Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Steamfarer (PC)
OkładkaSteamfarer (PC)

Steamfarer PC

Steamfarer to wydana na pecety steampunkowa gra RPG. Wcielamy się w kapitana napędzanego silnikami parowymi statku powietrznego i z poziomu jego pokładu eksplorujemy świat, wypełniamy zadania oraz toczymy podniebne bitwy.

RPG | steampunk

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steamfarer Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Igor Rashkuev Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Steamfarer to steampunkowa gra RPG opracowana z myślą o platformie PC. Za projekt odpowiada niezależny deweloper Igor Rashkuev. Warto dodać, że gra została nagrodzona w kategorii „najlepsza grafika” podczas Level Up 2015, czyli zorganizowanej przez firmę Intel imprezy poświęconej grom indie.

Fabuła

Steamfarer przenosi nas do fantastycznej krainy utrzymanej w klimacie steampunku. Oznacza to, że społeczeństwo pod względem kulturowym przypomina to, jakie istniało w epoce wiktoriańskiej, ale jednocześnie poziom rozwoju technologicznego jest znacznie wyższy, a wszystkie zaawansowane maszyny wykorzystują silniki parowe.

Gracz wciela się w kapitana statku powietrznego, napędzanego silnikami parowymi, który wyrusza w świat, aby zdobyć sławę i bogactwo. Gra posiada bardzo luźną fabułę i pozwala nam samodzielnie decydować o tym, w jakim kierunku potoczą się losy bohatera i podległej mu załogi.

Mechanika

Świat Steamfarera ma w większości otwartą strukturę i zabawę spędzamy, eksplorując lokacje, wykonując zadania oraz tocząc podniebne bitwy. Starcia zrealizowane zostały za pomocą hybrydowego systemu walki, w którym potyczki podzielone są na tury, ale każda z nich daje nam ograniczony czas na wydanie poleceń. Produkcja oferuje liczne opcje taktyczne, takie jak np. wykorzystywanie przydatnych gadżetów czy celowanie w konkretne elementy wrogich statków w celu uszkodzenia ważnych urządzeń pokładowych.

Steamfarer koncentruje się głównie na aspekcie bitewnym i oferuje dużą różnorodność wrogów, wśród których nie zabrakło także jednostek naziemnych. Poza starciami ze zwykłymi przeciwnikami pojawiają się także potyczki z potężnymi bossami, których statki rozmiarami kompletnie przytłaczają ten należący do gracza.

Nasz statek jest jednak na tyle duży i skomplikowany, że samodzielne kierowanie nim nie wchodzi w rachubę, dlatego konieczne jest zwerbowanie załogi. Wraz z postępami w kampanii podwładni zdobywają punkty doświadczenia i uczą się nowych umiejętności. Steamfarer w wersji na PC oferuje także liczne opcje modyfikowania wyposażenia statku, a po pewnym czasie gracz może zgromadzić wystarczająco dużo środków, aby zakupić większe i potężniejsze jednostki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Steamfarer: 12+