Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 20,000 Leagues Above the Clouds (PC)
Okładka20,000 Leagues Above the Clouds (PC)

20,000 Leagues Above the Clouds PC

20,000 Leagues Above the Clouds to wyprodukowana przez zespół The Brain hybryda gatunków RTS i RPG, w której wcielamy się kapitana statku powietrznego podróżującego po steampunkowym świecie złożonym z zawieszonych w chmurach wysp.

Strategiczne | steampunk | RTS | elementy RPG | indie | statki powietrzne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

20,000 Leagues Above the Clouds Premiera PC

anulowana

producent: That Brain Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 20,000 Leagues Above the Clouds

War Thunder

Worlds Adrift

Cloud Pirates

20,000 Leagues Above the Clouds to steampunkowa strategia wzbogacona elementami RPG. Jest to debiutancka produkcja szwedzkiego studia The Brain.

Akcja toczy się w fantastycznym świecie złożonym w całości z archipelagów wysp zawieszonych w chmurach. Pomiędzy nimi ludzie i przedstawiciele innych ras podróżują za pomocą statków powietrznych. My wcielamy w kapitana jednej z takich jednostek. Gra umożliwia sporą swobodę w kształtowaniu kariery naszego bohatera. Możemy zająć się wypełnianiem misji, handlem, gromadzeniem surowców lub też stać się piratami. Pomiędzy podróżami zawijamy do portów, gdzie uzupełniamy zapasy i wykupujemy ulepszenia statku. Spotykamy tam również wiele skłonnych do pogawędki postaci niezależnych. Dzięki takim rozmowom możemy zdobyć informacje o historii świata, najnowszych wydarzeniach oraz działaniach konkurencji.

Rozpoczynając rozgrywkę musimy wykreować własnego kapitana, wybierając jego imię, płeć oraz portret. Wzorem gier RPG to nasze decyzje ukształtują jego osobowość. W trakcie konwersacji wybrane wypowiedzi wpływają na późniejszą rozgrywkę oraz istniejące w wirtualnym świecie sojusze. Istnieje również opcja nawiązywania romansów z niektórymi postaciami.

Sterowanie przypomina gry RTS i kliknięciem myszki wskazujemy kurs powietrznego statku. Świat jest w pełni trójwymiarowy, więc otrzymujemy możliwość podróży w górę i w dół. Niższe warstwy cechuje jednak duże ciśnienie i jeśli nie ulepszymy wcześniej jednostki, to może ona zostać zniszczona podczas próby dotarcia w takie miejsca. Zarówno statek, jak i jego załoga dysponują szeregiem zdolności specjalnych, których obecność znacząco wzbogaca rozgrywkę i dodaje jej taktycznej głębi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 20,000 Leagues Above the Clouds: 12+