adrift umożliwia wysoki stopień interakcji z otoczeniem. Rzucanie przedmiotami i przemieszczanie ich, a także wszelkiego rodzaju kolizje mają określone skutki, uwarunkowane wagą i prędkością obiektów, a także pogodą. Ponadto gracz posiada uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego zbiera surowce, a te następnie może je wykorzystać do tworzenia rozmaitych przedmiotów i ulepszeń.

PC

20,000 Leagues Above the Clouds
20,000 Leagues Above the Clouds

Strategiczne prace wstrzymane

20,000 Leagues Above the Clouds to wyprodukowana przez zespół The Brain hybryda gatunków RTS i RPG, w której wcielamy się kapitana statku powietrznego podróżującego po steampunkowym świecie złożonym z zawieszonych w chmurach wysp.

PC

Guns of Icarus Alliance
Guns of Icarus Alliance

Akcji 31 marca 2017

Zorientowana na kooperację gra akcji, osadzona w postapokaliptycznym, steampunkowym świecie. Gracze wcielają się w członków załogi sterowca bojowego i ściśle współpracując walczą o przetrwanie w powietrznych bataliach. Twórcy gry, amerykańskie studio Muse Games, pierwotnie planowali wydać Guns of Icarus Alliance jako dodatek DLC do ich wcześniejszego tytułu – Guns of Icarus Online. Z biegiem czasu Alliance stało się jednak pełnoprawnym tytułem, rozwijającym ideę skoncentrowanej na PvP gry bazowej o elementy PvE: misje kooperacyjne oraz sezonowe wojny frakcji. W misjach kooperacyjnych gracze łączą się w czteroosobowe załogi, złożone z przedstawicieli trzech klas: Pilotów, Inżynierów i Strzelców, i wypełniają stawiane przed nimi zadania, zmagając się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencje sterowcami wroga. Wypełnianie misji ma wpływ na siłę reprezentowanej frakcji, która walczy z innymi imperiami o dominację nad światem gry. Na mapie globalnej stronnictwa toczą wojny sezonowe, dzielące się na dwa etapy: zmagania o kontrolę nad surowcami, oraz wojny właściwe, toczone przez frakcje połączone przez developerów w sojusze. Doniosłe wydarzenia oraz szczególne osiągnięcia poszczególnych graczy mają szanse na zawsze znaleźć się na kartach fabuły, nieustannie spisywanej przez twórców gry.

PCPS4

G-Police: Weapons of Justice
G-Police: Weapons of Justice

Akcji 31 sierpnia 1999

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 trójwymiarowa gra akcji, w której posiadacze konsoli wcielają się w pilota futurystycznych pojazdów i strzegą porządku w kosmicznej kolonii. Produkcja rozwija elementy wydanego dwa lata wcześniej oryginału, dodając m.in. nowe maszyny bojowe.

PS1

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji 3 kwietnia 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

PCPS4XONESwitch

Bow to Blood
Bow to Blood

Akcji 28 sierpnia 2018

Gra akcji z elementami symulacyjnymi, w której zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenie. Cechą charakterystyczną Bow to Blood jest rozbudowany system relacji z naszymi konkurentami, z którymi możemy zawierać sojusze i dzielić się łupami… lub w ostatniej chwili zwracać się przeciwko nim, zgarniając całą nagrodę dla siebie.

PS4

Thorium Wars: Attack of the Skyfighter
Thorium Wars: Attack of the Skyfighter

Zręcznościowe 28 sierpnia 2014

Kontynuacja zręcznościówki wydanej w 2009 roku na Nintendo DS. Gracze ponownie wcielają się w pilota maszyn bojowych, ostatnią nadzieję mieszkańców fikcyjnej planety Thorium, którego zadaniem jest powstrzymanie inwazji obcej cywilizacji.

3DS